1.A TŘÍDA 21. kolo 16.-17.4.2016

1.A TŘÍDA

NÝRSKO BYLO I DOMA V DERBY ÚSPĚŠNÉ

Horažďovice ve 21.kole 1.A třídy čekalo po remízovém derby doma s Pačejovem další derby v Nýrsku. V tom podzimním doma s Okulou prohráli 0:2 a také v odvetě nedali vedoucímu týmu soutěže ani branku a prohrály 3:0. Pačejov byl stejně jako na podzim na půdě Chodského Újezdu i doma stoprocentně úspěšný a přidal si do sbírky jarních úspěchů po zisku bodu v Horažďovicích další důležitý výsledek v duelu  o šest bodů . Neméně důležitý zápas z pohledu boje o záchranu sehrál doma Mochtín. V souboji nováčků hosté z plzeňské Košutku potvrdili, proč vyhráli minulý ročník1.B třídy, nicméně je důležité, že Mochtín nepropadl panice a po prohraném prvním poločase po přestávce vyrovnal a vybojoval dva cenné body.

Těžký úkol měly Žichovice na horké půdě v Křimicích a po prohře na podzim doma i tentokráte v kombinované sestavě na body nedosáhly. Nyní jak ostatně přiznal i jeden z hlavních tahounů klubu a také současně hráč Lukáš Mourek už musí konečně začít bodovat, neboť situace je již pro tým kritická.

SOKOL PAČEJOV - TJ CHODSKÝ ÚJEZD 1:0 (1:0)

Pro obě mužstva veledůležité utkání o 6 bodů. Žádný tým nechtěl udělat chybu, a tak se vycházelo ze zajištěných obran. Více vzruchu přinesla až 24.minuta. Nejprve zahrál nebezpečně trestný kop z úhlu domácí Vítek Panuška, vzápětí na druhé straně zlikvidoval Kuba Kozlík šanci  Petra Pikla i následnou dorážku Štěpána Otavy. Ve 35.minutě posunul Jarda Kubaň míč na Pepu Hlůžka a jeho skákavá střela skončila v síti Tomáše Černého. Jak se později ukázalo, byl to klíčový moment utkání.  Ve 41.minutě mohli domácí své vedení potvrdit, ale střela Jardy Kubaně skončila na tyči. Týž hráč se hned po změně stran ve 47.minutě dostal do další dobré příležitosti, ale Černý reflexivně nohou vyrazil. Na druhé straně Kozlík vytáhl gólovou střelu Otavovu na roh. Druhý klíčový moment zápasu nastal v 74.minutě. Do brejku se za domácí obranu dostal nejnebezpečnější hráč hostů – kanonýr Petr Pikl. Postupoval sám na Kozlíka, ale ten jeho tutovku bravurně zlikvidoval. Do konce zápasu se už nic zvláštního nestalo, a tak tři nesmírně cenné body zůstaly doma. Chodský Újezd v Pačejově rozhodně nezklamal. Hrál otevřený fotbal a směrem dopředu byl velice nebezpečný. Nepotvrdil však vizitku týmu, který hodně branek dává a současně hodně branek inkasuje. Slušně hrané utkání před návštěvou 120 diváků řídila s přehledem trojice rozhodčích Václav Duda, Miroslav Pena a Lumír Kostelník. ŽK 0 : 1.

Branky: 35. Hlůžek Josef

Rozhodčí: Duda Václav - Pena Miroslav, Kostelník Lumír, 121 diváků, ŽK 0:1.

Sestava Pačejov:Kozlík – Hosnedl P. - Kubáň M. –  Panuška V. – Šmrha /78.Pavelec/ - Ticháček  - Hlůžek – Polena – Klásek - Bokr - Kubaň J. /89.Suda/

SOKOL KŘIMICE - TJ ŽICHOVICE 3:2 (2:1)

Lukáš Mourek

Do Křimic jsme odcestovali bez 4 hráčů s cílem, co nejvíce domácího favorita potrápit a připsat si alespoň bod do tabulky. Většina hráčů je zraněných, to se pochopit samozřejmě dá, nicméně přístup či totální nepřístup “mrtvého brouka” J.Hlaváče je snad jen pro Chocholouška, který by se asi ale také zapotil. Do utkání jsem vstoupili dobře a hned ve 4 min. jsme se ujali vedení 0:1, když střelou z 35-ti metrů překvapil domácího brankáře Linhart. Po té jsme zalezli a snažili se tento výsledek bránit, ale to se nám bohužel nepodařilo. Celý zápas byl ze strany K řimických o tom, že míč dostal zkušený P.Vaigl a dlouhými balóny se snažil překopnout naší obranu a vybízet ke skórování zejména agilního Kovačiče. Bohužel tato dvojice celý zápas rozhodla. Utkání by však více slušela remíza, jelikož i my jsme měli hodně šancí ke skórování, ale střely F.Rótha, P. Bálka nebo M.Špírka výborně zlikvidoval domácí brankářský veterán J.Dušek, kterému je 53 let ! Ve druhém poločase se hra vyrovnala, byli jsme lepším týmem. Domácí jsme zatlačili na jejich polovinu, jediným úspěchem byla však jen korekce výsledku na 3:2 R. Šiškou. Nyní už musíme konečně začít bodovat, situace je již kritická.

Dobrý výkon podala i trojice rozhodčích -  Kohout Miroslav , Pohančeník Pavel, Rubáš Jaroslav. Delegát: Cihlář František,ŽK 1:3, 100 diváků

Branky: 36. Kovačič Josef, 40. Vaigl Pavel, 55. Kovačič Josef - 4. Linhart Martin, 63. Šiška Radim

Sestava TJ Žichovice: J. Landa – P. Bálek, L. Mourek, R. Šiška (74. P. Janda), Z. Kubík (16. S. Šteier), J. Prokeš, M. Linhart (ŽK), J. Frýzek, M. Špírek (ŽK), J. Benedikt, F. Róth (ŽK).

SKP OKULA NÝRSKO - FK HORAŽĎOVICE 3:0 (1:0)

Stanislav Steiner

Nástup do utkání  patřil domácímu týmu. Jeho hráči se postupně dostávali do slibných brankových příležitostí, které  nedokázali využít ke vstřelení branky. Během prvních deseti minut několikrát nedokázali překonat brankáře hostů. Ve 13. T.György přesnou přihrávkou uvolnil Trefance,  který sice  překonal vyběhnuvšího brankáře, ale jeho střela skončila vedle tyče branky. Další obrovskou šanci domácích zmařil Výtisk, když sám před brankářem špatně zpracoval míč. V následujícím čase přišla série rohových kopů domácího mužstva, ale opět se nedařilo vstřelit branku. Brankovou střelu Lužného stačili obránci odvrátit na roh. Do dalších příležitostí se postupně dostávali Antonovics, Výtisk, ale opět byli neúspěšní. Ve 44' trestný kop T.György s námahou vyrazil brankář hostů na roh. Když už se zdálo, že poločas skončí bez branek přišla rychlá kombinace, míč putoval po ose T.György- Kohout- T.György -Antonovics-Kohout a ten přízemní střelou překonal brankáře hostů a znamenal poločasové vedení domácího mužstva. Hosté v prvním poločase nedokázali ohrozit nýrskou branku.

Začátek druhého poločasu pojali hráči Nýrska v rekreačním tempu a to se nemuselo vyplatit, protože po chybě v obraně, v 52', brankovou šanci Bočka musel, zlikvidoval domácí brankář. Další příležitost ke vstřelení branky měli hosté v 60'utkání, ale jejich příležitost stačil Kalivoda odvrátit hlavou. V 62¨střela Jůdy jen těsně minula nýrsko branku. V 70' utkání přihrál míč za obranu hostů, kteří se snažili vytavit nýrské hráče do ofsajdu, ale to se nepovedlo  a  domácí ve  třech postupovali horažďovickou branku, když vyloženou šanci však zmařil nepřesnou střelou Bastl.

V závěru utkání se hra domácího mužstva opět trochu zlepšila a výsledkem byly dvě branky v síti hostů, o které se postaral  v 82' po přihrávce Výtiska  a v 89' po rohovém kopu Kohout. Vítězství domácího mužstva nad sympaticky hrajícím soupeřem je zasloužené . Šance, které si hráči vytvoří by však měli proměňovat, protože to ne vždy může stačit.

Branky: 45. Kohout Tadeáš, 82. Kohout Tadeáš, 89. Kohout Tadeáš

Rozhodčí: Jílek Aleš - Hodek Jakub, Schneider Josef. Delegát: Lecjaks Ladislav, 60 diváků .

SKP Okula Nýrsko: J. Moravec – M. Trefanec (75. I. György), A. Antonovics (62. M. Bastl), D. Šnour (84. P. Janovský), T. Kohout, P. Výtisk (87. L. Korschinský), F. Kolář, T. György, K. Kalivoda (ŽK), I. Lužný, M. Brož (ŽK).

FK Horažďovice: J. Rybár – J. Forman (ŽK), M. Šafanda, A. Vachuška, T. Jůda, J. Sova, J. Boček (ŽK), S. Šafránek (62. P. Macoun), J. Janouškovec, M. Boř, V. Vrzal.

Rozhodčí: Jílek Aleš - Hodek Jakub, Schneider Josef. Delegát: Lecjaks Ladislav.

SOKOL MOCHTÍN - TJ KOŠUTKA PLZEŇ 1:1 (0:1) PK 3:1

Hosté v Mochtíně odehráli hodně dobrý zápas. Hlavně v 1.poločase byli lepší, zaslouženě vedli. Mochtín srovnal hned po přestávce a chtěl všechny tři body. Hodně blízko k nim měl v poslední desetiminutovce, kdy hrál přesilovku a měl drtivý tlak. Hosté se štěstím remisu ubránili, ale v pokutových kopech selhali. Při nich se zaskvěl domácí golman Petr Rajtmajer, který chytil hostům tři penalty !

Branky: 47. Novák Zdeněk - 28. Forejt Tomáš

Zápas odřídila s přehledem trojice rozhodčích Miloš Filinger, Milan Kulhánek, Tomáš Kovářík, DS Josef Vyhnálek, ŽK 2:2 (ČK 0:1 (79. Primas Martin - zmaření zjevné brankové příležitosti stažením protihráče za dres) .

, 60 diváků.

Sestava Sokol Mochtín: P. Reitmajer – J. Dolejš, Z. Toman (ŽK), J. Bejvl, J. Žiak, J. Čeleda, T. Babka, J. Cihlář, P. Švátora, Novák (78. T. Velek), Z. Smolík (ŽK) (74. J. Rašek).

OSTATNÍ VÝSLEDKY:

SLAVOJ ŽIHLE - TJ SOKOL RAKOVÁ 3:1 (1:0)

Branky: 38. Rázek, 66. Čapek, 87. Peterka - 48. Vrba.

Rozhodčí: Doksanský Tomáš - Čermák Vladimír, Komanec Petr. Delegát: Mrázek Miroslav.

FK NEPOMUK - SK HORNÍ BŘÍZA 1:3 (1:3)

Branky: 45. Rous Jan - 24. Macháček Martin, 36. Chocholatý Pavel, 39. Zavadil Milan

Rozhodčí: Pressl Václav - Petrželka František, Petržílka Jiří. Delegát: Lecjaks Ladislav, 110 diváků .

SOKOL KRALOVICE - TJ BANÍK STŘÍBRO 1:2 (0:0)

Branky: 52. Florus Tomáš (vl.), 59. Bůžek Tomáš, 68. Bůžek Tomáš

Rozhodčí: Kulhánek Milan - Hessová Tereza, Schneider Josef. Delegát: Hamouz Robert, 150 diváků.

SK KDYNĚ 1920 - TJ SOKOL PLZEŇ - ČERNICE  0:1 (0:0)

Branka: 71. Nádraský Radek

Rozhodčí: Schlesinger Timmy Joe - Ott Michael, Bulla Josef.