KP žáci starší 20 . kolo 9.-10.4.2016

KP ŽÁCI STARŠÍ

V DOMAŽLICÍCH SI KLATOVY POLEPŠILY

Po těžce vybojovaném, ale zcela zaslouženém domácím vítězství s plzeňskou Doubravkou, k dalšímu utkání zajížděl nejúspěšnější tým z Pošumaví v KP starších žáků SK Klatovy na půdu doposud neporažených Domažlic. Do meziokresního derby vstupovali jako mírný favorit i vzhledem k dosavadní jarní neporazitelnosti domácí, ale hosté na perfektně připraveném hřišti na Střelnici nechtěli prodat svoji kůži lacino. Své úsilí přenesli i na hřiště a jako odměnu si odváží cenný bod.

S obdobným cílem šli v tomto kole na hřiště i lubští staršíci, kteří po čtyřech jarních zápasech měli na svém kontě tři výhry  a k tomu ještě nedoceněnou remízu v minulém kole v Plzni s SK Petřín. Doma v duelu v tabulce druhým celkem tabulky TJ Přeštice sehráli smolnou partii a prohráli těsně 0:1 vlastním gólem ze 17.minuty. Sušice se sousedem v tabulce plzeňskou Košutkou nedokázala  doma navázat na podzimní výhru v Plzni, nicméně po výhře na penalty si připsala v tomto ročníku s tímto soupeřem v součtu pět bodů, což činí jednu čtvrtinu všech dosud uhraných bodů!

Horažďovice neměly venku na domácí Stříbro mnoho nadějných vyhlídek na úspěch a bez bodů již šesté utkání v řadě provází kouzla zbavenou Okulu Nýrsko, která se naposledy radovala z bodů po výhře nad Sušicí , což bylo začátkem listopadu minulého roku.

BANÍK STŘÍBRO - FK HORAŽĎOVICE 5:2 (2:2)

Branky: 27. Sitay Erik, 28. Lacina Tomáš, 36. Demeter Aleš, 43. Chmiel Dominik, 47. Demeter Aleš - 3. Boček Jakub, 34. Přerost Jakub. Rozhodčí: Vocelka Milan, 30 diváků .

TJ SUŠICE - KOŠUTKA PLZEŇ 1:1 (0:0) PK 6:5

Branky: 55. Krouský Michal - 53. Suk Matyáš

Rozhodčí: Petrželková Kateřina, 40 diváků.

JISKRA DOMAŽLICE - SK KLATOVY 1898 0:0 (0:0) PK 3:2

Radimír Bilíček

Už od úvodních minut bylo vidět, že na sebe narazila mužstva, která vychází především ze zajištěné obrany. To byl hlavní důvod, proč brankových příležitostí na obou stranách k vidění moc nebylo a snad největší šanci v I. poločase měli hosté potom, kdy jimi rozehraný přímý kop odvracela domácí obrana takovým způsobem, že jen s velkou dávkou štěstí nezapadl míč za záda jejich brankáře. Další ohrožení ani jedné z branek nedošlo a proto se k poločasové přestávce odcházelo za nerozhodného stavu.

II. poločas byl věrnou kopií I. půle s tím rozdílem, že s přibývajícím časem začali všem ubývat fyzické síly a to přinášelo větší množství drobných chyb. Žádnou z těchto chyb nedokázala ani jedna strana proměnit ve vedoucí branku, a když hostům v poslední minutě po velké šanci domácích pomohla i tyč jejich brány, ukončil toto bezbrankové utkání závěrečným hvizdem s přehledem pískající rozhodčí A.Fanfule. O druhém prémiovém bodu rozhodoval penaltový rozstřel a v něm ve třetí sérii jako první dokázal F.Muknšnábl zlikvidovat pokutový kop domácích. Bohužel ve stejné sérii jsme vedení rovněž neproměněným pokutovým kopem potvrdit nedokázali a pravděpodobně tato penalta nás natolik rozhodila, že ani zbývající dva pokusy za brankovou čáru neprošly a proto se ze zisku druhého bodu mohli radovat šťastnější domácí.

Rozhodčí: Fanfule Adam, 30 diváků .

OKULA NÝRSKO - PETŘÍN PLZEŇ 1:2 (0:0)

Branky: 41. Jarko Martin - 45. Kobza Robin, 50. Salvět Patrik

Rozhodčí: Hájek Zdeněk, 30 diváků.

START LUBY - TJ PŘEŠTICE 0:1 (0:1)

V dalším mistrovském utkání na domácí půdě přivítali starší žáci hosty z Přeštic. Před početnou diváckou kulisou hosté potvrdili roli favorita a vyhráli nejtěsnějším rozdílem 0 : 1, když jedinou branku si domácí nešťastně dali sami. Od úvodního hvizdu rozhodčího Petrželky se hrál pěkný fotbal plný bojovnosti a nasazení se šancemi na obou stranách. Hosté byli lepší a přesnější v kombinaci, domácí zase v důrazu a přímočarosti útočných akcí. První velkou šanci domácích měl Radek Mužík, který prošel podél brankové čáry a z bezprostřední blízkosti nastřelil jen brankáře hostů. V 17. minutě utkání padla jediná branka utkání, když po závaru před domácí brankou si nešťastně srazil míč do vlastní sítě Víťa Maňas. O chvilku později měli domácí velkou šanci na vyrovnání, když po chybě obrany šli sami na brankáře Kamil Gajdoš s Radkem Mužíkem, ale Kamilu Gajdošovi se zakončení vůbec nepovedlo. Do konce poločasu ještě jednu velkou šanci promarnil Víťa Maňas. Také ve druhém poločasu pokračovala obě družstva ve svižném tempu a domácí si znovu vypracovali několik vyložených šancí na vyrovnání. Když ale ani stoprocentní šance Tomáše Votavy neskončila v síti hostů, skončilo utkání pro domácí první porážkou v jarní části soutěže.

Sestava domácích: Přibyl Ondřej, Schejbal David, Strolený Petr, Kaiser Ondřej, Štilip Jakub, Hajšman Daniel, Petrželka Jaroslav, Pivoňka Matěj, Flosman Pavel,  Gajdoš Kamil, Mužík Radek, Maňas Vít, Holý Jan, Malát Sebastian, Votava Tomáš, Janda Leon, Pikhart Hynek a Říha Jan .

Branky: 17. Mańas Vít (vl.)

Rozhodčí: Petrželka František, 80 diváků.

Ostatní výsledky:

DYNAMO H. TÝN - FK TACHOV 0:3 (0:3)

Branky: 3. Šmída Marek, 10. Holeta Vladimír, 24. Holeta Vladimír. Rozhodčí: Schwarz Petr.

SLAVIA VEJPRNICE - FK NEPOMUK 10:2 (4:0)

Branky: 9. Kotva Tomáš, 13. Davídek Pavel, 23. Hájek Dalibor, 26. Davídek Pavel, 36. Davídek Pavel, 37. Vodrážka Daniel, 52. Vodrážka Daniel, 54. Vodrážka Daniel, 60. Bayer Jan, 66. Davídek Pavel - 47. Viktora Antonín, 59. Vladař Michal. Rozhodčí: Kořan Josef.