1.A TŘÍDA 19. kolo 2.- 3.4. 2016

1.A TŘÍDA

ŽICHOVICE VRÁTILY NA TRŮN NÝRSKOU OKULU

Poprvé na jaře se doma zadařilo o záchranu bojující TJ Žichovice. Po té, kdy domácí jarní úvodní zápas museli žichovičtí sehrát ještě v „exilu“ na hřišti ve Velkých Hydčicích kde nesupěli v duelu s Horní Břízou nyní již vyběhli na kvalitně upravenou svojí hrací plochu . Motivaci před svými  diváky měli velkou. I bez distancované opory, kanonýra I.Butnara jim povinnost maximálně doma bodovat ztěžoval silný soupeř, lídr tabulky Baník Stříbro. Žichovičtí si byli vědomi toho, že již na podzim ve Stříbře nepodali a přivezli si z této horké půdy bod se do svého soupeře pomyslně zakousli a nepustili ho až z něho „vypadly“ tři body! Touto výhrou tři body které vzaly soupeři dopomohli hráčům Okuly Nýrsko, aby se po očekávané výhře doma nad Slavojem Žihle vrátili zpět na trůn lídra tabulky na kterém seděli po většinu podzimní části této druhé nejvyšší krajské soutěže. Potřebné body získal i Pačejov nad posledním týmem tabulky, ale tyto bodové zisky je třeba aby úspěšný trojlístek z Pošumaví v tomto kole, Pačejov, Žichovice a Mochtín posiloval dalšími úspěšnými výsledky. Pásmo ve kterém se tyto týmy pohybují nyní neznamená hrozbu přímého sestupu, ale reálně nad nimi krouží nebezpečí  baráže o záchranu !!

SOKOL PAČEJOV - SOKOL PLZEŇ-ČERNICE 2:0 (1:0)

Lepší úvod si domácí ani přát nemohli. Už ve 2.minutě přišla minela hostujícího brankáře Zdeňka Daňka, jehož špatný odkop zachytil Jarda Kubaň, udělal brankáři kličku a tomu nezbývalo nic jiného, než domácího kanonýra zastavit za cenu faulu. Nařízený pokutový kop sám faulovaný hráč proměnil a poslal Pačejov do vedení. Týž hráč mohl ve 21.minutě zvýšit vedení, ale tentokrát ho Daněk vychytal. V prvním poločase se nehrál příliš pohledný fotbal. Hosté dokázali několikrát zahrozit z rychlých protiútoků, ale o šance se sami připravili vlastní nešikovností nebo jim stál v cestě Kuba Kozlík. Obraz hry se příliš nezměnil ani v druhém poločase. Domácím nelze upřít snahu a bojovnost a odměnou jim byla druhá branka v Daňkově síti. To v 70.minutě pronikl za obranu Honza Dytrt, na hranici pokutového území byl faulován a trestný kop poslal Vítek Panuška přesně do šibenice. Do konce zápasu se už nic podstatného nestalo a tři důležité body tak zůstaly doma. Před návštěvou 120 diváků řídila s přehledem trojice rozhodčích Josef Schneider, Jan Krauz a Tomáš Kovářík. ŽK 2 : 2.

Branky: 2. Kubaň Jaroslav (PK), 70. Panuška Vítek

Rozhodčí: Schneider Josef - Krauz Jan, Kovářík Tomáš, 120 diváků, ŽK 2:2.

Sokol Pačejov: J. Kozlík – M. Kubáň, P. Žák, J. Ticháček (ŽK) (72. P. Hosnedl), J. Dytrt (86. J. Panuška), J. Kubáň (21. V. Suda (ŽK)), V. Klásek, L. Šmrha, P. Polena, J. Hlůžek, V. Panuška.

FK NEPOMUK - FK HORAŽĎOVICE 3:2 (1:1)

Branky: 10. Baran Michal, 75. Kalabza Josef (pen.), 80. Baran Marek - 18. Nauš Josef, 49. Sova Jan

Rozhodčí: Kostelník Lumír - Ruda Daniel, Doksanský Tomáš. Delegát: Bláha Vladimír, 175 diváků, ŽK 1:2.

FK Horažďovice: D. Macoun – O. Stulík (52. J. Boček), V. Vrzal (ŽK) (65. M. Šašek), J. Forman (ŽK), M. Šafanda, A. Vachuška (75. M. Boř), O. Chod, M. Forman, T. Jůda, J. Sova, J. Nauš.

SKP OKULA NÝRSKO -  SLAVOJ ŽIHLE 5:2 (1:0)

Stanislav Steiner

V mistrovském  utkání přivítali na domácím hřišti, hráči Nýrska ,soupeře ze Žihle. Nástup do utkání se domácímu mužstvu povedl, i když po několika brankových příležitech  si museli hosté vstřelit branku sami, když Rubáše si nešťastně hlavou srazil do branky Otcovský. Domácí mužstvo si během prvního poločasu vytvářelo vyložené brankové příležitosti, ale bez brankového efektu . Střely I.Györgyho, T.Györgyho a Výtiska zneškodnil brankář hostů Bláha. Domácí branku střelou z  18m ohrozil Otcovský, ale Moravec byl na svém místě. Do dalších brankových příležitostí, kdy hráči Okuly se dostávali sami před brankáře hostů zůstaly nevyužity . Šance ke vstřelení branky měli R.rubáš , T.György a Výtisk, ale proti byl brankář hostů. V nástupu do druhého poločasu vybojoval  Kalivoda míč na vlastní polovině, přihrál rozběhnutému M.Trefancovi , který svůj únik přesně zakončil. V 55' utkání hosté kopali roh a následnou hlavičku Rázka nýrský brankář chytá. V 57' utkání po autového vhazování se k míči dostal Kohout , přihrál Výtiskovi a jeho střela skončila v brance hostů. Do další příležitosti se dostal M.Brož po samostatné akci ,ale jeho střelu brankář vyrazil. V 66' utkání zahrál  balon Kohout  za obranu hostů , I.György přihrál před branku na malé vápno a akci zakončil T.György, dorážkou do branky.                          V 70' utkání se pokusil  ohrozit nýrskou branku Kunt, ale bez úspěchu. Další varování pro domácí přišlo v  77' ,kdy akci Peterky, včasným vyběhnutím vyřešil nýrský brankář.

V 79' utkání spolupráce I.György, Kalivoda ,I.György skončila vstřelením další branky . Krásnou fotbalovou akci předvedl v M.Brož ,kdy si pohrál s několika hráči hostů, přihrál před branku, kde zakončil do branky T.György, ale proti byl pomezní rozhodčí, který odmával ofsajd.

Závěr zápasu hráči domácího mužstva pojali jako rekreační fotbal a tak umožnili soupeři zkorigovat výsledek utkání, když branky vstřelili v 84' Kunt a 90' Najmon a upravili tak stav utkání na konečných 5 : 2.

Vítězství domácího mužstva je zcela zasloužené, ale hráči by měli hrát  do konce utkání a nic nevypouštět, protože příště se to nemusí vyplatit.

Branky: 49. Trefanec Michal, 57. Výtisk Petr, 67. György Tomáš, 80. György Ivo - 16. Otcovský Robert (vlastní), 84. Kunt Daniel, 90. Najmon Jan

Rozhodčí: Kulhánek Milan - Bína Roman, Šimek Luboš, 50 diváků, ŽK 0:1.

SKP Okula Nýrsko: J. Moravec – M. Bastl, T. Kohout (73. L. Korschinský), M. Brož, P. Výtisk, M. Trefanec (60. A. Antonovics), I. György, D. Šnour, T. György, K. Kalivoda, T. Rubáš (64. P. Janovský). Trenér Karel Kalivoda.

TJ ŽICHOVICE -  BANÍK STŘÍBRO 4:0 (1:0)

Lukáš Mourek

Na krásně upravenou hrací plochu jsme nastoupili již bez potrestaného I.Butnara, který za slovní cvičení dostal v minulém kole stop na 8 zápasů. Pohled to tabulky nám velel bodovat a tak k tomu také všichni přistoupili.

V první poločase jsme byli aktivní, vytvořili si i několik zajímavých příležitostí ke skórování, úspěšný byl pouze R.Šiška, který dělovkou propálil hostujícího brankář. Další jeho velká šance, při které sice úspěšně přeloboval brankáře, ale branku netrefil, již gólem neskončila.

Na začátku druhé půle se dostala ke slovu naše největší zimní posila F.Róth a po samostatném úniku obešel i brankáře a pohodlně zavezl míč do prázdné branky - 2:0. Po tomto důležitém gólu jsme se více zatáhli na svoji polovinu, důsledně bránili a výsledkem bylo navýšení skóre až na 4:0, o branky se postaral opět F.Róth, hlavou po rohovém kopu Steiera a následně i sám S.Steier. Gól mohl vstřelit i M.Špírek, ale v jasné pozici také přeloboval brankáře i s brankou. Hosté měli možnost čestného úspěchu, ale jedinou jejich vážnější šanci skvěle zneškodnil brankář P.Janda, a tak jsme si mohli po dlouhé době poslechnout zasloužený potlesk v žichovické aréně od našich náročných fanoušků.

Všichni jsme si včerejší fotbalové odpoledne náležitě užili. Za skvěle připravené hřiště je třeba poděkovat firmě Říha a spol. a  divákům za podporu. Nyní musíme tento výsledek potvrdit na hřišti v Rakové.

Branky: 24. Šiška Radim, 56. Róth Ferenc, 67. Róth Ferenc, 78. Šteier Stanislav

Rozhodčí: Šálková Helena - Červený Václav, Pohančeník Pavel. Delegát: Cihlář František, 120 diváků, ŽK 1:1.

TJ Žichovice: P. Janda – P. Bálek, L. Mourek (ŽK), J. Šimáček, R. Šiška, R. Beneš, F. Róth (73. J. Prokeš), M. Linhart (52. S. Šteier), J. Frýzek, M. Špírek, J. Benedikt.

MOCHTÍN - CHODSKÝ ÚJEZD  4:1 (0:1)

Branky: 48. Čeleda , 55. Dolejš J. (PK), 79. Bejvl J., 83. Žiak Jan- 41. Slowik M.

Rozhodčí : Šauflová Jana, 50 diváků, ŽK 2:2.

Sestava Sokol Mochtín: P. Reitmajer – T. Dolejš (46. T. Babka), J. Dolejš, Z. Toman, J. Bejvl, J. Žiak, J. Čeleda (76. J. Rašek), J. Cihlář, P. Švátora (ŽK), Novák (ŽK), Z. Smolík (86. T. Velek).

OSTATNÍ VÝSLEDKY:

SOKOL KRALOVICE - SK HORNÍ BŘÍZA 0:2 (0:2)

Branky: 3. Zavadil Milan, 29. Chocholatý Pavel

Rozhodčí: Špindlerová Zuzana - Hessová Tereza, Kříž Lukáš. Delegát: Mrázek Miroslav, 250 diváků.

SOKOL KŘIMICE -  KOŠUTKA PLZEŇ 4:4 (1:3) PK 10:9

Branky: 36. Klement Martin, 52. Adam Augustin (pen.), 53. Klement Martin, 70. Vaigl Pavel (PK) - 1. Pekník Tomáš, 29. Forejt Tomáš, 40. Kalaš Pavel, 67. Pekník Tomáš

Rozhodčí: Pena Miroslav - Petržílka Jiří, Říha Zdeněk. Delegát: Mudra Zdeněk, 60 diváků.

SK KDYNĚ 1920 - TJ SOKOL RAKOVÁ 1:1 (1:1) PK 4:5

Branky: 31. Pergl Tomáš - 45. Procházka Jakub

Rozhodčí: Říha Zdeněk - Pressl Václav, Petrželka František. Delegát: Lecjaks Ladislav.