KP muži 19. kolo 2-3.4. 2016

KRAJSKÝ PŘEBOR MUŽI

DĚLBA BODŮ V DERBY JE ÚSPĚCHEM NOVÁČKA ZE SVÉRADIC

Ve Svéradicích se ve šlágru kola utkali na jaře zatím překvapivě neporažení domácí a lídr tabulky ze Sušice. Oba zkušení kormidelníci Rambousek se Staňkem vyslali do hry pro jaro tradiční ofenzivní rozestavení 4-4-2, přesto domácí trenér jedno velké překvapení přichystal. Do branky namísto zkušeného Michala Soukupa poslal jeho 21letého jmenovce Karla, pro kterého to po zimním příchodu z Chanovic byla premiéra v krajském přeboru a rovnou v takovém derby utkání. Tento debut dopadl pro svéradického gólmana, stejně jako pro jeho spoluhráče po devadesáti minutách často doslova boje na hřišti na výbornou. Po bezbrankové remíze byli domácí navíc úspěšní i v penaltovém rozstřelu a sebrali favoritu zápasu z města na Otavě další důležitý bod. Sušice se touto ztrátou propadla ve vyrovnaném souboji vedoucí trojice na čele tabulky a je po 19. kole třetí. Hned za ní se pyšní na čtvrtém místě stále na jaře neporažený Svéradice.

Dosud na jaře rovněž úspěšné Luby přišly na domácím hřišti o svojí letošní neporazitelnost po té, kdy podlehly Slávii Vejprnice. Tento neúspěch se rázem projevil ve vyrovnaném závěru tabulky poklesem na 13. místo. je to škoda, neboť každý bod ztracený doma může v konečném účtování chybět.

START LUBY - SK SLAVIA VEJPRNICE 1:2 (0:1)

Branky: 52. Voráč Jan - 35. Paul Lukáš, 87. Paul Lukáš, 180 diváků, ŽK 4:3, ČK 0:1 (89.Hora Matěj 2x ŽK).

Rozhodčí: Havránek Martin - Bogdan Gabriel, Hodek Jakub. Delegát: Rauch Pavel.

Sestava TJ Start Luby: V. Hromada – F. Sýkora, K. Křížek, J. Voráč, V. Koželuh, M. Vejskal (ŽK), P. Voráček (68. J. Nešpor), P. Čipera (ŽK), K. Švárora (ŽK), A. Čížek, R. Švec (ŽK).

SVÉRADICE - SUŠICE  0:0 (0:0) PK 5:4

Utkání začalo poměrně v rychlém tempu. Hned ve třetí minutě vyplaval odražený míč za obranu Svéradic až k Vrhelovi, který postupoval sám na bránu, ale mladý brankář Soukup první těžký zákrok skvěle ustál. O chvilku později se rychlá kombinační akce podařila domácím, Chaloupka postupoval zprava do rozhozené obrany, jen jeho centru chyběla přesnost. Dále tempo hry upadlo, Sušice více držela míč, ale za dobře organizovanou domácí defenzivu jej dostávala těžko. Přesto řada centrovaných míčů byla velmi nebezpečných, avšak ke smůle hostů vždy propadla mimo branku nebo na kopačky domácích fotbalistů. Domácí zahrozili před přestávkou po rohovém kopu. Hlavička Heřmana rozvlnila síť, ale pouze z vrchu. Ve druhém poločase se Sušice snažila přidávat na tempu, ale domácí stále kvalitně bránili a prakticky ji nepouštěli na dostřel. Domácí stopeři Sova s Makovcem  i krajní obránci Škyrta s Petříkem, zdárně sváděli sprinterské souboje se sušickými hroty Vrhelem i Vargou a za nimi stál navíc v brance jistý Soukup. Domácí se dostali jen ke střelám z větší vzdálenosti, které brankáře Gilla příliš nevylekaly. Hodně rozkouskovaný druhý poločas pomalu spěl k závěru, kdy se opět začali dít věci. Nejprve Sušici přibrzdil v náporu kapitán Kalný, který na polovině hřiště podrazil rozběhnutého Beránka a po druhé žluté musel do sprch. Už když začal nastavený čas prohrál domácí Kába o centimetry souboj s brankářem Gillem, jinak by mohl zakončovat do odkryté branky. Z protiakce ještě zaútočila Sušice a vybojovala rohový kop, který v posledních vteřinách skončil na tyči domácí branky! Svéradice tak vydřely nad Sušicí překvapivý bod a druhý přidaly z penaltového rozstřelu. Kvalitně rozhodovala trojice rozhodčích v čele s Lukášem Křížem z Horní Břízy.

Rozhodčí Kříž Lukáš, Šimek, Janda Marek, 250 diváků, 1:2; ČK 0:1 (85.min.  2x ŽK Kalný Martin).

Sestava FK Svéradice: K. Soukup – J. Sova, M. Škyrta, M. Jiřinec, V. Beránek, M. Chaloupka (88. J. Lávička), M. Heřman, M. Klas (66. V. Brůha), S. Makovec, L. Petřík (ŽK), R. Kába.

Sestava TJ Sušice: K. Gill – O. Skrbek, M. Kalný (2 ŽK) (ČK 85), J. Melka, J. Králík, M. Vrhel, J. Skála, T. Fuchs, I. Varga, J. Szedemák, P. Hubáček (67. P. Matějka).

OSTATNÍ VÝSLEDKY:

SSC BOLEVEC - SK RAPID PLZEŇ 2:1 (0:1)

Branky: 63. Humpál David, 48. Bublík Michal - 45. Poláček František

Rozhodčí: Křen Jiří - Rezničenko Vladimír, Maroušek Karel. Delegát: Vyhnálek Josef.

PŘEŠTICE A - FC DYNAMO H.TÝN 7:0 (2:0)

Branky: 10. Vacík Milan, 45. Zdeněk Michal, 49. Pavlík Jan, 55. Bešta Pavel, 65. Zdeněk Michal, 82. Lecjaks Václav, 87. Gerstner Jiří

Rozhodčí: Černý Tomáš - Vocelka Milan, Kafka Václav. Delegát: Harmady Miloš.

JISKRA DOMAŽLICE B - TJ ZRUČ 3:1 (2:1)

Branky: 30. Lucák Milan, 44. Kubr Jan, 90. Lucák Milan - 19. Lauko Jiří (pen.)

Rozhodčí: Štökl Jiří - Šiška Pavel, Plzák Martin. Delegát: Lecjaks Ladislav.

SLAVOJ MÝTO A - FC ROKYCANY 2:0 (2:0)

Branky: 20. Smitka Lukáš, 23. Hereit Jiří

Rozhodčí: Šlajs Jakub - Lhoták Luděk, Pálek Ondřej. Delegát: Sádovský Peter.

TJ ROZVADOV - FK HOLÝŠOV 3:1 (0:1

Branky: 46. Skopový Marek, 53. Křehlík Jakub (pen.), 75. Čížek Lukáš - 23. Jeniš Petr

Rozhodčí: Homr Michal - Volf Michal, Burda Miloš. Delegát: Havránek Václav.