KP žáci starší 13. kolo 2-3.4. 2016

KP ŽÁCI STARŠÍ

LUBSKÝ START SE ANI Z PETŘÍNA NEVRÁTIL S PRÁZDNOU

Devatenácté kolo krajského přeboru starších žáků zavedlo na jaře nejúspěšnější družstvo z Pošumaví v přeboru(Klatovy mají o zápas méně) Startu Luby na hřišti bývalého Dynama ZČE , nyní SK Petřín Plzeň. Domácí byli z pohledu tabulky kde jsou na 4.místě mírným favoritem. Teoretické předpoklady se i přes fyzicky vyspělejší domácí nepotvrdily. Tím kdo odcházel spokojenější z plzeňského trávníku byli hostí z Lub, kteří po výhře na penalty si udrželi jarní neporazitelnost a navíc získali dva cenné body.

Největší rival Startu SK Klatovy 1898 doma ale papírové předpoklady naplnil a po výhře na podzim na Doubravce stejného soupeře přesvědčivě porazil i doma.  To také bylo z pohledu úspěšnosti týmů z Pošumaví vše, neboť Sušice i Nýrsko měly venku natolik zdatné soupeře kde se s bodovým ziskem příliš nepočítalo a ani předposlední Horažďovice neměly doma šanci s lídrem tabulky z Vejprnic bodovat.

SK PETŘÍN PLZEŇ - TJ START LUBY 1:1 (0:1) PK 4:5

V dalším mistrovském utkání zavítali starší žáci na půdu plzeňského SK Petřína. Fyzicky vyspělejší domácí hráči začali důrazně a hned v úvodu zápasu se prezentovali několika zákroky na hranici regulérnosti. Hostující obrana ale fungovala na jedničku a útočníky soupeře nepouštěla do vyložených šancí. S přibývajícími minutami hosté zpřesnili přihrávky a přidali na důrazu a čím dál častěji ohrožovali soupeřovu branku, především ze standardních situací. V 17. minutě se hosté ujali vedení 0 : 1, když Jára Petrželka na hranici velkého vápna přihrál Kamilu Gajdošovi a ten překonal domácího brankáře. Protože do konce poločasu už se skóre neměnilo, odcházelo se do kabin za stavu 0 : 1 pro hosty. Úvod druhého poločasu patřil domácím, kteří zatlačili hosty na svoji polovinu a vytvořili si i několik vyložených šancí, které ale nedokázali využít. Když už se zdálo, že se hostům podaří vymanit se z náporu domácích a vyrovnat hru, srovnal na 1 : 1 domácí Robin Kobza v 54. minutě. Do konce utkání se už žádnému ze soupeřů nepodařilo přidat další branku a tak přišly na řadu pokutové kopy. V těch byli úspěšnější hosté a připsali si tak další dva body do tabulky. Úspěšnými exekutory pokutových kopů byli Matěj Pivoňka, Daniel Hajšman, Tomáš Votava, Jakub Štilip a Víťa Maňas, brankář Ondra Přibyl zlikvidoval domácím střelu Filipa Kobzy.

Branky: 54. Kobza Robin  -  17. Gajdoš Kamil.

Rozhodčí: Jílek Aleš, 30 diváků.

Sestava hostů: Přibyl Ondřej, Strolený Petr, Holý Jan, Štilip Jakub, Hajšman Daniel, Petrželka Jaroslav, Pivoňka Matěj, Flosman Pavel, Pikhart Hynek, Gajdoš Kamil, Maňas Vít, Málek Vladimír, Votava Tomáš a Říha Jan .

SK KLATOVY 1898 - SK SENCO DOUBRAVKA 3:0 (0:0)

Radimír Bilíček

Po volném velikonočním víkendu jsme i v dalším zápase krajského přeboru měli výhodu domácího prostředí – v jarní části již potřetí. Soupeřem nám tentokrát už na hřišti Pod Hůrkou byla plzeňská Doubravka.

Hostům se s výjimkou utkání v Nepomuku na jaře daří a i v dnešním utkání v Klatovech dlouho odolávali místy až drtivému tlaku domácích. Ti se hned v úvodu dostali do několika slibných příležitostí, pokaždé je ale vychytal brankář hostů T.Brček. Ten byl ústřední postavou hostů v I. poločase, protože míč ani při samostatných nájezdech J.Kirpala a M.Barborky za svá záda nepustil. To byl hlavní důvod, proč I. poločas skončil bez branek.

Do II. půle kluci vstoupili s odhodláním utkání co nejdříve rozhodnout a prvních deset minut tomu určitě nasvědčovalo. Ve 38. min. propadl míč po rohovém kopu k Fr.Marešovi a ten po chvíli váhání nekompromisně poslal míč do brány hostů. Tento gól nás ještě více povzbudil a díky velkému tlaku přišly další šance. Rozhodnout jsme mohli ve 44. min., kdy s přehledem pískající rozhodčí V.Pressl odpískal proti hostům pokutový kop za sražení ve II. poločase aktivního J.Kirpala. K míči se postavil D.Baxa, ale brankář T.Brček jej vychytal. V této fázi utkání začali hostům pomalu docházet fyzické síly a na jejich bránu se valil útok za útokem. Bohužel žádná šance, a to ani ta nejvyloženější brankou neskončila. Když už to vypadalo, že hosté budou o zisk bodů bojovat až do konce, vzal si v 65. min. míč na vlastní polovině P.Berka a po jeho čtyřiceti metrovém úniku po pravé straně jej z posledních sil přihrával před bránu hostů a hostující obránci už další šanci našim útočníkům nedali a míč za brankovou čáru nešťastnou tečí uklidili za ně. Tento gól hosty hodně srazil a toho dokázal v 68. min. využít M.Barborka, který přesnou střelou za výrazného přispění nerovného terénu uzavřel skóre na konečných a zcela zasloužených 3 : 0.

Branky: 36. Mareš František, 65. Berka Petr, 68. Barborka Matyáš

Rozhodčí: Pressl Václav, 50 diváků.

FK NEPOMUK - TJ SUŠICE 7:3 (4:1)

Branky: 14. Agapkin Vladyslav, 21. Frančík Martin, 23. Mach Petr, 25. Viktora Antonín, 41. Viktora Antonín, 42. Viktora Antonín, 64. Viktora Antonín - 9. Kramár Martin (PK), 51. Rauner Václav, 55. Rauner Václav

Rozhodčí: Ježek Petr, 35 diváků.

FK HORAŽĎOVICE - SLAVIA VEJPRNICE 1:6 (0:4)

Branky: 45. Smíšek František - 8. Bayer Jan, 13. Bayer Jan, 19. Hájek Dalibor, 34. Vodrážka Daniel, 39. Formánek Vojtěch, 66. Davídek Pavel

Rozhodčí: Ruda Daniel.

TJ Košutka Plzeň - TJ Jiskra Domažlice 0:2 (0:0)

Branky: 46. Sedláček David, 55. Chodora Matěj

Rozhodčí: Volf Michal.

TJ Přeštice - TJ Baník Stříbro 3:1 (0:1)

Branky: 47. Jánský Matyáš (pen.), 50. Jánský Matyáš, 65. Hejhal Petr - 29. Hayer Jan. Rozhodčí: Bína Roman.