1.A TŘÍDA 18 . kolo 26.-27.3. 2016

1.A TŘÍDA

BODY Z DERBY ZŮSTALY V HORAŽĎOVICÍCH

V 18. kole 1. A třídy byla pozornost upřena na pošumavské derby v Horažďovicích. Na rozdíl od podzimního klání v Mochtíně, ve kterém padlo sedm branek, z toho čtyři do sítě Horažďovic vidělo 150 diváků pouze gól v 38. minutě v brance hostů. Třetí jarní soutěžní zápas v 1. A třídě absolvovaly Žichovice a podruhé za sebou dohrávala o deseti. Na rozdíl od toho předcházejícího doma, kdy vyloučení Benedikta byla z kategorie velmi přísných, vyloučení v tomto kole kanonýra I. Butnara minutu před koncem v Plzni na Košutce za stavu 3:1 bylo vyloženě zcela zbytečné a může za ní žichovická opora dost draze zaplatit stopkou v několika utkáních. Úspěšnou tečku za tímto kolem udělal druhý tým tabulky z Nýrska ve Kdyni, kde doslova v hodině dvanácté, minutu před koncem vyhrál brankou střídajícího Anatonovicse.

TJ SLAVOJ ŽIHLE - TJ SOKOL PAČEJOV 2:0 (1:0)

Zdeněk Voska

Úvod poločasu přinesl několik nepřesností na obou stranách. Hned v druhé minutě se mohl trefit domácí kapitán Najmon, ale střela postrádala patřičné parametry.  Krátce nato se uvolnil po pravém křídle PepaTicháček a jen těsně minul pravou tyč domácího branky. Pak se hra více zklidnila a hrálo se opatrněji, ale iniciativa byla na kopačkách hostů, kteří lépe kombinovali a dostávali se do zakončení. Nejprve se mohl trefit Honza Dytrt, po přihrávce od Ticháčka, ale střela skončila nad brankou domácích. Poté mohl zakončit Jarda Kubaň, ale také minul. Pak přišla 18. minuta a nešťastná vlastní branka Lukáše Šmrhy. Domácí obránce poslal dlouhý míč za naši obranu a při snaze odvrátit míč došlo k špatnému odkopu, který skončil za zády bezmocného  brankáře Kuby Kozlíka. Domácí vlastně z ničeho vedli 1:0. Pačejovští se snažili do poločasu alespoň vyrovnat, ale štěstěna jim nebyla nakloněna. V závěru se mohl trefit Jarda Kubaň, ale před brankářem trefil jen tyč. O minutu později z levé strany pronikl Pepa Hlůžek a opět nastřelil tyč!  V prvním poločase jsme určitě byli  aktivnější, ale branku jsme nedali.

Druhý poločas už byl o poznání vyrovnanější.  Velké příležitosti se nerodily.  Za zmínku stojí střela ze střední vzdálenosti z kopačky Patrika Žáka, kterého vychytal domácí brankář. Další a bohužel poslední šancí byl trestný kop, který zahrával Vítek Panuška, ale ani ten neměl gólové parametry. Domácí hrozili hlavně ze standartek. Naše odkopy z vápna byly velmi špatné a domácí mohli snadno zakončovat. S přibývajícím časem jsme museli více otevřít hru, ale bohužel tlak neměl ten patřičný efekt. Domácí v 83. minutě pronikli za naši obranu a pečetili tak své vítězství na 2:0. Odjížděli jsme ze Žihle se smíšenými pocity. Byl to soupeř hratelný, ale první půle byla zlomová. Vlastní gól, dvě tyče. Co k tomu více dodat.

Branky: 83. Masopust Jiří - 18. Šmrha Lukáš (vlastní)

Rozhodčí: Kafka Václav - Kříž Lukáš, Schneider Josef, ŽK 1:1, 150 diváků.

Rozhodčí:   Kafka Václav, AR1 Kříž Lukáš, AR2 Schneider Josef, DFA Jirsa Petr

Sestava Sokol Pačejov: J. Kozlík – M. Kubáň, P. Žák, J. Ticháček (ŽK), J. Dytrt, J. Kubáň, V. Klásek, L. Šmrha (54. R. Grepl), P. Polena, J. Hlůžek, V. Panuška.

TJ KOŠUTKA PLZEŇ - TJ ŽICHOVICE 3:1 (1:0)

Lukáš Mourek

V úvodu si obě mužstva zvykala na velice hrbolatý terén, míč odskakoval od nohy a k vidění bylo hodně nepřesností a nakopávaných míčů na polovinu soupeře. Po dlouhém nákopu se k míči dostal Tomáš Forejt a tvrdou střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre utkání -1:0. Nepřesná hra nadále pokračovala, ale za zmínku stojí pouze dělovka Rótha, kterou výborně vyrazil domácí brankář na roh. Do dalších šancí nás však nepustil se svým praporkem pomezní sudí Václav Kafka.

Ve druhém poločase jsme zpřesnili hru, soupeře dostali pod stálý tlak a výsledkem bylo vyrovnání po individuální akci Rótha, který obešel 3 hráče, přihrál před prázdnou branku I.Butnarovi, pro kterého již nebyl problém skórovat. Po té jsme chtěli strhnout vedení na svoji stranu, ale domácí byli efektivnější, když našeho nedůrazu v malém vápně využil Milan Prýmas a hlavou přeloboval Landu. Opět jsme se snažili vyrovnat, ale domácí v této fázi utkání podržel skvěle chytající brankář Frýdl, který 3x vychytal F.Rótha ve vyložených šancích. V závěru jsme otevřeli hru a po jednom z několika brejků skóre utkání uzavřel na 3:1 Libor Kovařík. Zápas jsme si prohráli sami, když dostáváme velmi laciné branky po individuálních chybách a pak neproměníme 5 vyložených šancí.

Těsně před koncem utkání neudržel nervy na uzdě I.Butnaru a po kritice asistenta rozhodčího Václava Kafky obdržel zbytečnou červenou kartu. Nutno dodat, že oprávněnou. Očekáváme, že nám bude v příštích kolech chybět. Není nic platné, že si ho ”řemeslník” Kafka tzv. připravil a že měl I.Butnaru pravdu, toto ale jeho chování v žádném případě neomlouvá.Jinak utkání velmi dobře odřídila dvojice rozhodčích Tomáš Doksanský a Karel Maroušek.

Branky: 12. Forejt, 58. Primas, 86. Kovařík - 54. Butnaru Ion

Rozhodčí: Doksanský Tomáš - Kafka Václav, Maroušek Karel. Delegát: Bláha Vladimír, ŽK 1:2, ČK 0:1 (89. Burnaru Ion (hrubé urážky rozhodčího AR1) , 80 diváků.

TJ Žichovice: J. Landa – P. Bálek, L. Mourek, J. Šimáček (ŽK), R. Šiška (83. M. Linhart), I. Butnaru (ŽK) (ČK 89), J. Prokeš, R. Beneš (32. M. Špírek), F. Róth, J. Frýzek, J. Benedikt.

FK HORAŽĎOVICE - TJ SOKOL MOCHTÍN 1:0 (1:0)

Jiří Mazuch

V 18.kole 1. A třídy tým FK Horažďovice přivítal v domácím prostředí mužstvo TJ Sokola Mochtín. Mochtín byl velmi nepříjemným soupeřem a domácí dlouho nenacházeli recept jak ho překonat. Hra byla proto po celý první poločas vyrovnaná. Ve 39 minutě se ale k odraženému míči po střele Marka Šafandy do tyče dostal rychlý Tomáš Greger a nekompromisní střelou stanovil poločasový výsledek na 1:0 pro FK Horažďovice.

Ve druhém poločasu měli domácí sice převahu, ale tu bohužel nedokázali proměnit vstřelenými brankami. Do vyložených gólových příležitostí pěknými pasy poslal kapitán domácích Tomáš Jůda Michaela Formana a zanedlouho Marka Šafandu, ale bohužel oba brankáře hostů Petra Rajtmajera nepřekonali a tak se skóre nezměnilo. Horažďovice za řadu promarněných gólových příležitostí nakonec mohly být potrestány, když v 84 minutě po pěkné akci hostů Jiří Dolejš trefil tyč branky, kterou hájil jinak bezchybný brankář domácích Jiří Rybár. Vítězství domácích 1:0 ale bylo zasloužené, Mochtín zaslouží velké uznání za bojovnost.

Branky: 39. Greger Tomáš

Rozhodčí: Pressl Václav - Petrželka František, Bína Roman. Delegát: Bartošek Zdeněk, 150 diváků.

Sestava FK Horažďovice: J. Rybár – T. Greger, M. Greger, V. Vrzal (51. O. Chod), J. Forman, M. Šafanda, M. Forman, T. Jůda, J. Sova (46. A. Vachuška), M. Šašek, J. Nauš.

Sestava Sokol Mochtín: P. Reitmajer – T. Dolejš (85. J. Rašek), J. Dolejš, Z. Toman, J. Bejvl, J. Žiak, J. Čeleda, Novák, J. Cihlář, P. Švátora, Z. Smolík (79. T. Velek).

SK KDYNĚ 1920 - SKP OKULA NÝRSKO  0:1 (0:0)

Branky: 89. Antonovics Andrei

Rozhodčí: Sladký Stanislav - Homr Michal, Vocelka Milan. Delegát: Havránek Václav, ŽK 0:2, 100 diváků.

Sestava SKP Okula Nýrsko: J. Moravec – M. Bastl (ŽK), T. Kohout (ŽK), M. Brož, J. Lužný, M. Trefanec (57. P. Výtisk), I. György, D. Šnour, T. György, F. Kolář, K. Kalivoda (61. A. Antonovics).