Krajský přebor žáci starší 18.kolo : 26.-27.3. 2016

KP ŽÁCI STARŠÍ

LUBY POTŘETÍ ZA SEBOU BYLY NA JAŘE ÚSPĚŠNÉ

V 18.kole krajského přeboru starších žáků potvrdili dobrou formu staršíci Startu Luby. I třetí letošní zápas dokázali proměnit v plný bodový zisk. Po dvou výhrách venku v H.Týně a v Nýrsku v prvním duelu  doma zvítězili přesvědčivě nad Tachovem. Výhra je o to cennější, neboť Tachov patří dlouhodobě mezi kluby, které znamenají z pohledu mládežnické kopané tu nejlepší kvalitu. Po té kdy měly Klatovy v tomto kole volno se pozornost upírala na pootavské derby Sušice - Horažďovice. Úspěšnější z něho vyšli domácí, kteří si připsali do tabulky první jarní body. Na ty stále čekají po další prohře, tentokráte v H.Týně staršíci Okuly Nýrsko.

TJ SUŠICE - FK HORAŽĎOVICE 1:0 (0:0)

Domácí si z duelu s předposledním celkem tabulky připisují první body v jarní části sezony. V derby s Horažďovicemi udrželi čisté konto a ukázali pevnost týmu, když se museli obejít o celou řadu opor. I svěřenci trenéra Jandy přijeli oslabeni, když jim  zejména citelně chyběl kapitán a střelec týmu Hnídek.

Branky: 60. Trš Lukáš

Rozhodčí: Jakš Jan, 30 diváků.

FC DYNAMO H. TÝN - SKP OKULA NÝRSKO 4:2 (1:0)

Branky: 24. Šopík Jakub, 38. Bureš Martin, 61. Bozděch Matěj, 70. Bozděch Matěj - 58. Mašat Filip, 67. Jarko Marek

Rozhodčí: Štökl Adam, 50 diváků.

TJ START LUBY - FK TACHOV 4:0 (2:0)

První mistrovské utkání jara na vlastním hřišti zvládli domácí starší žáci na jedničku a zaslouženě zvítězili nad hosty z Tachova 4 : 0. Hned od úvodních minut utkání domácí svým pohybem a včasným napadáním donutili soupeře k chybám, po kterých se dostávali do šancí a střeleckých příležitostí. Už ve druhé minutě, po chybě hostujícího brankáře, skončil míč v brance za jeho zády, ale nebyl uznán pro předchozí ofsajd. V 16. minutě už bylo vše podle pravidel, když Radek Mužík překonal hostujícího brankáře po přihrávce Sebastiana Maláta a domácí vedli 1 : 0. Do konce prvního poločasu si domácí vytvořili ještě několik šancí, ale využili jenom jedinou ve 27. minutě, kdy znovu střelecky disponovaný Radek Mužík s přehledem proměnil přihrávku Tomáše Votavy na 2 : 0. Hosté ohrožovali domácího brankáře Ondru Přibyla jen ze standardních situací, domácí obrana, dirigovaná Matějem Pivoňkou, je nepustila do žádných vyložených šancí. Po vyrovnaném úvodu druhé půle to byli opět domácí, kteří častěji ohrožovali hostujícího brankáře a prosadili se i střelecky. Na  3 : 0  pro domácí zvyšoval v 60. minutě povedenou střelou Kamil Gajdoš, v 65. minutě utkání dokonal svůj hattrick Radek Mužík a uzavřel tak skóre utkání na 4 : 0. Všichni domácí hráči podali velmi dobrý výkon, i když v sestavě scházeli opory Víťa Maňas a David Schejbal.

Branky: 16. Mužík Radek, 27. Mužík Radek, 60. Gajdoš Kamil, 65. Mužík Radek

Rozhodčí: Mazanec Marek, 40 diváků.

Sestava domácích: Přibyl Ondřej, Strolený Petr, Holý Jan, Štilip Jakub, Hajšman Daniel, Petrželka Jaroslav, Pivoňka Matěj, Flosman Pavel, Janda Leon, Gajdoš Kamil, Mužík Radek, Malát Sebastian, Votava Tomáš, Pikhart Hynek a Málek Vladimír .

Ostatní výsledky:

TJ Baník Stříbro - SK PETŘÍN PLZEŇ 2:2 (1:1) PK 3:2

Branky: 30. Sitay Erik, 70. Sitay Erik - 10. Josífek Tomáš, 66. Morgenstern Michal

Rozhodčí: Černý Tomáš.

SK Slavia Vejprnice - TJ Přeštice 0:3 (0:1)

Branky: 22. Jindřich Václav, 39. Hejhal Petr, 65. Horák Daniel

Rozhodčí: Pálek Ondřej.

SK SENCO Doubravka - TJ Košutka Plzeň 3:1 (0:1)

Branky: 43. Špirk Dominik, 53. Špirk Dominik, 65. Cirok Adrian - 18. Trylč Jakub

Rozhodčí: Schneider Josef.

TJ Jiskra Domažlice - FK Nepomuk 9:0 (2:0)

Branky: 5. Hoang Minh Kien Martin, 18. Černý Vojtěch, 36. Vogeltanz Petr, 46. Hoang Minh Kien Martin, 53. Sedláček David, 59. Dufek Matěj, 62. Vogeltanz Petr, 63. Černý Vojtěch, 69. Hoang Minh Kien Martin

Rozhodčí: Plzák Martin.