Divize 18. kolo 26. – 27.3. 2016

DIVIZE MUŽI A

MARTIN JANDA ZAŘÍDIL HATTRICKEM, ŽE DOMÁCÍ JARNÍ PREMIÉRA DOPADLA

Beznadějně poslední tým tabulky z Třeboně, který ještě na jaře neprohrál, přijel do Klatov s vědomím, že zde nemá co ztratit. Domácí, kteří nastupovali na svém hřišti na jaře k prvnímu souboji o mistrovské body. Byli favoritem, nicméně hosté potvrdili jarní zlepšení, třikrát v Klatovech skórovali, ale pouze jeden gól byl regulérní. Ten na hattrick domácího stopera Martina Jandy na bodový zisk nestačil. Klatovy tak splnily svůj cíl, body zůstaly doma a navíc je může hřát , že jsou v tabulce na pátém místě a jsou z týmů našeho kraje v divizi nejlepší!

KLATOVY – TŘEBOŇ 3:1 (1:1)

Úvod zápasu byl vyrovnaný, hosté byli spokojeni s bezbrankovým stavem a branku domácích se nesnažili vážně ohrozit. Z klidu je vyrušil v polovině první půle Martin Janda, který po rohovém kopu míč napálil a ten po teči jednoho z obránců hostů skončil za zády bezmocného brankáře T.Skály. Po této brance překvapivě převzala iniciativu na své kopačky Třeboň a dočkala se vstřelení vyrovnávající branky, která ale pro ofsajd jim nebyla uznána. Na druhý pokus ve 41.minutě hostům snaha o vyrovnání vyšla  a Karel Holzepl přinutil strážce domácí svatyně Jana Rojíka lovit míč ze své sítě.

Nerozhodný stav za kterého odcházely oba celky do kabin nevydržel dlouho. Domácí druhý poločas začali aktivně a v 50.minutě z pokutového kopu jehož exekutorem byl opět Martin Janda strhli vedení podruhé v tomto duelu na svou. Když o deset minut později přidal v tomto klání střelecky disponovaný Janda třetí branku a  svým hattrickem po standardní situaci upravil na 3:1 bylo zřejmé, že body zůstanou doma. Deset minut před koncem si odbyl svojí divizní premiéru osmnáctiletý hráč z dorostu SK Klatovy 1898 V. Kaas.

Sestava SK Klatovy 1898: J. Rojík - M. Lukeš , O. Kadlec , P. Kotrba (65. D. Pavlovič)          , D. Chirinciuc , M. Mészáros , M. Janda , P. Rybák (80. V. Kaas), D. Žáček , L. Krásný (90. D. Dolanský), D. Říský (77. D. Matějka)

Branky: 22. Janda Martin, 50. Janda Martin (pen.), 60. Janda Martin - 41. Holzepl Karel. Rozhodčí: Štěrba Václav - Štěrba Martin, Talpáš Petr.