KP muži 18. kolo 25.-27.3.2016

KRAJSKÝ PŘEBOR MUŽI

SUŠICE V ŠLÁGRU KOLA VYHRÁLA A JE PRVNÍ

Magnetem 18.kola krajského přeboru byl nedělní souboj dvou největším aspirantů na prvenství v tomto ročníku  Sušice – Přeštice. V derby o první místo domácí Přeštice, které byly v roli mírného favorita převálcovali, když o své výhře rozhodli již ziskem tříbrankového náskoku v prvním poločase. Zásluhou tohoto úspěchu se svěřenci trenéra Jana Staňka probojovali lepším skóre před po porážce Rozvadova ve Zruči do čela tabulky. Výhra je o to důležitější, neboť v případě rovnosti bodů v konečné tabulce by na tom byla Sušice lépe než její rival z Přeštic. Ten je za Sušicí o tři body zpět, ale má odložený zápas se Slávií Vejprnice k dobru. V tomto kole zasáhli do boje o třetí kolekci jarních bodů opět na výbornou oba nováčkové z Pošumaví. Těm jak se zdá zachutnalo vyhrávat a stále si drží svojí letošní  neporazitelnost, přičemž  Svéradice zvítězily již potřetí za sebou! Ani Luby se nenechaly zahanbit, když se jim podařilo přivést cenné vítězství ze hřiště z Chotíkova. Domácí stála tato prohra ztrátu čtvrtého místa na které se již vyšplhaly Svéradice a v tabulce po zisku sedmi jarních bodů si také polepšili lubští fotbalisté.

RAPID PLZEŇ - SVÉRADICE 1:3 (0:1)

Branky: 58. Čupalka – 41. Beránek Vlastimil, 63. Makovec Stanislav

Rozhodčí: KÖNIG Michal; ŽK 2:4; Diváků 55.

Sestava FK Svéradice: FK Svéradice: M. Soukup – M. Škyrta, M. Jiřinec, V. Beránek, J. Lávička (90. J. Vlček (ŽK)), M. Heřman (ŽK), M. Klas (ŽK) (86. S. Krejčík), S. Makovec (ŽK), M. Chaloupka, V. Brůha, R. Kába.

FC CHOTÍKOV 1932 - START LUBY  2:3 (0:2)

Branky: 46. Lopata Miroslav, 63. Šlajs Martin - 25. Křížek Karel, 44. Voráč Jan, 54. Voráč Jan (PK.)

Rozhodčí: Vocelka Milan - Šiška Pavel, Doksanský Tomáš, 30 diváků.

Sestava TJ Start Luby: V. Hromada (ŽK) – K. Křížek, J. Voráč, F. Sýkora, M. Vejskal, J. Nešpor, P. Voráček, K. Švárora (ŽK), M. Sysel (ŽK), M. Pivoňka (ŽK), R. Švec (ŽK).

TJ SUŠICE - PŘEŠTICE A  4:1 (3:0)

(převzato z web.stránek TJ Sušice)

Za dohledu hejtmana Plzeňského kraje a dalších dvoustovek diváků, se na břehu řeky Otavy odehrál přímý boj o první místo KP mužů.

Zápas se ze začátku vyvíjel pro domácí Sušici dost bledě, to když se Přeštice nastěhovali na domácí polovinu a atakovali branku Gilla. Z tohoto tlaku zahrozili však výrazněji jen jednou, Střela vyslána ze střední vzdálenosti, po lehkém tečování blokujícího Kalného, padala na zadní tyč, kde se však včas objevila ruka Sušického gólmana. Následovala série rohů, kdy po jednom z nich se Sušice valila do brejku. Přeštický obránce však zatáhl za záchranou brzdu a fauloval. K údivu všech Přeštických obránců našel překvapivou rozehrávkou Kalný útočníka Vargu, který po úniku ze strany, našel podélně na velkém vápně Skálu, který z první zakončil k tyči - 1:0!

V tu chvíli se domácím začalo dařit útočit. Rychlé narážečky a útoky po stranách domácím přinesly po další Skálově střele rohový kop. K míči se postavil tradiční exekutor Vrhel a zakroutil balon na přední tyč tak přesně, že si ho zkušený stoper Přeštic srazil do vlastní branky - 2:0!!

Přeštice poté po jednom z útoku už dostali balon za vybíhajícího Gilla, ale s tím počítal Martin Kalný a v klidu balon odehrál. Následovala hra plná nepřesností, což nenechalo klidným domácího matadora Pavla Hubáčka, který vypíchl soupeři balon, rozehrál ho do úniku Vargovi a ten si prohodil situaci z předchozího zápasu v Domažlicích s kolegou z útoku Vrhelem, našel ho volného před brankou v řádně obsazeném Sušickém kotli, vypukla radost - 3:0 !!!

Do druhé půle Sušice vstoupila s vědomím, že nesmí zalézt a začít jen bránit, což se po zbytek zápasu celkem dařilo. Domácí jistě a spolehlivě bránili. Zhruba v 70. minutě po tlaku Vrhela, přišel hostující brankář po malé domů o balon, naštěstí pro něho však dokázal situaci po herecké vložce zachránit a gól do prázdné branky po údajném faulu nemohl platit. V 77. minutě přišel centr z pravé strany do Sušického vápna tak přesně, že už ho domácí stopeři Melka s Kalným dokázali pouze líznout k hostujícímu útočníkovi - 3:1. Celá řada přihlížejících se začala nadechovat před závěrečným tlakem Přeštic. Ten se však nekonal, neboť přišla nádherná individuální akce zápasu v podání Honzy Skály, který si položil dva obránce Přeštic a kolem třetího poslal levou nohou balon o tyč do brány 4:1 !!!! V 88. minutě si pak vychutnal potleskem všech 220 diváků svůj pobyt na hřišti střídáním za kolegu Čaneckého. Zápas už se pouze dohrál.

Sušice se díky tomuto vítězství dostala do čela tabulky KP mužů v Plzeňském kraji.

Děkujeme divákům za účast, především pak místnímu kotli !!!

Branky: 18. a 86. Skála Jan, 23. Uzlík (vlastní), 31. Vrhel Miroslav – 77. Pavlík Jan.

Rozhodčí: Lhoták Luděk - Černý Tomáš, Šálková Helena. Delegát: Aubrecht Josef. ŽK 3:0, 220 diváků.

Sestava TJ Sušice: K. Gill – O. Skrbek, M. Kalný, J. Melka, J. Králík (66. J. Skuhra), M. Vrhel, J. Skála (ŽK) (88. J. Čanecký), T. Fuchs, I. Varga (86. T. Klíma), J. Szedemák (ŽK), P. Hubáček (ŽK) (75. P. Matějka).