Krajský přebor starších žáků 19.-20.3.2016

KP ŽÁCI STARŠÍ

V DERBY BYLY I PODRUHÉ ÚSPĚŠNĚJŠÍ LUBY

Fotbalový krajský přebor starších žáků pokračoval druhým jarním kolem. Po podzimním klání v Lubech se pošumavské derby Nýrsko – Luby stěhovalo na hřiště do Nýrska a i zde byli úspěšnější fotbalové naděje Startu. Podruhé na jaře na svém hřišti nastoupili žáci SK Klatovy  a stejně jako před týdnem kdy porazili Košutku si poradili bez problémů se soupeřem z druhé poloviny tabulky.

KLATOVY – HORŠOVSKÝ TÝN  7:2 (4:0)

Radimír Bilíček

I druhé jarní kolo nám přisoudilo výhodu domácího prostředí a opět jsme na těžkém terénu na hřišti na Rozvoji měli roli hostitele. Tentokrát byl soupeřem tým z Horšovského Týna.

Hosté se pohybují ve spodní části tabulky, ale domácí, zejména v I. poločase dokázali pořádně potrápit. Opatrný začátek, poznamenaný spoustou nepřesných přihrávek domácí spíše brzdil a trvalo téměř čtvrthodiny, než si vynutili mírnou převahu. Tato převaha v poli přinesla i první šance, ale gólově se dokázali prosadit až ve 21. min., kdy vystřelil M.Kapusta a po teči hostujícího obránce zapadl míč za záda jejich brankáře. Tato branka domácí doslova nakopla a o čtyři minuty později už to bylo 2:0. To poslal M.Barborka do samostatného úniku P.Pretzelmayera, který střelou na zadní tyč měnil skóre podruhé. Ve 28. min. se radovali potřetí, to D.Baxa rozehrál přímý kop na M.Bilíčka, ten předložil míč M.Kapustovi a ten se už podruhé v zápase dokázal prosadit proti hostujícímu brankáři. Velmi povedenou druhou čtvrthodinku korunoval čtvrtou brankou do brány hostů M.Bilíček, který ve 34. min. po přihrávce P.Pretzelmayera uzavíral brankové skóre I. poločasu.

Úvod II.půle domácím vůbec nevyšel a ve 38. min. se poprvé dokázali prosadit i hosté, to svůj únik dokázal proměnit M.Bozděch – 4:1. Čtyřbrankový rozdíl si dokázali vzít domácí zpět hned ve 41. min., kdy se po hezkém vysunutí T.Partyngla dokázal prosadit M.Barborka – 5:1. V této fázi utkání se domácí tak trochu přizpůsobili rozhodnutému stavu zápasu a ustoupili od své, v rámci možností terénu, kombinační hry. Velké množství nepřesných přihrávek tak nahrávalo spíše bránícím se hostům a i proto další góly byly k vidění až v závěrečné třináctiminutovce. V 57. min. se i M.Barborka dokázal v zápase prosadit podruhé a zvyšoval na 6:1. V 61. min. si opět vybrala slabší chvilku domácí obrana a umožnila J.Šopíkovi snížit na 6:2. Poslední slovo v dnešním utkání si vzal v 63. min. O.Javorský, který si dokázal zpracovat přihrávku do pokutového území a s přehledem umístěnou střelou uzavřel skóre na konečných 7:2. Utkání se zaslouženým vítězstvím domácích s přehledem odřídil rozhodčí M.Mazanec, který musel za nedovolené zákroky ukázat po jedné žluté kartě na obě strany.

Branky : 21. a 28.  M.Kapusta, 41. a 57. M.Barborka, 25. P.Pretzelmayer, 34. M.Bilíček, 64. O.Javorský .

Rozhodčí: Mazanec Marek ; ŽK 1:1; 40 diváků.

Sestava SK Klatovy 1898: F. Muknšnábl – M. Jiřík, F. Mareš, D. Baxa, L. Marek, J. Kirpal, T. Partyngl (ŽK), M. Barborka, O. Javorský, M. Kapusta, J. Jirotka – M. Bilíček, Z. Krejčiřík, P. Pretzelmayer.

SKP OKULA NÝRSKO - TJ START LUBY 2:5 (2:2)

Také ve druhém utkání jara na půdě soupeře se lubským žákům dařilo a ze hřiště Nýrské Okuly si odvezli cenné vítězství 2 : 5. Ve vyrovnané první půli se jako první ujali vedení hosté, když v 7. minutě po centru Tomáše Votavy na 0 : 1 střílel Kamil Gajdoš. Domácí srovnali na 1 : 1 v 15. minutě z přímého kopu, autorem gólu byl Filip Mašat. O dvě minuty později, v 17. minutě centroval z pravé stany hostující Jan Holý, přesně našel Leona Jandu, který hlavou, s přispěním domácího obránce, překonal brankáře a hosté vedli 1 : 2. Ve 32. minutě domácí znovu vyrovnali stav utkání na 2 : 2, kdy z pokutového kopu, nařízeného za faul brankáře, srovnal Marek Jarko. Také ve druhé půli předváděli oba soupeři fotbal plný nasazení a bojovnosti, hosté však měli víc střeleckého štěstí a tak utkání nakonec rozhodli ve svůj prospěch. Nejprve ve 47. minutě se znovu ujali vedení po standardní situaci, kdy si domácí obránce, ve snaze odvrátit centrovaný míč, srazil centr do vlastní branky a hosté vedli 2 : 3. V 59. minutě hostující kapitán Matěj Pivoňka převzal míč na půlící čáře, prošel až před domácího brankáře, ale jeho střela skončila pouze na tyči. K odraženému míči se dostal Kamil Gajdoš, který povedenou střelou přehodil domácího brankáře a hosté vedli 2 : 4. V samotném závěru utkání, v 70. minutě, se v pokutovém území domácích dostal k míči znovu Kamil Gajdoš a svým třetím gólem uzavřel skóre utkání na 2 : 5.

Branky: 15.Mašat Filip ,32.Jarko Marek  -  7.,59. a 70.Gajdoš Kamil , 17. Černý Václav,47. Švec Štěpán.

Rozhodčí: Petržílka Jiří, ŽK 1:0, 50 diváků.

Sestava O.Nýrsko: J. Jiřík – V. Černý, P. Ludvík, A. Šťuka, J. Valachovič, Š. Švec, M. Jarko, A. Keřlík, F. Mašat, M. Bastl, L. Novák – K. Kufner, K. Karlovský, L. Kamenský.

Sestava Start Luby: D. Schejbal – P. Strolený, J. Holý, J. Štilip, D. Hajšman, J. Petrželka, M. Pivoňka, P. Flosman, L. Janda, K. Gajdoš, V. Maňas – J. Říha, T. Votava, O. Přibyl

TJ PŘEŠTICE  - SUŠICE  6:0 (3:0)

Branky : 5.,11.Jánský Matyáš, 9.,38.,42. Jindřich Václav, 47. Vajai Josef.  .

Rozhodčí: Křen; ŽK; 50 diváků.

Sestava Sušice: P. Hanč – A. Václ, T. Mika, M. Potužák, T. Kutil, V. Němec, M. Krouský, M. Kramár, J. Myslík, J. Kadlec, P. Potužák – O. Soumar, L. Kavale, L. Trš, L. Lorenc.

FK HORAŽĎOVICE  - JISKRA DOMAŽLICE 1:7 (0:4)

Branky: 67. Hnídek Tomáš -  12. a 54. Hoang Minh Kien Martin, 21.,45. a 47. Černý Vojtěch, 23. Soupír David a 27. Chodora Matěj.

Rozhodčí : Bína Roman , 30  diváků.

Sestava FK Horažďovice: FK Horažďovice: J. Přerost – M. Pitulová, M. Polena, L. Král, J. Boček, T. Stulík, T. Hnídek, P. Pavalec, J. Štěch, A. Pančenko, V. Bartheldy – D. Jedlička, A. Faltys, J. Koloros, R. Pikeš.