Krajský přebor 19.-20.3. 2016

KRAJSKÝ PŘEBOR MUŽI

TAKHLE BY TO BYLA PARÁDA

Druhé jarní  kolo krajského přeboru bylo z pohledu výsledků týmů z Pošumaví doslova parádní. Bilance ze třech zápasů, tři výhry, tak co lze si přát lepšího!  Přitom ani jeden nebyl z kategorie lehkých. Přestože Luby a Svéradice hrály doma, nejvíce se věřilo v úspěch Sušice v Domažlicích a to také vyšlo. Pak tu byl zápas v Lubech, kde hostili domácí  po remíze s Bolevcem ambiciózního nováčka, který poslal do Lub svojí vizitku v podobě vysoké výhry doma nad Holýšovem a z tohoto výsledku šel strach. Domácí se ale svého soupeře nezalekli a odměnou pro ně byl tříbodový zisk, který zajistil vítěznou brankou tři minuty před koncem Karel Švátora. Vytáhly e i Svéradice vydřenou výhrou nad vejprnickou Slávií se kterou po prvním poločase doma prohrávala již o dvě branky. Po překvapivé výhře venku nad Chotíkovem je to pro nováčka přeboru další velmi cenný skalp .

DOMAŽLICE  B - SUŠICE  0:2 (0:1)

Branky: 39. Varga, 82. Vrhel. Rozhodčí Bogdan, ŽK 5:3, 60 diváků.

Sestava TJ Sušice: K. Gill (ŽK) – O. Skrbek, M. Kalný, J. Melka, J. Králík, M. Vrhel, J. Skála (ŽK), T. Fuchs, I. Varga (ŽK), J. Szedemák, P. Hubáček (89. J. Skuhra).

Hraje se v neděli:

START LUBY - TJ SOKOL LHOTA 2:1 (1:0)

Branky: 41. Cole Jerome, 87. Švátora Karel - 66. Fiala Vladislav.

Rozhodčí: Lego Jan - Homr Michal, Mazán Jan, ŽK 1:2, ČK 0:1 (71. Strejček Matěj),120 diváků.

Sestava Luby : V. Hromada – K. Křížek, J. Voráč, V. Koželuh, M. Vejskal, P. Voráček (83. J. Nešpor), J. Cole, K. Švárora, M. Pivoňka, R. Švec, M. Sysel

FK SVÉRADICE - SK SLAVIA VEJPRNICE 3:2 (0:2)

První jarní utkání na hřišti ve Svéradicích přineslo atraktivní fotbal, hodně gólů i slušnou diváckou kulisu. Domácí  fotbalisté chtěli potvrdit nečekané vítězství z úvodního kola v Chotíkově (UT, Plzeň-Luční ul.) a do zápasu vstoupili velmi aktivně. Nebezpečnými průniky se blýskli mladíci Roman Kába a Martin Klas, ale gólový efekt to nepřineslo. Nečekaně pak udeřilo na druhé straně, chybnou domácí přihrávku zužitkoval v desáté minutě Kristl, který přesnou střelou obstřelil domácího brankáře. Hosté od této chvíli byli aktivnější, dobře kombinovali a bylo vidět, že si věří. Domácí měli možnost srovnat ve 25. minutě, kdy brankář Dufek srazil pronikajícího Klase a přesný rozhodčí Černý ukázal na značku pokutového kopu. K tomu se postavil Jirka Sova, ale jeho střela neměla potřebnou  razanci a Dufek ji pohodlně vyrazil.  Ve 32. minutě, po další chybě v domácí obraně se prosadil aktivní Milota a přesnou ranou k pravé tyči dostal hosty do dvoubrankového vedení. Toto skóre se do přestávky už nezměnilo. Druhá půle přinesla úplně jiný obraz než ta úvodní. Svéradice přidali plyn a prakticky po celých 45 minut k ničemu hostující Slavii nepustili. V 56. minutě zablokoval  Kába odkop obránce Vejprnic a odražený míč doputoval za záda překvapeného gólmana  - 1:2. O deset minut později zahrával Beránek rohový kop, na míč si na přední tyč naběhl Michal Jiřinec a jeho umístěna hlavička rozradostnila domácí příznivce podruhé, je vyrovnáno -  2:2. O pár minut později měl obrovskou šanci kanonýr Vlasta Beránek, ale sám před brankářem netrefil branku. Rozhodnutí nakonec přinesla 86. minuta, kdy se ve velkém vápně dobře zorientoval Jiřinec a jeho umístěná střela doplachtila přesně do šibenice - bylo rozhodnuto, 3:2. Ještě v posledních minutách mohli domácí skóre navýšit, ale střídající Vlček svoje sólo neproměnil. Svéradice tak po výborném druhém poločase zaslouženě braly 3 body.
Branky: 56. Kába Roman, 66.,86. Jiřinec Michal - Kristl Tomáš, 32. Milota Zdeněk.

Rozhodčí: Černý Tomáš - Burda Miloš, Vocelka Milan, ŽK 2:3, 125 diváků.

Sestava Svéradice: M. Soukup – J. Sova (ŽK), M. Jiřinec, V. Beránek, J. Lávička (63. M. Chaloupka), M. Heřman (89. J. Vlček), M. Klas (ŽK), S. Makovec, L. Petřík, V. Brůha, R. Kába.

PŘEŠTICE  - RAPID PLZEŇ  1:0 (0:0)

ROZVADOV - H. TÝN 3:0 (3:0)

BOLEVEC - CHOTÍKOV 3:1 (0:0)

SLAVOJ MÝTO A - TJ ZRUČ 3:2 (2:1)