KP žáci starší 16 . kolo 12.-13.3.2016

KP ŽÁCI STARŠÍ

V krajském přeboru žáků týmy z Pošumaví paběrkovaly

Společně se soutěžemi dospělých (s výjimkou 1. B třídy) vstoupili do soutěžního kolotoče o mistrovské body také účastníci krajského přeboru žáků. Výsledky prvního jarního kola, ale určitě nebude patřit z pohledu kolektivů z Pošumaví k těm, na které budou vzpomínat v dobrém, nicméně až na prohru mladších žáků Klatov doma s Košutkou , která stála klatovské mladšíky ztrátu prvního místa byly ostatní soupeři v domácím prostředí až příliš silnými soupeři. Pochvalu za zisk třech bodů patří starším žákům SK Klatovy a jejich mladším vrstevníkům z TJ Sušice. Lepší bilanci z tohoto kola se podařilo vylepšit  ve středeční dohrávce zásluhou výhry žáků Startu Luby na umělce domácího Dynama H.Týn.

TJ BANÍK STŘÍBRO - SKP OKULA NÝRSKO 5:3 (3:3)

Branky: 19. Koželuh Pavel, 26. Demeter Aleš, 35. Petrášek Martin, 43. Sitay Erik, 44. Klimeš Lukáš - 3. Mašat Filip, 8. Bastl Adam, 11. Mašat Filip

Rozhodčí: Černý Tomáš,  35 diváků.

SK SENCO DOUBRAVKA - FK HORAŽĎOVICE 4:2 (1:2)

Branky: 15. Jedlička Ladislav, 45. Špirk Dominik, 50. Hlavatý Petr, 65. Adlt Josef - 10. Hnídek Tomáš, 25. Hnídek Tomáš

Rozhodčí: Kostelník Lumír.

TJ SUŠICE - SK PETŘÍN PLZEŇ 1:4 (0:1)

Branky: 43. Kadlec Josef - 17. Tětek Jakub, 57. Tětek Jakub, 58. Tětek Jakub, 63. Tětek Jakub. Rozhodčí: Mazanec Marek, 30 diváků.

SK KLATOVY 1898 - TJ KOŠUTKA PLZEŇ 4:0 (1:0)

Radimír Bilíček

Po dlouhé zimní přestávce jsme se všichni dočkali a druhou březnovou sobotu vstoupili do jarní části krajského přeboru starších žáků. Přestože počasí ještě není příliš jarní, správce na stadionu na Rozvoji udělal maximum proto, abychom zápas s plzeňskou Košutkou mohli odehrát.

Po velmi opatrném úvodu, kdy se všichni spíše seznamovali s ne příliš ideálním terénem, si mírnou převahu vynutili domácí, ale tato mírná převaha žádnou šanci nepřinesla. V této fázi utkání se hra odehrávala především uprostřed hřiště s velkým množstvím osobních soubojů a nepřesných přihrávek. Když už to vypadalo na bezbrankový poločas, udeřili domácí a ve 34. min. na pravé straně vybojoval míč M.Kapusta a po několika vítězných soubojích posunul míč do pokutového území, kde se k němu dostal M.Barborka a nekompromisně jej uklidil do brány hostů.

Vstup do II. poločasu byl hodně ovlivněn gólem do šatny z I. půle a kluci začali hosty přehrávat. Dobrým pohybem a přesnější kombinací nepouštěli soupeře téměř k ničemu, ale o svém vítězství definitivně rozhodli až mezi 56. a 58. min. Nejprve se z levé strany dokázal prosadit aktivně hrající L.Marek a jeho přesná přihrávka našla opět kopačku M.Barborky, který tentokrát s přehledem podruhé překonal hostujícího brankáře. O dvě minuty později se do pokutového území nebojácně vydal Z.Krejčiřík a jeho odvážný pokus zastavil jenom za cenu faulu hostující brankář. Nařízený a D.Baxou proměněný pokutový kop znamenal vedení už 3:0. Závěr utkání domácí spíše dohrávali a několikrát umožnili hostům ohrozit jejich branky. V této fázi zápasu je dokázal podržet brankář F.Muknšnábl a jednou, kdy byl i on překonán je zachránila tyč jeho branky. Definitivní tečku za dnešním utkáním udělal v 66. min. O.Javorský, kterému ideálně předložil míč J.Kirpal a ten umístěnou střelou zvyšoval na konečných 4:0. Domácí si tak v úvodním utkání jarní části soutěže, které na těžkém terénu bez žlutých karet s přehledem odřídil rozhodčí M.Kulhánek, zcela po zásluze připsali první letošní body.

Branky: 35. Barborka Matyáš, 57. Barborka Matyáš, 59. Baxa Dominik (pen.), 67. Javorský Ondřej. Rozhodčí: Kulhánek Milan, 40 diváků.

Dohrávka 16.kola – středa 16.3.:

FC DYNAMO H. TÝN  -  TJ START LUBY 0:1(0:0)

První mistrovské utkání jara dohrávali lubští starší žáci netradičně ve středeční podvečer na umělé trávě v Horšovském Týně. V nekompletní sestavě se dokázali střelecky prosadit až ve druhé půli, kdy se hned v úvodu prodral před branku domácích Kamil Gajdoš a ve 37. minutě zvýšil na 0 : 1 pro hosty. Stejný hráč překonal domácího brankáře ještě v 54. minutě, ale jeho branka nebyla uznána pro předchozí faul. Protože další šance už hosté nedokázali proměnit a brankář Schejbal podržel hosty při ojedinělých šancích domácích, skončilo utkání těsným vítězstvím hostů 0 : 1.

Sestava hostů: Schejbal David, Přibyl Ondřej,  Strolený Petr, Holý Jan, Štilip Jakub, Janda Leon, Pivoňka Matěj, Flosman Pavel, Pikhart Hynek, Gajdoš Kamil, Pikhart Hynek, Málek Vladimír a Votava Tomáš.

Branky: 37. Gajdoš Kamil

Rozhodčí:        Plzák Martin;ŽK:  0 : 1;Diváků :  20.

Utkání H. Týn – LUBY se hraje ve středu 16.3. od 16:00 .