1.A třída 16.kolo 12.-13.3.2016

1. A TŘÍDA

ŽICHOVICE ÚSPĚŠNĚ VYKROČILY NA CESTĚ ZA ZÁCHRANOU, HORAŽĎOVICE ROZSTŘÍLELY DRUHÉ KŘIMICE, V DERBY DOŠLO NA DĚLBU BODŮ

Výsledky šestnáctého kola  1.A třídy daly poprvé  možnost nahlédnout s jakými ambicemi vstoupily fotbalové týmy z Pošumaví do  rozhodující druhé části roč. 2015/2016.Ty nejvyšší ambice mají stále i přes domácí jednobodovou ztrátu po remíze v derby s Pačejovem nejvyšší ambice hráči Okuly Nýrsko. K nim se připojily i Horažďovice, které doma rozstřílely v tabulce dosud druhé Křimice. Zbývající tři celky Mochtín, Žichovice a Pačejov čekají záchranářské práce a vstoupat do klidných vod vyrovnaného středu tabulky nebude vůbec snadné . Nejvíce v nich pokročily v zahajovacím jarním kole Žichovice výhrou v duelu o šest bodů v Tachově. Zde na umělé trávě si poradily zásluhou hattricku navrátilce do sestavy Butnary s předposledním Chodským Újezdem.

TJ SLAVOJ ŽIHLE - TJ SOKOL MOCHTÍN 6:4 (3:2)

Mochtín na  umělce v Žihli  se sice ujal již ve třetí minutě vedení, ale v dalším průběhu v brankové přestřelce jen dotahoval vedení  domácích.                                                                                                                                             Branky: 14. a 21. Peterka Stanislav, 28. Bulín Jan, 51. Čapek Ondřej, 59. Masopust Jiří, 84. Brož Jiří - 3.,39. a 87. Dolejš Tomáš, 58. Bejvl Jakub.

Rozhodčí : Žák Ondřej, ŽK 4:2, diváků 60.

Sokol Mochtín: P. Reitmajer – T. Dolejš, J. Dolejš, Z. Toman (ŽK), J. Bejvl, K. Šlechta (68. J. Rašek), J. Žiak, J. Čeleda, J. Cihlář, P. Švátora (ŽK), Z. Smolík (85. J. Pretzelmayer)

TJ CHODSKÝ ÚJEZD  -  TJ ŽICHOVICE 1:4 (0:2)

Lukáš Mourek

Po zodpovědné a náročné zimní přípravě s 6-ti novými hráči vyrazili  Žichovičtí k prvnímu jarnímu zápasu, který sehráli na UMT v Tachově. Na soupeře vlétli, byli velmi aktivní a výsledkem bylo rychlé vedení 2:0. O branky se postaral Butnaru, který proměnil pokutový kop za úmyslnou ruku domácího obránce na brankové čáře, a dále Hlaváč, který využil nedorozumění brankáře s obráncem a s rozvahou obstřelil vše, co mu stálo v cestě. Nadále  zůstali  hosté aktivní, ale jejich  brankové konto se již nerozrostlo.

Ve druhém poločase si takticky pohlídali vítězství, gólově hrozili hlavně z rychlých protiútoků, zejména  Ion Butnaru byl pro obranu domácích hodně nebezpečný a nakonec svojí aktivitu zkompletoval hattrick. Domácí pouze zkorigovali po střele z trestného kopu, kdy nepříliš prudká střela orazítkovala břevno Jandovy branky a dobíhající zcela volný Mráček zkorigoval stav utkání. Po gólu volaly další šance, zejména Špírka a krátce před koncem utkání nedal vyloženou šanci Šiška, který po samostatném nájezdu trefil pouze nohy domácího brankáře. Po kolektivním a takticky vyzrálém výkonu si hosté odvezli po zásluze všechny body, které ale musí potvrdit také v následujícím utkání  doma  v zápase s Horní Břízou.

Branky:  63. Mráček Václav - 10.(PK),60. a 80. Butnaru Ion, 12. Hlaváč Jaromír.

Rozhodčí: Maroušek Karel, ŽK 3:4, diváků 50.

Sestava Žichovice: Janda - Bálek, Mourek (ŽK), Šimáček , Šteiner (ŽK), Butnaru (ŽK), Hlaváč Jar., Beneš R., Šinál , Linhart(ŽK), Benedikt .

FK HORAŽĎOVICE - TJ SOKOL KŘIMICE 6:0 (4:0)

Jiří Mazuch

Po  zimní přestávce v Horažďovicích přivítali domácí hráči tým TJ Sokola Křimice, tedy mužstvo, které bylo na druhém místě podzimní tabulky 1.A třídy. Chladné počasí přilákalo do sportovního areálu na Lipkách 60 diváků. Horažďovické diváky potěšil hned v úvodu (4min.) Michael Forman, který vsítil branku po přihrávce od Josefa Nauše -1:0. Zanedlouho si oba hráči role vyměnili, ale v tomto případě již Nauš úspěšný nebyl. Horažďovičtí hráči v prvních dvaceti minutách hosty přehrávali, v záloze dobře kombinovali Tomáš Jůda s Markem Šafandou. Hosté se stali nebezpečnými pouze mezi 20. a 30. minutou, kdy hostující Josef Kovačič dokonce nastřelil břevno. Domácí tým se však mohl spolehnout na jisté zákroky svého brankáře Jiřího Rybára a na ostrostřelce Michaela Formana. Ten se totiž trefil po pohledných akcích v prvním poločase ještě dvakrát (28. a 42. min.). Když navíc křimického brankáře Hinterholzingera překonal také Marek Šafanda (31. min), odcházeli horažďovičtí hráči v poločase do kabin spokojeni s výsledkem 4:0.

Ve druhém poločase tým Horažďovic trochu polevil, ale dále kontroloval hru. Konečný výsledek 6:0, který stanovil v 69. min. a 70. min. svými góly Josef Nauš, byl pro hosty ještě milosrdný, neboť několik dalších vyložených gólových šancí horažďovičtí hráči zahodili.

Utkání velmi dobře rozhodovali hlavní Martin Plzák a pomezní Helena Šálková a Pavel Pohančeník.

Branky: 4.,28. a 42. Forman Michael, 69. a 71. Nauš Josef, 32. Šafanda Marek

Rozhodčí: Plzák Martin - Pohančeník Pavel, Šálková Helena. ŽK 2:, 60 diváků.

FK Horažďovice: J. Rybár – T. Greger, M. Greger, J. Forman, J. Janouškovec, M. Forman (ŽK) (46. O. Chod (ŽK)), T. Jůda, M. Šafanda, J. Sova (78. S. Šafránek), M. Šašek (55. A. Vachuška), J. Nauš.

Foto z utkání Horažďovice - Křimice  Milan Kilián Klatovský deník.

SKP OKULA NÝRSKO - TJ SOKOL PAČEJOV 2:2 (2:2) PK 4:2

Pohádka o tom, jak o své slibné dvoubrankové vedení v pošumavském derby se soupeřem, které na podzim v Pačejově převálcovali výhrou 4:0, měla pro Okulu nakonec šťastný konec v podobě úspěchu v penaltovém rozstřelu.

Stanislav Steiner

První jarní mistrovské utkání začalo domácí mužstvo mírnou herní převahou. Střelecké pokusy Rubáše a Šnoura zlikvidoval brankář hostů Kozlík. V 10' kombinaci několika domácích hráčů zakončil I.György střelou, která skončila na  tyči branky hostů.ve 14' se po střele Kohouta, předvedl skvělým zákrokem brankář hostů a střelu vyrazil na roh, který rozehrával T.György a Kalivoda ml . usměrnil míč do branky. Domácí mužstvo pokračovalo v nátlakové hře a výsledkem byla akce, kdy Kalivoda ml. vybojoval míč, přihrál T.Györgymu a ten přesnou přihrávkou našel Kohouta, který podél vybíhajícího brankáře dopravil míč do soupeřovi branky. Dvoubrankové vedení domácí uspokojilo a hosté následně během tří minut vyrovnali, když se domácí obrana dopustila zbytečných chyb v rozehrávce míče.

Druhý poločas se obě mužstva snažila vstřelit vítěznou branku, ale bez úspěchu. Více příležitostí mělo domácí mužstvo, když slibné příležitosti Kohouta, T. Györgyho, I. Györgyho zůstaly nevyužity. Největší příležitost ke vstřelení branky měl  T.Rubáš, kterému střelu, již překonaného brankáře, zastavil na brankové čáře spoluhráč. Hosté se jen sporadicky dostávali k ohrožení nýrské branky a bránili nerozhodný výsledek  v  78' byl hostům vyloučen hráč Panuška, který nedovoleným zákrokem fauloval Trefance.

Utkání mohl  rozhodnout v 90' M.Brož, kterému střelu do odkryté branky zastavil dobíhající obránce hostů.

V penaltovém rozstřelu se vyznamenal domácí brankář J.Moravec, který první dvě penalty hostům chytil. Domácí střelci byli stoprocentní a tak dva body zůstaly  doma.

Branky: 15. Kalivoda Karel ml, 33. Kohout Tadeáš - 35. Dytrt Jan, 37. Klásek Václav.

Petržilka Jiří - Pena Miroslav, Říha Zdeněk. ŽK  4:4, ČK 0:1 (79. Panuška Vítek ), 60 diváků.

SKP Okula Nýrsko: J. Moravec – M. Bastl, T. Kohout (ŽK), M. Brož, J. Lužný, M. Trefanec (ŽK), I. György (90. P. Janovský), D. Šnour, T. György, T. Rubáš (ŽK) (78. J. Hvězda), K. Kalivoda (ŽK).

Sokol Pačejov: J. Kozlík – M. Kubáň (ŽK), P. Žák (ŽK), R. Grepl (24. L. Šmrha), J. Ticháček (ŽK), J. Dytrt, J. Kubáň, V. Klásek, P. Polena (ŽK), J. Hlůžek, V. Panuška (ČK 79).