Krajský přebor 16.kolo 12. - 13.3. 2016

KRAJSKÝ PŘEBOR MUŽI

SVÉRADICE VENKU PŘEKVAPILY, DOMA SUŠICE ZKLAMALA A ANI LUBY NEPOTĚŠILY

První jarní , v pořadí 16.kolo, kterým byly zahájeny odvetná utkání tohoto soutěžního ročníku krajského přeboru se neobešlo bez překvapení. Dvě jdou na vrub týmů z Pošumaví. Mile překvapily Svéradice výhrou na UMT v Luční ulici, kde byly hostem Chotíkova. Nemile z pohledu svých příznivců překvapila Sušice, která v přímém souboji o první místo doma podlehla Rozvadovu. Tým hostů, který je v tomto ročníku farmou účastníka ČFL FC Tachov výhrou v městě na Otavě ziskem tří bodů napravil svůj podzimní debakl 0:5 doma od Sušice. Stejně jako Sušice ani Luby nedokázaly potvrdit podzimní výhru venku s Bolevcem. Doma v duelu dvou sousedů v tabulce ohrožených sestupem nedokázaly udržet dvoubrankové vedení a nakonec  plzeňskému týmu podlehly na pokutové kopy.

Ostatní výsledky:

CHOTÍKOV - SVÉRADICE  1:3 (0:1)

Nováček ze Svéradic na náhradním hřišti Chotíkova v Plzni v Luční ulici v tomto ročníku již svého soupeře  zaskočil  podruhé. Poprvé to bylo na podzim doma,  kdy čtvrtému celku tabulky vzal dva a v odvetě dokonce tři body.

Branky: 40. Belan Tomáš - 52. Heřman Miloš, 57. Beránek Vlastimil, 72. Sova Jiří.

FK Svéradice: M. Soukup – J. Sova, M. Škyrta, M. Jiřinec, V. Beránek (89. S. Krejčík), J. Lávička (46. V. Brůha), M. Heřman, M. Klas (85. M. Chaloupka), L. Petřík (ŽK), R. Kába, S. Makovec.

Rozhodčí :  ŠLAJS Jakub, ŽK 2:1, 30 diváků.

LUBY – BOLEVEC  2:2 (2:0) PK 3:4

Domácí o v poslední čtvrthodině první půle získali cenné dvoubrankové vedení . O slibný náskok  po poločase dvěma slepenými góly hostů přišli a tak přišla ke slovu penaltová loterie a ta rozhodla o tom, že si druhý bod z tohoto duelu o šest bodů odveze domů Bolevec.

Branky: 34. Voráč Jan (pokutový kop), 43. Cole Jerome - 51. Šlehofer , 57. Bublík,

Rozhodčí: Homr Michal - Štökl Jiří, Šiška Pavel. Delegát: Jirsa Petr. ŽK 1:0, 150 diváků.

TJ Start Luby: J. Kalaš – K. Křížek (80. J. Nešpor), J. Voráč, V. Koželuh, M. Vejskal, A. Čížek, J. Cole, M. Pivoňka, K. Švárora (80. P. Voráček), R. Švec, M. Sysel (ŽK).

SUŠICE – ROZVADOV 1:2 (1:1)

Po úvodní brance domácích, kteří vedli již od páté minuty gólem mladíka Jana Skály to vypadalo, že zápas dopadne podle papírových předpokladů, neboť v tom podzimním Sušice roznesla Rozvadov doma na kopytech výhrou 5:0 . Hosté zbraně nesložili, měli o co bojovat a to se jim vyplatilo, když po další čtvrthodině hry vyrovnali a v závěru ještě výsledek otočili ve svůj prospěch. Domácím tak zůstala jen nenaplněná role favorita, který odešel ze hřiště bez bodů.

Branky: 5. Skála Jan - 19. Karoubek Tomáš, 76. Šácha Martin.

Rozhodčí: Janda Marek - Kříž Lukáš, Hodek Jakub. ŽK 1:2, 150 diváků.

TJ Sušice: K. Gill – O. Skrbek, M. Kalný, J. Melka, J. Čanecký (73. J. Kysilka), M. Vrhel, J. Skála, T. Fuchs, I. Varga, J. Szedemák (ŽK), P. Hubáček (73. T. Klíma).