KP žáci starší 15. kolo 14.-15.11.2015

KP ŽÁCI STARŠÍ

V CESTĚ ÚSPĚŠNĚ SE ROZLOUČIT S PODZIMEM STÁLI SILNÍ SOUPEŘI

Jedinou mládežnickou soutěží, která ukončila jako poslední svojí dlouhý podzimní maraton utkání o mistrovské body až v půli listopadu byl krajský přebor žáků.

Od začátku září z původně plánovaných patnácti kol tento počet zůstal, ale jelikož pole šestnácti účastníků opustil odhlášením ze soutěže FK Blšany, musel  každý tým mít o jednou víkendu vynucené volno. Z tohoto důvodu měli sezónu kratší žáci FK Horažďovice na které toto volno vyšlo právě v posledním kole.    Ostatním týmům z Pošumaví úspěšnému rozloučení s fotbalovým rokem 2015 stáli s výjimkou SK Klatovy v cestě velmi silní soupeři.

Nejtěžší to měli starší žáci Okuly Nýrsko, kteří podle očekávání neuspěli na hřišti v této sezóně vynikajícího lídra tabulky Slávii Vejprnice.

Luby musely absolvovat souboj dvou sousedů v tabulce, kteří po právu skončili na podzim z horní poloviny tabulky. Soupeř Startu Baník Stříbro měl výhody domácího prostředí a toho po velkém boji nakonec vyšel o branku šťastněji.

Šest bodů ztrácela Sušice před domácím duelem na hosty z Tachova. Jelikož v tabulce dělilo oba soupeře pouze tři místa, očekávalo se, že by mohly zůstat tři body na domácí umělce v Sušici. Domácí ale nedokázali navázat na své jarní vítězství na tomto hřišti 3:1. Po obdržených dvou slepených gólech v záběru první půle odešli tentokráte ze hřiště bez bodů.

Jediným úspěšným v závěrečném podzimním kole krajského přeboru starších žáků byly Klatovy, které si podle očekávání a bez problémů doma poradily s předposledním Nepomukem, kterému v obou poločasech nastřílely po čtyřech gólech.

SK KLATOVY 1898 - FK NEPOMUK  8:0 (4:0)

Radimír Bilíček

K poslednímu utkání podzimní části krajského přeboru nastoupili klatovští staršíci opět na hřišti na Rozvoji. Přivítali v něm hosty z Nepomuku. Těm se prozatím v soutěži příliš nedaří a pohybují se ve spodních patrech tabulky.

Tento výkonnostní rozdíl byl patrný od úvodního hvizdu s přehledem pískajícího rozhodčího Z.Hájka. Domácí již v úvodu sevřeli hosty na jejich polovině a tento tlak přinesl již ve 4. min. zásluhou Fr.Mareše vedení. Když v 10. min. přidal druhou branku D.Baxa, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Hosté sice 2 x zahrozili z rychlých brejků, ale ani v jednom případě si míč nenašel cestu za záda domácího brankáře. V závěru I. poločasu se dvěma slepenými góly dokázali prosadit M.Kapusta a O.Javorský a upravili tak poločasový stav na 4 : 0.

Ve II. poločase se hra opět odehrávala na polovině hostů a svoji střeleckou formu ze závěru podzimní části soutěže začal dokazovat M.Kapusta, který ve 42. min. trefil pravý horní roh soupeřovi branky. O tři minuty později se do listiny střelců zapsal díky důrazu v pokutovém území J.Kirpal a za dalších pět minut dokonal svůj hattrick M.Kapusta. Na další branku si ale museli všichni počkat až do 68. min., kdy po střele M.Bilíčka pohotově dorážel M.Barborka. Tím uzavřel skóre dnešního utkání a zároveň celou podzimní část. Domácí si tak naprosto zaslouženě připsali další tři body a zůstali i pro jarní část soutěže v kontaktu s čelem tabulky.

Branky: 4. Mareš František, 11. Baxa Dominik, 30., 45., 55. Kapusta Martin, 33. Javorský Ondřej, 49. Kirpal Jakub, 68. Barborka Matyáš.

Rozhodčí: Hájek Zdeněk. Diváků 50.

SESTAVA

SK Klatovy 1898: O. Mareš – P. Berka, F. Mareš, D. Baxa, D. Homolka, Kirpal, M. Kapusta, Z. Krejčiřík, T. Partyngl, M. Barborka – M. Jiřík, J. Jirotka, Marek, V. Petrželka, O. Javorský, P. Pretzelmayer, F. Muknšnábl.

Foto z utkání Klatovy-Nepomuk  Milan Kilián Klatovský deník

Zápis (sestavy) ZDE

TJ SUŠICE - FK TACHOV  0:2 (0:2)

Branky: 33., 35. Brejcha Jan

Rozhodčí: Jakš Jan. ŽK 0:1. Diváků 20.

SESTAVA

TJ Sušice: P. Hanč – O. Soumar, T. Kutil, V. Němec(ŽK), M. Krouský, M. Kramár, Š. Krůs, A. Václ, L. Trš, T. Mika, L. Kavale – J. Myslík, M. Potužák, P. Potužák, M. Mach.

SK SLAVIA VEJPRNICE - SKP OKULA NÝRSKO 5:1 (3:0)

Branky: 1. Vlastní (Keřlík Adam), 32. Kotva Tomáš, 34. Černý Ondřej (pokutový kop) – 49. Bayer Jan, 63. Laitl Filip – 43. Vacek Adam.

Rozhodčí: Doksanský Tomáš. ŽK 1:0. Diváků 50.

SESTAVA

O.Nýrsko: J. Jiřík – Š. Švec, M. Jarko, P. Gondek, A. Keřlík, A. Keřlík, M. Jarko, A. Vacek, P. Ludvík, F. Mašat, S. Popovych – F. Irlbek, A. Šťuka.

TJ BANÍK STŘÍBRO - TJ START LUBY  2:1 (1:0)

V posledním utkání podzimní části krajského přeboru zajížděli lubští starší žáci na umělou trávu Baníku Stříbro. Během první půle měli domácí více ze hry, byli rychlejší, důraznější v osobních soubojích, přesnější v kombinaci a už ve 3. minutě se prosadili zásluhou svého nejlepšího střelce Aleše Demetera, který pohotovou střelou z dálky zvýšil na 1 : 0. Ve druhé půli hosté přidali na důrazu, zpřesnili přihrávky, vyrovnali hru a v 50. minutě utkání se jim podařilo také vyrovnat stav utkání, kdy na 1 : 1 srovnal Daniel Hajšman. Domácí si během druhé půle nevypracovali žádnou vážnější příležitost, ale 10 minut před koncem využili malého nedorozumění v zadních řadách hostů a zásluhou Dominika Chmiela zvýšili na  2:1. I přes závěrečný nápor a několik šancí se už hostům vyrovnat nepodařilo a tak odjížděli domů bez bodového zisku. I když v závěru podzimu byly problémy se sestavou, celkově sedmá příčka tabulky krajského přeboru je dobrým příslibem pro jarní část sezony.

Sestava hostů: Branky: 3. Demeter Aleš, 65. Chmiel Dominik – 50. Hajšman Daniel.

Rozhodčí: Hamouz Jakub. Diváků 40.

SESTAVA:

Start Luby: Schejbal David, Přibyl Ondřej,  Strolený Petr, Kaiser Ondřej, Štilip Jakub, Hajšman Daniel, Petrželka Jaroslav, Pivoňka Matěj, Flosman Pavel, Pikhart Hynek, Gajdoš Kamil, Holý Jan, Janda Leon a Votava Tomáš.