KP muži 14. kolo: 7.-8.11. 2015

KRAJSKÝ PŘEBOR  MUŽI

BOLEVEC SE V ZÁVĚRU CHYTIL A ODNESLY TO SVÉRADICE

Všechny tři zápasy,  ve kterých figurovaly ve 14.kole krajského přeboru týmy z Pošumaví měly svůj náboj , neboť jejich výsledky promlouvaly do umístění  na obou pólech tabulky.

Luby po domácí výhře nad domažlickou rezervou neměly velké šance na zisk bodů na hřišti druhého týmu tabulky v Přešticích. Domácí nenechali nic náhodě. Na svého soupeře vlétli hned od úvodního hvizdu . Do šesté minuty vedli o dvě branky . Tento náskok ještě do konce první půle vylepšili o další dva góly a bylo o výsledku prakticky rozhodnuto.

Sušice ze třetího místa dýchá přemožiteli lubského Startu na záda. Nic se na tom nezměnilo ani po tomto kole. Souboj  na dálku Přeštice-Sušice vyústil nejen v boj o body, ale také o skóre, které druhý a třetí tým tabulky od sebe dělí. Na výhru Přeštic 6: 0 odpověděla o 24 hodin později Sušice výhrou 0:5 v Rokycanech nad domácí divizní rezervou.

Jak to nakonec na podzim dopadne? Tak na to dá odpověď závěrečné podzimní kolo. V něm čeká Sušici relativně lehčí soupeř, poslední Slavoj Mýto, zatím co Přeštice nebudou mít v duelu na hřišti pátého Chotíkova rozhodně na růžích ustláno. Pokud by,  byť jen remízou Přeštice venku klopýtly a Sušice byla doma bezchybná, pak by mohla dokonce přezimovat na cele tabulky !

Více se ve 14.kole KP  očekávalo od Svéradic, které hostily Bolevec. Tento soupeř  se potácel v průběhu podzimu na samém chvostu tabulky a prakticky se chytil v minulém kole překvapivou výhrou nad Přešticemi. Tím dalším kdo to od plzeňského týmu schytal byly na domácím hřišti Svéradice. Těm zřejmě tento soupeř vůbec nesedí. Prohrály s ním docela přesvědčivě oba duely v 1.A třídě 0:3 doma a 4:0 v Plzni a i poslední prohru 1:4 si určitě do své klubovny za rámeček nedají. V posledním kole se ukáže, jak daleko dosedl poslední neúspěch Lub a Svéradic na jejich hráče, kteří se spolu utkají ve vzájemném duelu tuto neděli na hřišti v Lubech !

PŘEŠTICE A - START LUBY 6:0 (4:0)

Branky: 2. Uzlík Václav, 6. Bešta Pavel, 26. Vacík Milan, 34. Duchek Jan, 53. Lambor Patrik, 79. Zdeněk Michal.

Rozhodčí: Šimek František - Burda Miloš, Kříž Lukáš. Delegát: Bartošek Zdeněk. ŽK 0:1. Diváků 100.

SESTAVA

TJ Start Luby: J. Kalaš – J. Lysek (86. T. Blohmann), K. Křížek, D. Raišl (67. P. Voráček), M. Vejskal, P. Kvítek, A. Čížek, J. Cole, K. Švárora (46. Šůs), M. Sysel, M. Pivoňka (ŽK) (67. K. Šleis).

Zápis (sestavy) ZDE

FC ROKYCANY  B - TJ SUŠICE 0:5 (0:3)

Branky: 4. Kyselka Jiří, 12. Kočí Radek, 39. Králík Jaromír, 81.,86. Vrhel Miroslav.

Rozhodčí: Špoták Rudolf - Homr Michal, Pohančeník Pavel. Delegát: Harmady Miloš.

Slavoj Mýto A - SK Rapid Plzeň. ŽK 1:0. Diváků 90.

SESTAVA

TJ Sušice: K. Gill – J. Kysilka, J. Králík (83. J. Čanecký), J. Melka, J. Skála (84. L. Hájek), J. Szedemák, M. Vrhel, F. Hrach (78. P. Hubáček), R. Kočí, T. Fuchs (89. M. Bachroň), O. Skrbek.

FK SVÉRADICE - SSC BOLEVEC 1:4 (0:2)

Domácí začali dobře a bylo vidět, že by rádi brzy měli tento zápas pod kontrolou. Jenže přišla devátá minuta a dlouhý nákop za domácí obranu kde se objevil zcela volný Bublík a ten zkušeně přehodil vybíhajícího Rojíka - 0:1. I přes smolný začátek Svéradice svého soupeře přehrávali a prakticky neustále se hrálo na polovině hostů. Přicházeli i šance, ale bohužel ani ty nejvyloženější domácí střelci nedokázali využít. Nejdříve Standa Makovec trefil hlavou tyč, poté byli sami před brankářem hostů postupně Beránek, Heřman, Kába a nebezpečně pálil Krejčík. V tu dobu kdyby Svéradice vedli o 3 branky, nikdo by se nemohl divit. Bohužel "fotbal nemá logiku" a proto udeřilo na druhé straně. Těsně před koncem první půle si na hranici ofsajdu převzal míč hostující Humpál a z pravé strany křižnou střelou dostal Bolevec do dvoubrankového vedení. Ve druhé půli se očekával velký tlak Svéradice, ale kromě prvních minut se tento předpoklad nepotvrdil. V 50. minutě se na levé straně krásně uvolnil Beránek a předložil gólovou přihrávku Kábovi, který se ze dvou kroků nemýlil - 1:2. Všichni pak čekali brzké vyrovnání a otočení vývoje utkání. V dalším průběhu sice byli domácí fotbalisté lepší a měli optickou převahu, ale další šance už nepřicházely. O osudu zápasu se nakonec  rozhodlo v předposlední desetiminutovce. Nejdříve domácí obrana v 70. minutě neuhlídala při rohovém kopu Šlehofera a ten pohodlně hlavou skóroval. O osm minut později prohrál souboj o míč domácí stopér Škyrta a v důsledku toho postupoval sám na branku Matoušek, který se nemýlil a uzavřel konečný zápasový účet. Poslední minuty se pak jen dohrávaly. Svéradice tak opět prohrály ze soupeřem, který byl "hratelný" a znovu doplatily na chyby v obraně a na neproměňování šancí.

Branky: 50. Kába Roman - 10. Bublík, 44. Humpál, 70. Šlehofer, 78. Matoušek.

Rozhodčí: Janda Marek - Vocelka Milan, Čermák Vladimír. Delegát: Rauch Pavel. ŽK 0:1. Diváků 80.

SESTAVA

FK Svéradice: J. Rojík – M. Škyrta, V. Beránek, J. Lávička (69. M. Klas), S. Krejčiřík (76. J. Šimsa), M. Heřman, S. Makovec, T. Klíma (48. J. Vonášek), V. Brůha, R. Kába, L. Petřík.