Divize 14. kolo: 7.-8.11. 2015

DIVIZE MUŽI A

V HODINĚ DVANÁCTÉ ZACHRÁNILI, CO SE DALO

Letošní loučení s velmi úspěšnou sezónou neměli hráči divizních Klatov vůbec snadné. Jejich cílem bylo se v posledním domácím soutěžním duelu v tomto roce prezentovat takovým výkonem, který by jim zajistil do boje o umístění mezi top týmy i potřebné body. V sestavě ve které domácím citelně chyběla distancovaná na toto utkání  velké opora Martin Janda  šli za svým cílem, přestože jim v cestě stál soupeř, sakra zdatný Tatran Sedlčany. Tento úspěšný nováček a soused v tabulce si získal v divizi mezi soupeři respekt tím, že  prvních osmi kolech čtyřikrát vyhrál a čtyřikrát remizoval, a po té ve třech případech získal další bod za úspěšně realizované penalty. Také v Klatovech měli hosté zaděláno na super výsledek, od kterého je dělily pouze čtyři minuty. Proti tomu, aby v Klatovech naplno bodovali, byli domácí. Ti své úsilí korunovali v hodině dvanácté a nakonec zachránil téměř maximum. Na vedoucí branku hostů v 86.minutě vyrovnáním Karlem Krejčím a po té za utkáním udělaly tu očekávanou vítěznou tečku, i když  to bylo „pouze“ na penalty.

KLATOVY - SEDLČANY    1:1 (0:0) PK 4:2

Jindřich Sojka

K poslednímu domácímu utkání přistoupilo domácí mužstvo zodpovědně s cílem získat důležité body se sousedem v tabulce. Domácí dobře kombinovali a vytvářeli si šance, které ale vždy stačila domácí obrana zblokovat. Nic nenasvědčovalo tomu, že by hosté měli domácí celek potrápit. Mezi 20 a 30 minutou první půle mohli domácí utkání rozhodnout. Do vyložených šancí se nejprve dostal Lukeš, který z rohu malého vápna jen nepatrně minul branku hostů, po něm kapitán Mészáros, který se probil do vápna hostů, ale tváří v tvář hostujícímu gólmanovi selhal, a poté po pěkné kombinační akci Pavlovič překonal gólmana, ale jeho střela trefila pouze hostujícího hráče do hlavy. Až poté se začali hosté osmělovat a vyráželi k nebezpečným protiútokům. Po zbytek prvního poločasu byli hosté více než vyrovnaným soupeřem, dobře kombinovali, ale protiútoky nedotáhli k ohrožení branky domácích.

Druhý poločas měl vyrovnaný průběh. Obě mužstva se snažila zápas rozhodnout, ale vyložené šance nepřicházely. Hra se odvíjela spíše ve středu hřiště. Hosté začali dominovat v osobních soubojích. Odměnou jim byla šťastná branka v 59. minutě, kdy hostující Soldát po dlouhém pasu využil nedorozumění mezi Lukešem a brankářem Rojíkem a uklidil míč do prázdné branky. Domácí obdržená branka zaskočila a na jejich nohy se vkradla nervozita. Snaha se domácím upřít nedala, ale hostující obrana nepolevila. Rozhodujícím momentem utkání se stala 86. minuta, ve které byl na hranici velkého vápna faulován Krejčí. Sám si postavil míč a z volného přímého kopu neomylně zavěsil k levé tyči hostující brány. Hostující gólman byl bez šance. Poté se snažili Klatovy strhnout vítězství na svou stranu. Vytvořili si územní převahu, ale četné závary před brankou se jim nepodařilo dotáhnout ke kýženému vítěznému gólu. Utkání nakonec rozhodly pokutové kopy, ve kterých domácí střelci nezaváhali a rozhodli již ve čtvrté sérii. Postupně se trefili Říský, Chirinciuc, Lukeš a Krejčí.

Jestliže nestranně zápas zhodnotíme, byla remíza spravedlivá. Hosté byli silným soupeřem, který se prezentoval důrazným fotbalem s rychlým přechodem do protiútoku. Hra domácího mužstva snesla rovněž přísné měřítko, když jeho hra se vyznačovala kombinací po zemi s dobrým pohybem. Diváci, kteří vážili cestu na stadión, museli být s hrou obou mužstev plně spokojeni.

Komentář manažera domácího celku pana Milana Koželuha: „Dva body s tímto těžkým soupeřem mají svoji váhu. Dosáhli jsme 25 bodů, což je o dva více než v loňské podzimní části. Čeká nás poslední utkání v sobotu na Aritmě Praha, ve kterém nejsme bez šance. Věřím, že nějaký bodík ještě můžeme přidat."

Branky: 86. Krejčí Karel – 59. Soldát Luboš

Rozhodčí: Pečenka Jiří - Vrchota Jaroslav, Novotný Miroslav. Delegát: Novotný Josef. ŽK 1:3. Diváků 230.

SESTAVA

SK Klatovy 1898: J. Rojík – M. Wágner, D. Žáček, D. Pavlovič, M. Mészáros (75. D. Dolanský), T. György (71. O. Kadlec), D. Chirinciuc, T. Lhotka, Kotrba (64. D. Řiský), K. Krejčí, M. Lukeš.

Trenéři: Dejmek, Štolka, Dlesk