1. A TŘÍDA 13. kolo 31.10. – 1.11. 2015

1. A TŘÍDA

MOCHTÍN ANI V DERBY NEUDĚLAL VYJIMKU

Ke svému druhému podzimnímu derby mezi týmy z Pošumaví v 1.A třídě zajížděl Mochtín do Pačejova . To první v Žichovicích , které skončilo remízou 1:1 patřilo s přihlédnutím těm předcházejícím výsledkům mezi světlé výjimky. Když pomineme výhru v druhém kole v Černicích kam si  dosud jezdí pro body všichni soupeři z 1.A třídy pak v dalších třech  zápasech inkasoval Mochtín vždy čtyři branky a prohra v Pačejova byla třetí se stejným skóre 4:1.

Pro Pačejov jejich domácí účinkování dosud není něco, co by si mohl dát tento tým do své výstavní skříně, nicméně druhá podzimní výhra s Mochtínem by nemusela být poslední, pokud po derby v Nepomuku v závěrečném letošním kole doma zvládne duel o šest bodů s nováčkem z Rakové. Mochtín nečeká snadný závěr. Již v příštím kole ho čeká doma derby s lídrem tabulky Okulou Nýrsko a podzim uzavře na hřišti úspěšného nováčka ve Kdyni.

Žichovice zajížděly k utkání 13.kola 1.A třídy do daleké Žihle. Bohužel zde nedokázaly navázat na dobrý výkon z minulého kola, kdy doma přesvědčivě přehrály Kdyni.  Žihle měla celý zápas více ze hry. Žichovičtí spoléhali na protiútoky a standardní situace a měli přesto k vítězství blízko , ale závěr zápasu jž nezvládli a vyšli zde bodově naprázdno.

Povinné vítězství lídra tabulky Okuly Nýrsko se přes určité komplikace, kdy na domácím hřišti Nýrsko přišlo o své vedení z 21.minuty jedenáct minut před koncem a tak se začínalo znovu. Tři minuty po té udělal radostnou tečku za zápasem vítěznou brankou  syn a jmenovec  trenéra Okuly Karla Kalivody.

SOKOL PAČEJOV - SOKOL MOCHTÍN   4:1 (2:0)

Domácí měli v tomto zápase doslova nůž na krku, ale zvládli ho na jedničku. Oba týmy, vědomy si důležitosti tohoto zápasu,  do něj vstoupily velice opatrně. Jako první se osmělili domácí. Ve 20.minutě založil ve středu hřiště akci Víťa Panuška, Jarda Kubaň posunul míč na Pepu Hlůžka a ten poslal domácí do vedení. To mohl o tři minuty později Pačejov ještě zvýraznit. Honza Dytrt vybojoval u pomezní čáry zdánlivě ztracený míč, předložil ho zcela volnému J.Kubaňovi, ale ten  těsně minul Kodešovu branku. Ve 25.minutě se ve stejné situaci na druhé straně ocitl mladý Zbyněk Smolík, ale Kuba Kozlík ho vychytal. Pro vývoj utkání se jako rozhodující ukázala 31.minuta. Po faulu Filipa Peloucha dostali hosté příležitost zahrávat pokutový kop, ale Kozlík bravurně kryl střelu zkušeného Jiřího Dolejše.  A Pačejov trestal. Ve 40.minutě uvolnil Dytrt na křídle Pepu Ticháčka a jeho centr parádní střelou přetavil J.Kubaň ve druhou branku v mochtínské síti.

Do druhého poločasu vstoupili hosté aktivněji a v 50.minutě musel Kozlík opět zachraňovat. V 53.minutě se míč po ose Dytrt – Ticháček dostal k volnému J.Kubaňovi, který míč uklidil do prázdné branky. To ještě ze strany domácích nebylo všechno. V 61.minutě předvedl skvělou individuální akci Patrik Žák, v pokutovém území se uvolnil jeden na jednoho a umístěnou střelou do Kodešova protipohybu zvýšil už na 4 : 0 pro Pačejov. Týž hráč v 77.minutě ještě nastřelil břevno. Hosté korigovali až v samotném závěru, kdy Dolejš v 87.minutě pokazil Kozlíkovi čisté konto. Ale už ne radost domácích ze zaslouženého vítězství.

Branky: 20. Hlůžek Josef, 40.,53.  Kubáň Jaroslav, 62. Žák Patrik – 87. Dolejš Jiří.

Rozhodčí: Kafka Václav - Čermák Vladimír, Doksanský Tomáš. Delegát: Vyhnálek Josef. ŽK 3:1. Diváků  .

SESTAVY:

Sokol Pačejov:

J. Kozlík – M. Kubáň, P. Žák (ŽK), F. Pelouch (ŽK) (67. V. Šeba), J. Ticháček, J. Dytrt (59. L. Šmrha), J. Kubáň (79. P. Hosnedl), V. Klásek, P. Polena (ŽK), J. Hlůžek, V. Panuška (38. P. Pavelec).

Sokol Mochtín:

P. Kodeš – T. Dolejš, J. Dolejš, Z. Toman, J. Žiak (79. J. Pretzelmayer), J. Flodr, J. Čeleda (79. T. Velek), J. Cihlář, P. Švátora (67. J. Bejvl), Z. Smolík, P. Zahálka (46. P. Šveňha).

SLAVOJ ŽIHLE -  ŽICHOVICE 4:2 (0:0)

R.Šiška

V daleké Žihli jsme bohužel nenavázali na dobrý výkon z minulého kola. Domácí měli celý zápas více ze hry, my jsme spoléhali jen na protiútoky a standartní situace. Přesto jsme měli k vítězství blízko, ale závěr zápasu jsme nezvládli a domácí asi zaslouženě vyhráli.

V úvodu zápasu nás domácí dostali pod tlak, ale jejich střely z dálky Landa bezpečně likvidoval. Zapotil se však při hlavičce domácího útočníka, kterou skvěle vyrazil. My jsme kontrovali rychlou akcí Linharta, jehož dělovku bohužel zastavilo břevno a střelou Benedikta, kterou domácí brankář vyrazil. Poločas tak skončil bez branek.

Fotbalovější domácí se dostali do vedení v úvodu druhé půle, z penalty se nemýlil kapitán Najmon. Po obdržené brance jsme zvýšili aktivitu směrem dopředu a skóre se nám podařilo otočit. Nejprve přehodil brankáře Benedikt a míč skončil v šibenici, a pak se pěknou střelou po rohu prosadil P.Bálek. Z vedení jsme se však dlouho neradovali. Domácí vyrovnali po dobře rozehrané standartce a znovu se dostali do vedení po přesné střele Čapka. Závěr zápasu byl poměrně vyhrocený, ale rozhodčí Duda situaci bez problémů ukočíroval. Vyrovnat se nám však již nepodařilo, naopak jsme v nastaveném čase znovu inkasovali z další penalty.

Branky: 48.,77. Najman Jan, 80. Čapek Ondřej , 88. Masopust Jiří – 60. Benedikt Jiří, 73. Bálek Pavel.

Rozhodčí: Duda Václav - Sladký Stanislav, Orlík Vladimír. Delegát: Kopřiva Karel. ŽK 2:5. Diváků 95.

SESTAVA

TJ Žichovice:  J.Landa - L.Mourek, J.Šimáček, J.Frýzek, P.Kuncl - J.Beneš (59.R.Šiška), J.Bálek, P.Bálek, J.Benedikt, M.Linhart - R.Beneš

OKULA NÝRSKO - SOKOL KRALOVICE  2:1 (1:0)

Branky: 21. Lužný Jakub, 82. Kalivoda Karel ml. – 79. Koča Pavel.

Rozhodčí: Pohančeník Pavel - Plzák Martin, Rubáš Jaroslav. Delegát: Mudra Zdeněk. ŽK 1:2 . ČK 0:1 (65. Hyneš Daniel 2 ŽK). Diváků 80.

SESTAVA

SKP Okula Nýrsko:

J. Moravec – A. Antonovics, D. Šnour (79. M. Bastl), P. Výtisk, T. Kohout (78. M. Trefanec), M. Brož, T. György, I. György (57. K. Kalivoda), T. Lhotka (ŽK), L. Korschinský, J. Lužný.

FK HORAŽĎOVICE - KOŠUTKA PLZEŇ  4:0 (3:0)

Branky: 17. Forman Michael, 25. Šafanda Marek, 4. Nauš Josef, 69. Květoň Rudolf.

Rozhodčí: König Michal - Fillinger Miloš, Kohout Miroslav. Delegát: Lecjaks Ladislav. ŽK 1:1. Diváků  90.

SESTAVA

FK Horažďovice: J. Rybár – T. Greger, M. Greger, J. Janouškovec, V. Vrzal, M. Šafanda, M. Forman (46. M. Ondrejíčka), T. Jůda, J. Boček (66. R. Květoň), J. Nauš (72. A. Vachuška (ŽK)), O. Stulík.