KP muži 13.kolo 31.10. – 1.11. 2015

KRAJSKÝ PŘEBOR MUŽI

VŠECHNY BODY ZŮSTALY DOMA

Odehrané 13.kolo krajského přeboru lze považovat z pohledu výsledků týmů z Pošumaví za mimořádně vydařené. Luby, Svéradice i Sušice je sehrály na domácích hřištích a  byly stoprocentně úspěšné.

Netradičně v neděli dopoledne tuto bodovou žeň odstartovaly Svéradice výhrou nad Sokolem Lhota ke které přispěl hattrickem Vlastimil Beránek.

Startu Luby se podařilo přerušit poslední neúspěšnou sérii pěti zápasů bez bodového zisku cennou výhrou doma na domažlickou rezervou.

Ve středeční předehrávce posledního kola v Plzni na Rapidu a v tomto kole v Chotíkově dvakrát klopýtl první v tabulce Rozvadov. To byla sušické hráče výzva k tomu, aby v posledních zápasech na podzim neklopýtli a bodově se tak na čelo tabulky dotáhli. Vítězstvím nad Holýšovem dělí v tabulce třetí Sušici od lídra přeboru již pouhé tři body a mají k tomu stejně jako druhé Přeštice zápas k dobru.

FK SVÉRADICE - TJ SOKOL LHOTA 4:3 (1:2)

Ve Svéradicích se v nedělním předobědovém čase hrál fotbal,  pro který lidé na tento sport chodí. Padlo celkem sedm branek a ty jsou přece kořením fotbalu. Ještě než se lidé stačili rozkoukat, dostali se hosté do rychlého a snadného  vedení. Lehký centr vypadl oslněnému brankáři Rojíkovi z ruky a Nový ho uklidil do prázdné branky. Z vedení se však Lhota neradovala dlouho, v šesté minutě zahrával trestný kop z hranice velkého vápna Vlasta Beránek a umístěnou střelou srovnal skóre. Domácí pak převzali iniciativu a drželi míč na svých na kopačkách, ale bohužel bez efektu. Ve 28. minutě se však na koně dostali opět hosté a to když nenápadný centr se před vlastní brankou snažil odhlavičkovat stopér Jiřinec, ale provedl to tak nešťastně, že míč zapadl pod břevno Rojíkovi branky. Tenhle moment svéradické fotbalisty dost poznamenal a do konce poločasu už se nevzpamatovali. Ve druhé půli se domácí dlouho snažili o vyrovnání, ale žádná výrazná šance nepřicházela. Vše rozhodující se pak událo v poslední dvacetiminutovce. Nejdříve v 72. minutě se v závaru před brankou Lhoty nejlépe zorientoval střídající Vašek Brůha a přesnou střelou k tyči srovnal stav zápasu.  Radost domácích fotbalistů i fanoušků  však netrvala dlouho, hned po rozehrání se za záda domácí obrany dostal Fiala a podél vybíhajícího Rojíka znovu dostal hosty do vedení. Za dalších šest minut napřáhl k dalekonosné střele Beránek, jeden z obránců Lhoty míč přizvedl a ten doplachtil za záda bezmocného brankáře hostů. V tu dobu se hrál oboustranně útočný fotbal a obě mužstva chtěla strhnout vítězství na svoji stranu. Nakonec se to podařilo hráčům Svéradic, když minutu před koncem poslal Jarda Šimsa do brejku Beránka a ten po dlouhém sprintu svoji šanci bezpečně proměnil. V posledních minutách zahrávali hosté ještě dva rohové kopy, ale na skóre se již nic nezměnilo - tvrdě vybojované tři body zůstaly ve Svéradicích.

Branky: 6.,78.,89. Beránek Vlastimil, 71. Brůha Václav  - 2. Nový Pavel, 28.vlastní (Jiřinec Michal), 73. Fiala Vladislav.

Rozhodčí: Lhoták Luděk - Volf Michal, Kulhánek Milan. Delegát: Harmady Miloš. ŽK 3:1. Diváků 110.

SESTAVA

FK Svéradice: J. Rojík – M. Klas (46. J. Vonášek), M. Škyrta (ŽK) (83. J. Lávička), M. Jiřinec (ŽK), V. Beránek, M. Chaloupka (63. V. Brůha), S. Krejčiřík, M. Heřman, L. Petřík (ŽK), T. Klíma (79. J. Šimsa), R. Kába.

START LUBY - JISKRA DOMAŽLICE B 3:1 (0:0)

Branky: 56.,62. Come Jerome, 89. Šleis Karel – 87. Kubr Jan.

Rozhodčí: Vocelka Milan - Šimek František, Kříž Lukáš. Delegát: Svoboda Miroslav. ŽK 2:4, ČK 0:1 (66. Lešek Dominik 2 ŽK). Diváků 110.

SESTAVA

TJ Start Luby: J. Kalaš – J. Lysek, K. Křížek, D. Raišl (ŽK) (89. K. Šleis), M. Vejskal, P. Kvítek (80. J. Nešpor), P. Čipera (ŽK) (73. P. Voráček), A. Čížek, J. Cole, K. Švárora, M. Pivoňka.

TJ SUŠICE - FK HOLÝŠOV 3:1 (2:1)

Branky: 11. Kočí Radek, 32.,68. Vrhel Miroslav – 41. Valachovič Jan

Rozhodčí: Šlajs Jakub - Špindlerová Zuzana, Mazanec Marek. Delegát: Havlík Václav. ŽK 1:2. Diváků 150.

SESTAVA

TJ Sušice: K. Gill – M. Kalný, J. Kysilka, J. Králík (89. M. Bachroň), J. Melka, J. Skála (85. I. Varga), J. Szedemák, M. Vrhel (ŽK), F. Hrach (78. T. Klíma), R. Kočí, T. Fuchs (46. O. Skrbek).