1.A TŘÍDA

I PODRUHÉ ZVLÁDLA OKULA KŘIMICE A UDRŽELA VEDENÍ

Žichovický Robert Beneš sundal rukavice a dal hattrick

Horažďovický Michael Forman zařídil všechny čtyři branky v Horní Bříze

Dvanácté kolo 1.A třídy bylo z pohledu týmů z Pošumaví  hodně náročné .  Nýrsko se v minulém kole vrátilo po jednokolové pauze opět do čela tabulky. Tento návrat si doslova vystřílelo, když využilo domácího duelu s TJ Žichovice ke vstřelení osmi branek. Ty padly do branky ve které „suploval“ za chybějícího brankáře hráč z pole Robert Beneš. Ten byl v dalším zápase již doma rád, že může přesvědčit o svých kvalitách jako hráč, což mu svědčilo mnohem lépe. Důkazem toho je, že do branky hostů ze Kdyně stačil sám z e čtyřech branek skórovat třikrát a hattrickem přispěl k přesvědčivé výhře svého týmu.

Nýrsko se střetlo letos se Sokolem Křimice venku dvakrát. Na jarní výhru navázalo i na podzim. V přímém souboji o první místo v tabulce stačilo Okule z celé řady vytvořených šancí úspěšně zvládnout standardku zakončenou gólovou trefou Antonovicse a první místo zůstalo neohroženo.

Na výbornou si v tomto kole opět vedly Horažďovice. Pátou výhrou v řadě , pod kterou se výrazným způsobem podepsal autor všech čtyř branek Michael Forman  se šňůrou 15 bodů přiblížily na pouhý bod o čtvrtého místa, které zaručuje reálné naděje bojovat o návrat do krajského přeboru.

ŽICHOVICE - SK KDYNĚ 1920  4:1 (2:0)

Lukáš Mourek

Žichovičtí nastoupili do zápasu s cílem odčinit debakl z minulého zápasu v Nýrsku a konečně opět na plno bodovat. Do sestavy se vrátili 3 členové základní sestavy, včetně brankáře.

Domácí hráči postupně přebírali iniciativu, v druhém poločase to byla hra převážně na polovině soupeře a Kdyňští mohou být rádi, že neodjeli s debaklem. Hosté v závěru stačili už jen korigovat na 4:1 K. Šmejkalem, který zakončil ojedinělý brejk. Vítězství domácího celku je naprosto zasloužené.

Zápas se vyvedl R. Benešovi, který minulá 2 kola zaskakoval na postu brankáře za zraněného Landu. Ukázal všem, že jeho silnější stránka je samozřejmě v poli a zaznamenal 3 branky v utkání. Do listiny střelců se také zapsal dnes velmi agilní P.Bálek, který proměnil pokutový kop za faul na J. Beneše a na 2 branky nahrál R.Benešovi. Dalo by se říci, že v tomto zápase řádila ” volenická klika”. Zajímavostí naší základní sestavy je, že na hřišti byli pouze 3 hráči, kteří bydlí v klatovském okrese, zbytek týmu tvoří Jihočeši. V nadsázce by se dalo říci, že Žichovice jsou jihočeský tým hrající plzeňskou 1. A třídu. V dalším zápase zajíždíme na umělou trávu do Žihle, kde nás nečeká nic lehkého.

Branky: 9. R. Beneš , 41. R. Beneš , 57. P. Bálek (p.) , 72. R. Beneš – 74.K. Šmejkal

Počet diváků: 60. Rozhodčí: Černý Tomáš – Burda, Frgal.

SESTAVA :

TJ Žichovice: J. Landa – J.Frýzek , J.Bálek , J. Šimáček , L.Mourek – O. Musil , J.Benedikt, M. Linhart, P.Bálek – R. Beneš (73. P. Kuncl), J. Beneš (61. M. Špírek)

ŽK: 46. M. Linhart , 59. R. Beneš , 64. J. Šimáček – 44. P. Černý , 47. P. Blažek , 52. T. Pergl , 83. J. Iha .ČK: 71. P. Blažek

Zápis (sestava) ZDE

SOKOL KŘIMICE - SKP OKULA NÝRSKO 0:1 (0:1)

Stanislav Steiner

Utkání vedoucích mužstev soutěže skončilo zaslouženým vítězstvím mužstva Nýrska. Domácí mužstvo chtělo v utkání zvítězit, ale hosté úspěšně kontrolovali průběh utkání a nedovolili domácím skorovat. V první poločase mohli domácí skorovat v 19', kdy přihrávku Adama, zakončil hlavičkou Kovačič, vedle nýrské branky. Před tím se postupně do brankových příležitostí dostali hráči Nýrska, Výtisk a následně Trefanec, ale ani ve stoprocentní šanci nedokázali dopravit míč do branky, V 21' se po rohovém kopu dostal k míči Antonovics a prudkou střelou prostřelil obranu domácího mužstva. Jak se později ukázalo tak to byla vítězná střela. Hráči Nýrska od té chvíle převzali kontrolu nad hrou a neumožnili domácím vyrovnat, naopak si vytvářeli slibné příležitosti, které však zůstaly nevyužité.

V nástupu do druhého poločasu se velké příležitosti dostal Šnour, snažil se přehodit vybíhajícího domácího brankáře, ale ten s potížemi jeho lob vyrazil na roh. Domácí mužstvo se snažilo zvrátit stav utkání , ale bezúspěšně. Největší příležitost k tomu měl po přihrávce Žiláka ,v 80',Kovačič , ale jeho hlavička skončila na břevně nýrské branky. Do konce utkání hosté kontrolovali hru a domácím nepomohlo ani to ,že  po druhé ŽK musel opustit hřiště hostující  Kohout a mužstvo dohrávalo o deseti.

Vítězství Nýrska je zasloužené, kdyby hráči dokázali úspěšně zakončit některé šance mohlo být ještě vyšší.

Branky: 21. Antonovics Andrei

Rozhodčí: König Michal - Schneider Josef, Doksanský Tomáš. ŽK 4:4. ČK 0:1 (86. Kohout Tadeáš – 2 ŽK). Diváků 90.

SESTAVA:

Moravec Jiří - Korschinský Lukáš, Antonovics Andrei, Lužný Jakub, Brož Martin- György Ivo/89'Kalivoda Karel st./, Šnour Daniel, Kohout Tadeáš, Kalivoda Karel ml./62' Bastl Miroslav/-VýtiskPetr/77'Janovský Petr/-Trefanec Michal.

SK HORNÍ BŘÍZA - FK HORAŽĎOVICE   2:4 (0:2)

Branky: 16.,33.,57.(PK), 58. Forman Michael.

Rozhodčí: Vocelka Milan - Hodek Jakub, Ruda Daniel. ŽK 3:3. ČK 1:0 (89. Zavadil V. 2 ŽK). Diváků .

SESTAVA:

FK Horažďovice: D. Macoun – T. Greger, M. Greger, J. Janouškovec (ŽK), V. Vrzal (57. J. Sova), M. Šafanda, R. Květoň (72. A. Vachuška), M. Forman (ŽK) (60. J. Boček), T. Jůda (ŽK), J. Forman, J. Nauš.

SOKOL KRALOVICE - TJ SOKOL PAČEJOV  2:0 (2:0)

Pačejov vstoupil do utkání aktivně a v první dvacetiminutovce měl častěji míč na svých kopačkách. Poté se hra vyrovnala. Domácí hrozili hlavně ze standartních situací, které mají precizně nacvičené. Ve 31.minutě měl Kuba Kozlík štěstí, když po pěkné kombinační akci minula střela z hranice pokutového území jen těsně tyč jeho branky. Pak přišly dvě velké šance Pačejova. Ve 34.minutě šel Josef Hlůžek sám z úhlu na branku, ale přestřelil. O tři minuty později se na křídle uvolnil Josef Ticháček, jeho centr našel na malém vápně hlavu Vaška Kláska, ale ten zamířil opět nad.  V závěru poločasu doslova nabídli hosté dvě šance domácím a ti je dokázali přetavit ve dvoubrankový náskok. Nejprve po nepodařeném odkopu dostali domácí ve 39.minutě příležitost zahrávat trestný kop a umístěná střela Tomáše Běhounka skončila v síti. V poslední minutě prvního poločasu pak přišel zbytečný faul v rohu pokutového území a pokutový kop proměnil Jan Lavička.

Ve druhém poločase se domácí soustředili na bránění svého náskoku a to se jim podařilo. Co byla hostům platná mírná převaha, když si gólové příležitosti prakticky nevytvořili. Za zmínku stojí snad jen pěkná Ticháčkova střela, kterou brankář Radek Šott vyrazil na roh.

V utkání se ukázalo, že fotbal se hraje na branky a ty dávali po nabídnutých šancích domácí. Pačejov tak odjel z Kralovic s prázdnou, přestože nebyl horším týmem.

Branky: 39. Běhounek Tomáš, 44. Lavička Jan.

Rozhodčí: Kohout Miroslav - Kostelník Lumír, Liškutín Antonín. ŽK 4:1. ČK 1:0 (88. Lavička Jan 2 ŽK). Diváků 80.

SESTAVA:

Sokol Pačejov: J. Kozlík – M. Kubáň (ŽK), V. Šeba (85. P. Hosnedl), J. Ticháček, J. Dytrt, J. Kubáň, V. Klásek, L. Šmrha (46. P. Žák), P. Polena, J. Hlůžek, V. Panuška.

SOKOL MOCHTÍN - FK NEPOMUK  2:2 (1:1) PK 5:6

Branky: 26. Dolejš Jiří, 84. Toman Zbyněk – 25.,56. Voráček Tomáš.

Rozhodčí: Maroušek Karel - König Michal, Pressl Václav. ŽK 4:2. ČK 1:1 88. Toman Zbyněk 2 ŽK – 40. Baran Marek, hrubé nesportovní chování). Diváků 110.

SESTAVA:

Sokol Mochtín: P. Kodeš – T. Dolejš, J. Dolejš, Z. Toman (2 ŽK) (ČK 88), P. Šveňha (85. P. Zahálka), J. Žiak, J. Čeleda (ŽK), T. Babka, J. Cihlář, P. Švátora (ŽK) (63. Z. Plánička), Z. Smolík.