Divize 12. kolo 24.-25.10.2015

DIVIZE MUŽI A

U VÝHRY KLATOV OPĚT STÁLI STEJNÍ STŘELCI

Ve 12. kole divize pokračoval klatovský tým ve vítězném tažení. U posledních dvou výher v Plzni na Doubravce a doma nad českým Krumlovem stáli vždy dva stejní střelci, kteří si svojí roli jako v Plzni rozdělili do stejných časových období. Zatím co v Plzni zařídil vedoucí branku Klatov Denis Chirinciuc v prvním poločase po 29. minutách hry, doma nechal čekat diváky na první gól pouhých pět minut. O druhý a vítězný gól na Sencu se postaral v 64. minutě David Řiský, doma tento kanonýr jistil výhru svého týmu o čtyři minuty později v minutě šedesáté sedmé! Pro Klatovy to byl na podzim již čtvrtý duel, ve kterém jejich gólman Jaroslav Rojík a klatovská obrana uhrála čistou nulu, což je dobrým základem do posledních třech podzimních zápasů. Ten první čeká svěřence Milana  Dejmka  a jeho asistenta Michaela Štolku již tuto středu 28. 10. ve 14:00 hodin na jihu Čech. Zde to nebudou mít v souboji s domácí Čížovou, která nutně potřebuje body a do zápasu půjde povzbuzena cennou výhrou z tohoto kola dosaženou Praze na Aritmě rozhodně lehké. Když je ale forma, nechybí zdravé sebevědomí, jde to všechno daleko lépe a vidina přezimovat v tabulce v té nejlepší společnosti je tím nejlepším motorem.

KLATOVY - ČESKÝ KRUMLOV  2:0 (1:0)

Martin Janda

Domácí začali aktivně a i na nekvalitním terénu se snažili o kombinační hru. První branka padla již v páté minutě, kdy Chirincius vypálil ze třiceti metrů, jeho střela šla do středu branky, ale hostující brankář po fatální hrubce propustil balón za svá záda. Klatovští dále posílali centry ze stran do vápna, ale většinou nikdo nezakončil. I díky, již zmiňovanému, terénu se nehrálo pohledné utkání a diváci viděli mnoho osobních soubojů. Vyrovnání měl na kopačce Klivanda, ale jeho střela z otočky dvě minuty před odchodem do kabin se mezi tři tyče nevešla.

Druhý poločas převzali aktivitu krumlovští a domácí fotbalisté si dlouho koledovali o vyrovnání. Jenže ve správný moment, v 64. minutě, udeřil kanonýr Říský a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Obrázek druhého poločasu se však nezměnil. Aktivní Krumlov se snažil snížit, ale Rojíka nepřekonal. Poslední desetiminutovka patřila opět domácím. Na rozdíl tří branek mohl zvýšit Lukeš, Gyorgy nebo Říský. Nikdo z nich ale branku nedal a tak skóre zápasu zůstalo 2:0

Branky: 5.  D. Chirinciuc, 67. D. Řiský

Rozhodčí: Šlapák František - Štrincl Pavel, Simbartl Václav. Delegát: Říha Viktor. ŽK: 3:3. Diváků 180.

SESTAVA:

SK Klatovy 1898: J. Rojík – D. Řiský (89. D. Dolanský), D. Žáček, D. Pavlovič (88. Z. Cibulka), M. Janda, M. Mészáros, D. Chirinciuc, Kotrba (ŽK) (60. M. Wágner), K. Krejčí (ŽK) (81. L. Krásný), O. Kadlec (62. T. Gyorgy), M. Lukeš (ŽK).