KP žáci starší 12. kolo 24.-25.10.2015

KP ŽÁCI STARŠÍ

LUBY S NÝRSKEM PŘED NÁROČNÝM ZÁVĚREM BODOVALY

V posledních třech kolech krajského přeboru starších žáků mají týmy z Pošumaví náročné soupeře a každý získaný bod proto bude cenný. S tímto vědomím také nastupovaly Luby i Nýrsko, které měly výhody domácího prostředí z této výhody vytěžit maximum. Vhledem je kvalitám soupeřů se jim to nakonec podařilo.
      Nýrsko mělo doma hratelného soupeře Senco Doubravku a prakticky mu žádnou naději na bodový zisk v průběhu utkání nedalo. Daleko v těžší pozici byly Luby. V předposledním podzimním utkání na vlastním hřišti přivítaly silného soupeře z Domažlic. Po velmi dobrém výkonu žáci Startu b nepustili svého soupeře do žádné vyložené brankové příležitosti, sami naopak mohli strhnout vítězství na svoji stranu. Po bezbrankovém průběhu se jim to sice nepodařilo, ale vítězstvím na penalty získali v tabulce před Domažlice bod navíc.
      Spokojenost tentokráte zavládla rovněž v Horažďovicích. Domácím bylo dopřáno, aby po devíti bezúspěšných kolech ve kterým na body  nedosáhli  oslavit druhé podzimní vítězství , který bylo více než přesvědčivé.
      Klatovští staršíci zajížděli na horkou půdu plzeňských „energetiků“. Jejich postavení v tabulce a úspěšnost hostů na venkovních hřištích,  to vše bylo předpokladem pro diváky sledovat zajímavou a napínavou podívanou se šťastnějším koncem pro domácí druhý tým tabulky.

TJ DYNAMO ZČE PLZEŇ - SK KLATOVY 1898   1:0 (0:0)

Radimír Bilíček

Ve 12. kole krajského přeboru starších žáků zajížděli klatovští staršíci na horkou půdu plzeňských „energetiků“. Jejich postavení v tabulce a naše úspěšnost na venkovních hřištích sliboval zajímavou a napínavou podívanou.

Od úvodních minut se hra odehrávala mezi oběma pokutovými územími s minimem šancí na obou stranách. Hosté spoléhali na zajištěnou obranu se snahou o rychlé protiútoky, a protože i domácí předváděli svoji kvalitu, skončil I. poločas bez branek.

Vývoj v I. půli naznačoval, že tento vyrovnaný zápas může rozhodnout jedna jediná chyba nebo proměněná šance. Tu chybu ve 49. min. udělali klatovští, kdy velmi dlouhou kolmou přihrávku nezachytili hostující stopeři, brankář s vyběhnutím o vteřinku zaváhal a míč, který sice odkopnul, nešťastně nakopnul do R.Kobzy, od kterého se míč odrazil a doputoval až za brankovou čáru. Po obdržené brance hosté přidali na tempu a jejich snaha o vyrovnání nepříznivého stavu byla víc než patrná. Je velkou škodou, že dvě velmi slibné šance, z toho ta M.Barborky po gólu přímo volala, zůstaly nevyužity. Rovněž zákrok na M.Kapustu měl být pravděpodobně oceněn pokutovým kopem, ale rozhodčí L.Kostelník byl proti a i proto odjížděli zklamaní hosté z Plzně bez bodů.

Branky: 49. Kobza Robin

Rozhodčí: Kostelník Lumír. Bez karet. Diváků 30.

SESTAVA:

SK Klatovy 1898: F. Muknšnábl – P. Berka, F. Mareš, D. Baxa, D. Homolka, M. Kapusta, M. Bilíček, Z. Krejčiřík, P. Pretzelmayer, Kirpal, M. Barborka – T. Partyngl, J. Jirotka, V. Petrželka.

Zápis (sestavy) ZDE

TJ BANÍK STŘÍBRO - TJ SUŠICE  2:0 (1:0)

Branky: 11.,54. Kertis Ondřej

Rozhodčí: Doksanský Tomáš. Diváků 25.

SESTAVA:

TJ Sušice: A. Václ – M. Potužák, O. Macháček, P. Potužák, T. Kutil, V. Rauner, V. Němec, M. Krouský, J. Kadlec, M. Kramár, Š. Krůs – O. Soumar, L. Trš, T. Mika, P. Hanč.

TJ START LUBY - TJ JISKRA DOMAŽLICE  0:0 (0:0) PK 4:2

V předposledním podzimním utkání na vlastním hřišti přivítali domácí silného soupeře z Domažlic. Po velmi dobrém výkonu domácí nepustili svého soupeře do žádné vyložené brankové příležitosti, sami naopak mohli strhnout vítězství na svoji stranu. Během prvního poločasu měl největší šanci kapitán Matěj Pivoňka, který z dobré pozice po rohovém kopu hlavou těsně minul soupeřovu branku, v další šanci Kamil Gajdoš v rozhodující chvíli podklouzl na kluzkém trávníku. Do druhé půle pro zranění nenastoupil Víťa Maňas, přesto ale domácí dokázali se soupeřem držet krok, herně se mu vyrovnali a před koncem měli i největší šanci druhé půle, ale příležitost Leona Jandy na poslední chvíli zmařil hostující brankář se stoperem. Utkání tak skončilo 0 : 0 a přišly na řadu pokutové kopy. Domácí v nich byli stoprocentní a po vítězství 4 : 2 tak stále drží neporazitelnost na domácím hřišti. Úspěšnými exekutory pokutových kopů byli Matěj Pivoňka, Tomáš Votava, Jakub Štilip a Jan Holý, Pavel Flosman už nemusel zasahovat. Trenéři pochválili všechny hráče za nasazení a bojovný výkon v utkání.

Rozhodčí Roman Bína. Diváků 50.

SESTAVA:

Start Luby: O. Přibyl – P. Strolený, O. Kaiser, J. Štilip, D. Hajšman, J. Petrželka, M. Pivoňka, P. Flosman, H. Pikhart, K. Gajdoš, V. Maňas – L. Janda, T. Votava, J. Holý, J. Holý, D. More.

OKULA NÝRSKO - DOUBRAVKA  6:2 (2:0)

Branky: 34. Bastl Adam, 35. Vacek Adam, 48. Gondek Patrik, 51. Jarko Martin, 55. Mašát Filip, 61. Šup Jan – 52. Eliášek Jiří, 61. Ševela Patrik

Rozhodčí: Pena Miroslav. Diváků 25.

SESTAVA:

O.Nýrsko: J. Jiřík – A. Keřlík, M. Jarko, A. Šťuka, Š. Švec, A. Keřlík, M. Jarko, A. Vacek, P. Gondek, F. Mašát, A. Bastl, J. Šup, S. Popovych, P. Ludvík.

FK HORAŽĎOVICE - FK NEPOMUK  8:0 (5:0)

Branky: 4.,16.,45.,65. Hnídek Tomáš, 20. Bartheldy Václav, 28. Král Luboš, 31. Boček Jakub, 68. Bartoš Diego .

Rozhodčí: Petrželka František. Diváků 35.

SESTAVA:

FK Horažďovice: J. Masopust – L. Polomis, M. Pitulová, L. Král, M. Polena, J. Přerost, T. Stulík, J. Štěch, P. Pavalec, V. Bartheldy, T. Hnídek – A. Pančenko, D. Bartoš, R. Pikeš, J. Boček, A. Faltys.