KP žáci starší 11.kolo 17.-18.10.2015

KP ŽÁCI STARŠÍ

LUBŠTÍ ŽÁCI OBRALI O BODY PLZEŇSKOU DOUBRAVKU

Bohatší o zkušenosti z působení v krajském přeboru se starší žáci Startu Luby opět po roce vydali na svým dalším soupeřem do Plzně. Před rokem svůj souboj o mistrovské body jako nováček s domácí Doubravkou prohráli 3:0. Tentokráte ale již narazila kosa na kámen. Luby obrátily nepříznivý stav 2:0  na 2:4 a radost ze zisku bodů se přesunula ze hřiště po utkání do jejich kabiny.

Je dobře, když v nejvyšší soutěži žáků v kraji má dva silné týmy mezi nejlepšími. Týn druhým úspěšným jsou Klatovy, nicméně ke škodě klatovských staršíků , že se jim více daří na hřištích soupeřů. Zde jsou zatím z vysokou 83% úspěšností ze všech účastníků KP nejlepší. Na podzim doma již ztratili plných padesát procent bodů a s těmito body by stačili bohatě z prvního místa KP vládnost.

Podruhé letos hostila Sušice doma žáky Slávie Vejprnice. I druhé utkání dopadlo z pohledu skóre lepší, jako to jarní kdy vyhráli hosté 5:2, ale na body opět nedosáhla.

Jediným týmem z Pošumaví, který prochází podzimní částí KP  starších žáků doslova od porážky k porážce je FK Horažďovice. Pokud snad mohla existovat teoretická očekávání, že konečně po osmi kolech bodového půstu opět tento tým zaboduje se soupeřem, který byl dosud v tabulce bez bodu, pak se mýlil!

TJ SUŠICE - SLÁVIA VEJPRNICE  0:1 (0:0)

Branky: 55. Davídek Pavel.

Rozhodčí: Petržílka Jiří. ŽK 0:1. Diváků 50.

SESTAVA

TJ Sušice: P. Hanč – M. Potužák, O. Macháček, P. Potužák, T. Kutil, V. Rauner, V. Němec, M. Krouský, J. Kadlec, M. Kramár, Š. Krůs – A. Václ, O. Soumar, L. Trš, T. Mika, J. Myslík.

Zápis (sestavy) ZDE

SENCO DOUBRAVKA - START LUBY  2:4 (2:1)

Po týdenní pauze zajížděli lubští žáci znovu na hřiště soupeře, na umělou trávu Senka Doubravky. První půle se hostům příliš nevydařila a po chybách v obraně už prohrávali 2 : 0, když v 5. minutě proměnil pokutový kop Jedlička Ladislav a v 18. minutě na 2 : 0 střílel Hlavatý Petr. Do konce poločasu se jim ale podařilo snížit na 2 : 1, když se ve 27. minutě prosadil uzdravený Radek Mužík. Ve druhé půli už měli hosté více ze hry, vytvořili si střelecké příležitosti a prosadili se i střelecky. Svůj druhý gól a vyrovnávací branku na 2 : 2 vstřelil ve 38. minutě Radek Mužík, ve 40. minutě proměnil Jaroslav Petrželka přesnou přihrávku Radka Mužíka ve vedoucí branku hostů na 2 : 3 a na 2 : 4 uzavřel skóre utkání Matěj Pivoňka. Další šance Mužíka, Votavy a Holého zůstaly nevyužity. Domácí, kteří odehráli utkání pouze s 11 hráči, podržel ve druhé půli dobře chytající brankář Brček Tomáš.

SESTAVA

Start Luby : Schejbal David, Strolený Petr, Holý Jan, Hajšman Daniel, Petržeka Jaroslav, Pivoňka Matěj, Flosman Pavel, Gajdoš Kamil, Mužík Radek, Maňas Vít, Janda Leon, Pikhart Hynek, Votava Tomáš,  Říha Jan. Málek Vladimír, Holý Jakub a More Dominik, v záloze ještě připravený brankář Pribyl Ondřej

Branky: 5. Jedlička Ladislav (PK), 18. Hlavatý Petr  -  27. a 38. Mužík Radek, 40. Petrželka Jaroslav, 70. Pivoňka Matěj

Rozhodčí: König Michal. ŽK 1:0. Diváků 20.

SK KLATOVY - FK TACHOV  1:1 (1:0) PK 2:3

Radimír Bilíček

V 11. kole krajského přeboru starších žáků přivítali klatovští staršíci soupeře z Tachova, a protože hosté jsou na tom v podzimní části bodově podobně, sliboval dnešní zápas zajímavou podívanou.

Od samého začátku však byl k vidění spíše boj o každý metr hřiště s minimem šancí na obou stranách. Oba týmy vycházeli ze zajištěné obrany a na těžkém terénu se hra odehrávala především mezi oběma pokutovými územími. Za zmínku snad stojí pouze šance P.Pretzelmayera, který po hezkém vysunutí svůj nájezd zakončil pouze do hostujícího brankáře. Když už se schylovalo k poločasové přestávce, naběhl si za hostující obranu T.Barhoň a po jeho souboji s hostujícím obráncem odpískal rozhodčí L.Frgal přísný pokutový kop. Ten s přehledem proměnil D.Baxa a otevřel tak skóre dnešního zápasu.

Ve II. poločase se hra obou týmů příliš nezměnila. Hosté se snažili o vyrovnání a domácí jim v tom poctivou obranou v kombinaci se snahou o rychlé protiútoky chtěli za každou cenu zabránit. Tento způsob hry přinesl domácím další dva samostatné nájezdy na hostujícího brankáře, ale ani P.Pretzelmayer ani T.Barhoň jej překonat nedokázali. To se nakonec ukázalo jako klíčové. Přestože domácí v poslední minutě drželi míč na polovině hostů, velmi netakticky o něj přišli a hosté je za to z posledního brejku O.Jócsikem potrestali a srovnali skóre utkání. Zápas tak dospěl do penaltového rozstřelu, kde nás i vzhledem k nepovedenému závěru dokázal vychytat hostující brankář a rozhodl tak o druhém prémiovém bodu pro hosty.

Branky: 31. Baxa Dominik – 70. Jócsik Ondřej.

Rozhodčí: Frgal Lukáš. ŽK 1:3. Diváků 50.

SESTAVA

SK Klatovy 1898: F. Muknšnábl – P. Berka, F. Mareš, D. Baxa, D. Homolka, M. Kapusta, M. Bilíček, Z. Krejčiřík, O. Javorský, P. Pretzelmayer, Kirpal – T. Bachroň (ŽK), M. Jiřík, M. Barborka, J. Jirotka, O. Mareš.

FK HORAŽĎOVICE - DYNAMO H. TÝN  2:4 (1:1)

Branky: 30. Bartheldy Václav, 40. Hnídek Tomáš – 21. Sobotka Zdeněk, 49. Pitipáč Tomáš, 58.,69. Hadrovský Ladislav .

Rozhodčí: Hájek Zdeněk. Bez karet. Diváků 30.

SESTAVA

FK Horažďovice: J. Přerost – D. Jedlička, L. Polomis, M. Pitulová, L. Král, M. Polena, T. Hnídek, T. Stulík, J. Štěch, P. Pavalec, V. Bartheldy – J. Boček, J. Koloros, J. Masopust, R. Pikeš.