1.B třída B 9.kolo 17.-18.10.2015

1. B TŘÍDA „B“

U KONCE ÚSPĚŠNÉ SÉRIE DLOHOVESKÝCH STÁL MĚCÍN

Očekávaný bodový úspěch a prodloužení úspěšné série dlouhoveských  fotbalistů v 1.B třídě se nedostavil. Místo toho si přišlo domácí vystřízlivění, u kterého stál v pošumavském derby hostující Sokol Měčín. Pro domácí je to první prohra po šesti zápasech, pro hosty je to již čtvrtá šťastná a opět těsná výhra o jedinou branku v tomto ročníku. Další derby se hrálo ve Strážově a úspěšnější z něho vyšli hosté z Chanovic. Daleko radostnější nálada než na hřišti ve Strážově vládla v Hrádku. Domácí k dvěma brankám Milana Brabce v prvním poločase přidali zásluhou čistého hattricku Radka Holečka po přestávce další tři kousky do sítě hostů a tak mohli spolu se 120 diváky oslavovat svoje nevyšší podzimní vítězství.  FOTO Z UTKÁNÍ STRÁŽOV-CHANOVICE TOMÁŠ KANTA -Klatovský deník

DLOUHÁ VES – MĚČÍN  0:1 (0:1)

Branka: 6. Čejka Lukáš

Rozhodčí: Koura Radim - Brůha Radek, Jakš Jan. ŽK 5:6. ČK 0:1 (86. Drmola Luboš  -  druhé napomenutí během utkání). Diváků 100.

SESTAVY :

Tatran Dlouhá Ves: J. Kodýdek – O. Goby, S. Valvoda, P. Šperl (ŽK), J. Mirvald (ŽK), P. Pechek (ŽK), J. Hubený (ŽK), P. Švec, M. Kulhánek (ŽK), F. Dryje, F. Matějka – M. Krůs, F. Blažek, P. Beránek, R. Hanzl.

Sokol Měčín: Jarolím – J. Duchek (90. J. Benda), O. Jareš, D. Gajdůšek, L. Čejka, J. Krotký (ŽK), J. Vlček (ŽK) (75. R. Šindelář), P. Duchek (ŽK), L. Drmola (2 ŽK;ČK 86), M. Malán, K. Bureš (ŽK).

Zápis (sestavy) ZDE

SVATOBOR HRÁDEK - SPÁLENÉ POŘÍČÍ  5:1 (2:0)

Milan Brabec st.

V minulém kole hrádečtí fotbalisté nesplnili očekávání svých fanoušků a o to s větším odhodláním přistoupili k utkání se soupeřem ze Spáleného Poříčí.

Kromě prvních 10. minut dávali domácí jasně najevo, že s uzdravenými hráči není jiného výsledku, než zisk tří bodů. Ve 12. minutě zvedl ruce nad hlavu domácích příznivců přímo z rohu M. Brabec a v 23. minutě se radost domácích opakovala, kdy stejný hráč opět přímo z rohového kopu stanovil poločasový stav na 2:0.

Obraz hry se neměnil ani po zahájení druhého poločasu. Třetí branka byla ukázkou  rychlosti při výměně míče mezi domácími fotbalistky, kdy v závěrečné fázi Štěpán zpětnou přihrávkou našel kapitána Holečka  a stav se zakulatil na 3:0. Čtvrtá branka Holečka po úniku a přihrávce Haranta z 57. minuty dala domácím fandům zapomenout na předcházející chladné chanovické sobotní odpoledne. Konečný brankový příděl domácího mužstva stanovil po rohovém kopu Holeček, kterému posadil míč na hlavu M. Brabec. Čestným úspěchem hostů z 66. minuty byl stanoven konečný stav utkání na 5:1.

Trenér hostů Václav Homolka: „Do zápasu vstoupili naši hráči dobře a 10 minut jsme domácí přehrávali. Dostat gól ve 12. minutě a v 23. minutě přímo z rohového kopu se jen tak nevidí a tyto momenty posadili domácí na koně. Pochvalu zaslouží brankář domácích, který je výraznou oporou svého týmu. Začátkem druhé půle jsme domácí zatlačili k brance, ale další góly do naší sítě rozhodly o vítězi“.

Trenér domácích Jiří Brabec: „Zápas rozhodli zkušení hráči. Výborná kopací technika Milana Brabce a střelecká potence Radka Holečka. Zápas s přehledem odpískala rozhodčí Helena Šálková. Mrzí mě zranění Zdeňka Kodýdka krátce po zahájení prvního poločasu.

Obránce domácích Milan Brabec: „Hosté nás překvapili v úvodu utkání aktivní hrou. V dnešním zápase se nám vyplatilo rozehrávání nacvičených standartních situací, na které klade na trénincích trenér Jirka Brabec velký důraz. Po třetím gólu jsme si zbytek zápasu užívali. Dnešní zápas se kromě mě střelecky povedl i dalšímu hráči z kádru starých pánů Radkovi Holečkovi (smích). Nyní už se celý tým i s našimi fanoušky těší na derby zápas příští týden v Dlouhé Vsi“.

Branky: 12., 23. M. Brabec, 50., 57., 63. R. Holeček – 66. O. Homolka.

Rozhodčí: Šálková Helena, Koura Radim, Rada Jiří; ŽK: 3:2 ; Diváků 120.

Sestava Hrádek: V. Ryba – J. Oliva (84. M. Kolář), L. Kutil, Z. Kodýdek (4. P. Franěk, 70. D. Kojzar), M. Brabec (ŽK) -  A. Štěpán, V. Skála (ŽK),  J. Brabec (ŽK), L. Šoural – R. Holeček (K) (88. T. Adamec), T. Harant.

SK STRÁŽOV - HAAS CHANOVICE  1:3 (1:2)

Branky: 8. Presl Aleš -  10. Zoubek Václav, 18. Chalupný jakub, 53. Pavlovský David.

Rozhodčí: Mareš Václav. ŽK 3:3. Diváků 70.

SESTAVY :

SK Kovodružstvo Strážov: M. Javorský – M. Denk, M. Chaluš, J. Franc (ŽK), D. Kološ, V. Čížek (69. Z. Vítovec), M. Urban (46. M. Plíhal), O. Uruba, O. Jánský, L. Janka (ŽK), J. Hosnedl, A. Presl (ŽK).

Haas Chanovice: Přibyl – J. Prýmas (ŽK), M. Šlehubr, V. Zoubek, J. Šebek, D. Pavlovský (ŽK), M. Polena (ŽK) (84. L. Kilián), J. Polena, J. Malý, J. Chalupný, L. Rada (63. J. Petřík).