Divize 11. kolo 17.-18.10.2015

DIVIZE MUŽI A

DO TŘETICE TO V DERBY VYŠLO, KLATOVY PŘIVEZLY Z PLZNĚ TŘI BODY

Bilance jediného zástupce Pošumaví v divizi SK Klatovy 1898 z dosud odehraných dvou derby s týmy z plzeňského kraje nebyla lichotivá. Obě odehrály Klatovy doma a přinesla pouhý bod za remízu s Rokycany, když z toho druhého si všechny body odvezlo plzeňské Dynamo ZČE.

Poslední možnost vylepšit si tuto špatnou podzimní bilanci z derby měli klatovští divizní fotbalisté v sobotním zápase v Plzni na Doubravce. Oba týmy byl v posledních kolech výsledkově v laufu a s přihlédnutím k předcházející velice vzácné vzájemné bilanci zápasů, která v 16 zápasech, kdy oba týmy měly na svém kontě po sedmi výhrách a dvou remízách a skóre 21:22ve prospěch Klatov se očekával i tentokrát vyrovnaný duel. Každá varianta bodového zisku v duelu dvou sousedů v tabulce byla možná. Tentokráte zvítězila ta pro celek z města pod Černou věží a jejich příznivce nejlepší. Klatovy si odvezly ze hřiště plzeňské Doubravky tři cenné body!

Pro domácí to znamenalo ukončení jejich čtyřzápasové úspěšné série. Pro tým z Pošumaví mimo zisku tří bodů zahřálo i příjemný posun v tabulce směrem mezi již skutečně ty nejlepší. Před dalším domácím zápasem s Českým Krumlovem je to ta nejlepší pozvánka na tento zápas!

DOUBRAVKA - KLATOVY  1:2 (0:2)

Martin Janda
V Plzni se hrálo utkání, které nepostrádalo nasazení, osobní souboje ani fotbalovost obou mužstev. Na první šanci čekali diváci do šesté minuty, ale klatovský Říský mířil z vápna nad branku. To samé zopakoval o pár minut později také CHirinciuc. Domácí se dostali do první šance v 19. minutě. Róth si ve vápně zpracoval centr, ale Rojík skvěle zasáhl. Ten samý hráč se uvolnil i o tři minuty později, ale z dobré pozice netrefil branku. První branka byla k vidění ve 29. minutě. Chirincius si narazil s Krejčím a střelou na zadní tyč otevřel skóre.
Druhý poločas začal lépe pro domácí. V 52. minutě centroval do vápna Róth a několikrát odražený balón se dostal ke Švecovi, který propálil Rojíka. Doubravka mohla jít do vedení o pár minut později. Klatovy zahrávaly rohový kop a domácí šli do rychlého protiútoku. Jenže Chvojkova střela mířila do břevna. Rozhodující moment přišel v 65. minutě a zase u toho byl Chirinciuc s Krejčím. Po jejich kombinaci se dostal k balónu osamocený Říský a z osmi metrů se nemýlil. Do konce utkání bylo k vidění spoustu žlutých karet (5:4), ale také například Pavlovičova šance deset minut před koncem, kdy jeho pokus vychytal domácí brankář. A když v nastavení neuspěl po přihrávce Gyorgyho ve velké šanci ani Wágner, skončil zápas výsledkem 1:2.

Branky: 51. Švec Pavel – 29. Chirinciuc Denis, 64. Říský David

Rozhodčí: Petřík Jan - Ulrich Tomáš, Flimmel Milan. Delegát: Vrzal Josef. ŽK 3:5. Diváků 100.

Sestava

SK Klatovy 1898: J. Rojík – D. Řiský, D. Žáček (ŽK), D. Pavlovič (81. M. Wágner), M. Janda, M. Mészáros (ŽK), D. Chirinciuc (ŽK) (85. T. Lhotka), Kotrba, K. Krejčí (ŽK) (90. T. Gyorgy), O. Kadlec (90. D. Matějka), M. Lukeš (ŽK).