1.A TŘÍDA 10. kolo 10.-11.10.2015

1.A TŘÍDA

REMÍZU SI VYLEPŠILY ŽICHOVICE VÝHROU NA PENALTY

V desátém kole 1.A třídy čekal dosud vedoucí tým tabulky Okulu Nýrsko venku třetí v tabulce Baník Stříbro. Domácí v posledních čtyřech kolech za sebou získali maximální počet bodů a dařilo se jim i tentokrát, kdy si výhrou upevnili třetí místo a Nýrsko v ní po devíti kolech v roli lídtra tabulky první místo opustilo.

Desáté kolo přineslo další derby v Žichovicích, ve kterém domácí hostili Pačejov. Zálusk na plný bodový zisk si dělali  oba soupeři, ale nakonec došlo na jinou variantu. Ta v podobě remízy se ve vzájemných zápasech se opakovala po šesti letech ve vzájemných zápasech teprve podruhé.

Podruhé za sebou zajížděly Horažďovice k utkání na hřiště soupeře a byly stejně úspěšné jako v minulém kole, kdy přivezly tři body z Černic. Tentokráte byla ale jejich výhra na hřišti předposlední Rakovou)více než přesvědčivé a rázem vynesly tři výhry za sebou Horažďovice až na páté místo v tabulce!

Druhá třetina podzimní části vůbec nevychází Sokolu Mochtín, který již po třetí  venku inkasoval v utkání čtyři branky, tentokráte to bylo na hřišti dalšího soutěže v Kralovicích.

TJ ŽICHOVICE - TJ SOKOL PAČEJOV  1:1 (1:0) PK 4:3

Radim Šiška

Do derby s Pačejovem jsme vstoupili útočněji než do předcházejících zápasů a na dění na hřišti to bylo znát. Měli jsme míč častěji na kopačkách a byli nebezpečnější než soupeř. Ve fotbale se však nedávají body za zásluhy, ale za góly. Ten jsme dali jen jeden, a proto jsme doma ztratili další bod.

Od první minuty jsme si agresivní hrou vytvářeli příležitosti k zakončení a standartní situace, při kterých jsme ohrožovali Kozlíkovu branku. Další šance přicházely díky dobré hře krajních záložníků. Gólem však skončila jen akce Honzy Beneše, kterou zakončil Benedikt. Hosté se do zakončení příliš nedostávali, Roberta Beneše v naší brance vystrašila jen střela Ticháčka, která však branku minula.

Po přestávce jsme náš tlak ještě stupňovali, Linhart výborně zahrával standartky a zdálo se být otázkou času, kdy přidáme další gól. Musil však těsně přestřelil, hlavičku Benedikta vytáhl Kozlík na roh a dvakrát tváří v tvář brankáři hostí neuspěl Linhart. Další střely pačejovští zblokovali a udrželi si tak naději na bodový zisk. Ten jim v závěru zápasu přinesl precizní přímý kop Panušky, na který jsme již nedokázali zareagovat.

Bod navíc jsme získali díky penaltám. Proměnili M.Špírek, J.Frýzek, O.Chod a P.Bálek, nedal R.Šiška, hosté jednou trefili břevno a jednou tyč.

Branky: 39. Benedikt Jiří – 81. Panuška Vítek

Rozhodčí: Petrželka František – Pena Miroslav, Pressl Václav. ŽK 2:0. Diváků 100.

Sestavy:

TJ Žichovice: Sestava Žichovic: R.Beneš - L.Mourek, J.Bálek, J.Šimáček, J.Frýzek - O.Musil, J.Benedikt, P.Bálek, M.Linhart (86.O.Chod) - R.Šiška, J.Beneš (56. M.Špírek)

Sokol Pačejov: J. Kozlík – M. Kubáň, V. Šeba, J. Ticháček, J. Dytrt, J. Kubáň (78. P. Bokr), V. Klásek, L. Šmrha (60. F. Pelouch), P. Polena, J. Hlůžek, V. Panuška.

Zápis (sestavy) ZDE

TJ SOKOL RAKOVÁ - FK HORAŽĎOVICE  2:5 (1:4)

Branky: 34.,79. Silovský Jaroslav,– 10.,13. Květoň Rudolf, 15.Šafanda Marek, 23. Nauš Josef, 52. vlastní (Procházka Jakub)

Rozhodčí: Kafka Václav – Šauflová Jana, Čermák Vladimír. ŽK 6:2, ČK 1:0 (85.Procházka Jakub) .Diváků 70.

Sestava FK Horažďovice:

D. Macoun – T. Greger (71. A. Vachuška), M. Greger, J. Forman, V. Vrzal (ŽK), M. Šafanda, R. Květoň, T. Jůda, J. Sova, J. Boček (65. M. Šašek (ŽK)), J. Nauš.

TJ BANÍK STŘÍBRO - SKP OKULA NÝRSKO  2:0 (0:0)

Stanislav Steiner

Mistrovské utkání v němž hráči Nýrska drželi s domácím mužstvem nerozhodný výsledek, až teměř do osmdesáté minuty, nakonec skončil dvoubrankovým vítězstvím domácích.Pokud měli hostující hráči dostatek fyzických sil, tak dokonce domácí mužstvo přehrávali.Ale, jak už se pomalu stává tradicí,nedokázali úspěšně zakončit své brankové příležitosti.První šanci po akci Šnoura ,který uvolnil  Kohouta zmařil v 7' utkání včasným vyběhnutím domácí brankář.Domácí mužstvo se dostalo do dvou příležitostí,ale Moravec , Pleška a Petráka vychytal.V 17' utkání Kalivoda uvolnil Výtiska,kterého domácí obrana na hranici trestného území faulovala .Trestný kop . Výtiska. s potížemi domácí brankář vyrazil.Ve 20' ohrozil domácí branku křižnou střelu Trefanec,ale opět neúspěšně.Následovaly dvě střely domácího mužstva,ale Moravec byl opět na místě.v 28' ,Kohout uvolnil přesnou přihrávkou, Výtiska,ale ten z dobré pozice přestřelil domácí branku.Ve 43' nešťastně srazil v pokutovém území Antonovics jednoho domácího hráče,rozhodčí okamžitě nařídil PK,který prováděl Hřebík,jeho úmysl však Moravec vystihl a střelu zneškodnil.Těsně před koncem poločasu po přihrávce Kohouta,nepřesně zakončil Šnour.

V nástupu do druhého poločasu Kohout, zamotal hlavu domácím obráncům,přihrál Janovskému,který z pěti metrů přestřelil domácí branku.Do další brankové příležitosti se dostával Trefanec,ale jeho střelu vyrazil domácí brankář.

V 50' utkání střelu domácího Bůžka zlikvidoval Moravec.V 55' po faulu na Trefance,rozehrával Kalivoda trestný kop,který zakončil střelou Janovský,ale bohužel trefil pouze brankovou tyč ze strany. V 60' po akci Výtiska a Kohouta to nezvládl Trefanec,který v rozhodujícím okamžiku po souboji s domácími obránci upadl.V 65' domácí Pleško svou střelou z úhlu trefuje pouze boční síť branky.Hráči Nýrska se ještě dostali do dalších slibných příležitostí ,ale Trefanec a ani Kohout, nebyli  v zakončení úspěšní.A tak přišel trest,když v 78' utkání ,využili domácí nepřesné rozehrávky obránců Nýrska a Florus přihrál Bůžkovi a ten se nemýlil.Hosté ve snaze vyrovnat se vrhli do útoku,čehož využil domácí Bůžek ,který si pohrál s hostujícími obránci a pečetil tak vítězství domácího mužstva.

Porážka pro hosty je krutá ,ale zároveň poučná,protože jak už jsem minule uvedl, utkání se hraje devadesát minut a na to musí mít hráči natrenováno.

Branky: 78.,86. Bůžek Tomáš

Rozhodčí: Schneider Josef – Bína Roman, Ruda Daniel. ŽK 0:3.Diváků 100.

Sestava SKP Okula Nýrsko:

J. Moravec – M. Trefanec, A. Antonovics, P. Janovský (70. I. György), D. Šnour, P. Výtisk (84. K. Kalivoda), T. Kohout (ŽK), M. Brož, K. Kalivoda (ŽK), L. Korschinský (ŽK), J. Lužný.

TJ SOKOL KRALOVICE - TJ SOKOL MOCHTÍN  4:1 (1:1)

Branky: 45. Volín Filip, 53. Koča Pavel, 82. Lavička Jan, 90. Řenč Martin – 11. Kotlan Daniel.

Rozhodčí: Duda Václav – Kohout Miroslav,Filinger Miloš. ŽK 1:3.Diváků 120.