1.B třída B 9. kolo 3.-4.10.2015

1. B  TŘÍDA  B

V DERBY V DLOUHÉ VSI  SE OPĚT JISKŘILO OD KOPAČEK

Sedmé kolo 1. B třídy přineslo  na hřišti v Dlouhé Vsi další  díl do seriálu derby zápasů mezi týmy z Pošumaví. Do zápasu šli v roli mírného favorita domácí, kteří po jarní výhře nad Haas Chanovice doma 3:2 dokázali zopakovat těsné vítězství i na podzim. I tentokráte  se z derby jiskřilo od kopaček o čemž svědčí pět ŽK domácích oproti jedniné na straně hostů. V poločase byli blíže k  úspěchu hosté. Nepodařilo se jim však udržet jednobrankové vedení branku. A štěstí po přestávce přiklonilo na stranu domácích.

Obdobně jako Chanovice se musel se stejným osudem na hřišti venku smířit i Sokol Měčín. Po úspěšném startu do nového ročníku již  Měčín potřetí za sebou vyšel bodově naprázdno a Je třeba doufat, že se jedná pro  tento tým jen o přechodný jev. Body ze Spáleného Poříčí vozí soupeři jen výjimečně a jediné zakolísání, které stálo domácí ve třetím kole debakl se Starým Plzencem již dvakrát, i když jen výhrami o jednu branku za sebou napravili.

Stoprocentní úspěšnost v tomto kole na domácím hřišti ještě potvrdily další dva týmy z Pošumaví. Hrádek, který si upevnil druhé místo výhrou nad Sokole Štěnovice a  Strážov, který se konečně dočkal první výhry v tomto ročníku. Postačily k tomu dvě pohledné kombinační akce přesně zakončené střelci Urubou a Kološem.

SPÁLENÉ POŘÍČÍ - MĚČÍN  1:0 (0:1)

Branky: 16. Karas Jakub

Rozhodčí: Fanfule Adam - Fanfule Ladislav, Šimek Luboš. ŽK 2:1. Diváků 190.

Sestava Sokol Měčín: Jarolím – R. Šindelář, O. Jareš, R. Kojan (70. J. Benda), D. Gajdůšek, J. Vlček, J. Krotký, J. Klíma (54. Ambrož), P. Duchek (ŽK) (85. F. Šlais), L. Drmola, K. Bureš.

Zápis (sestavy) ZDE

DLOUHÁ VES - CHANOVICE  2:1 (0:1)

Branky: 59.Pechek Petr, 66. Švec Pavel  - 26. Polena Michal

Rozhodčí: Šlauf Jiří. ŽK 5:1. Diváků 90.

Sestava Tatran Dlouhá Ves: J. Kodýdek – O. Goby (ŽK), P. Šperl, J. Mirvald (ŽK), P. Pechek, F. Blažek (ŽK) (81. P. Švajka), J. Hubený, P. Švec (89. R. Hanzl), M. Kulhánek, F. Dryje (ŽK), S. Valvoda (ŽK) (46. F. Matějka).

Sestava Haas Chanovice: Přibyl – J. Šulc, M. Šlehubr, V. Zoubek, J. Šebek, D. Pavlovský, M. Polena, J. Polena, O. Skuhravý (60. J. Prýmas), J. Chalupný, L. Rada (ŽK) (66. P. Soukup).

HRÁDEK - ŠTĚNOVICE   2:1 (1:0)

Milan Brabec st.

Hrádek táhne fanoušky fotbalu a na další domácí utkání se Sokolem Štěnovice zavítal také dlouholetý hráč Plzně a ve svém vyšším věku stále úspěšný trenér Jaromír Mysliveček. Se svým kamarádem se přišla pozdravit další ikona fotbalových trávníků Jan Veverka.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté a na to si začínají domácí příznivci zvykat.  Tento stav netrval dlouho a hrádečtí se začali postupně prosazovat. Tentokrát domácím k prvnímu úspěchu dopomohla hrubka stopera, který ve 33. minutě předložil míč Štěpánovi a Hrádek vedl 1:0.

Začátek druhého poločasu přinesl nejpohlednější akci zápasu, kdy ve 49. minutě uvolnil kapitán domácích Holeček doslova centimetrovou přihrávkou J. Brabce a tento dvacetiletý mladík prokázal přehled fotbalového mazáka a lehkým padáčkem rozvlnil síť za zády brankáře. Skutečně krásný fotbalový moment. Nad Hrádkem se 20 minut před koncem utkání objevila mračna a velice silný déšť přinesl více štěstí hostujícímu mužstvu. Na mokrém trávníku se přestalo domácím dařit a hosté se několikrát dostali do šance. V 75. minutě se hosté důrazem prosadili a snížili na rozdíl jediného gólu. V této části zápasu domácí podržel brankář Ryba a také bojovností všech hráčů domácího celku se již stav nezměnil. Výhra upevnila postavení Hrádku na druhé příčce 1. B třídy.

Trenér hostů Kamil Lodr: „Oboustranně dobrý zápas. První gól jsme si dali téměř vlastní, vyhrál tým, který dal více branek“.

Trenér domácích Jiří Brabec: „Očekával jsem těžké utkání vzhledem k tomu, že jsem měl celý týden malý počet hráčů na trénincích. Čtyři hráči proleželi několik dní v horečkách a další kluci byli silně nachlazeni, ale na konci týdne se všichni telefonicky ohlásili, že jsou na nedělní zápas připraveni. Poděkoval jsem klukům, že někteří odehráli celý zápas a ostatní bojovali až do vystřídání.  Soupeř hrál tvrdě a k překvapení všech se robustnější hráči  lépe pohybovali při velmi silném dešti a v té době při nás stálo štěstí, kdy nás podržel brankář“.

Branky: 33. Štěpán Antonín, 49. Brabec Jiří – 75. Boček Michal;

Rozhodčí: Picek Lukáš; ŽK: 3:3; ČK: 0:1 (89. Will po 2 ŽK);  Diváků 230.

Sestava Hrádek: V. Ryba – J. Oliva, V. Skála, Z. Kodýdek, M. Brabec – A. Štěpán (62. M. Kolář),T. Harant,  J. Brabec,  L. Šoural  (83. T. Adamec)- R. Holeček (K),  P. Franěk (5. L. Kutil).

STRÁŽOV - STARÝ SMOLIVEC  2:1 (0:1)

Miroslav Sedlmaier

Domácí vstoupili do zápasu s odhodláním zatáhnout za záchrannou brzdu a začít naplno bodovat. Toto předsevzetí se jim nakonec podařilo splnit, ale snadné to nebylo. Když téměř z  téměř ideální pozice ambiciózní mladíček v týmu domácích Volf  nedokázal míč usměrnit za záda gólmana hostů, byli to hosté, kteří domácím cestu za body pořádně zkomplikovali. Z ničeho nic se dostal do šance zcela volný Trhlík a v tváří v tvář s domácím Michalem Javorským mu nedal šanci a poslal hosty do vedení. Za stavu 0:1 zvolili domácí místo  valčíkového rytmus polkový a bylo to od úvodní minuty druhé půle znát. Strážov si vytvořil převahu a dvě vydařené, pohledné, kombinační akce na jeden dotek pohotově zakončené ho dovedly k otočení skóre. V 61. minutě po pravé straně unikl střídající Milan Denk, přízemní přihrávkou před pokutové území našel Ondru Porubu a ten krásným "angličanem"  vyrovnal. Z celé řady dalších možností o vstřelení vítězné branky ze strany domácích  byla dotažena do úspěšného konce až pět minut před koncem. Z rychlého útoku Plíhal prodloužil ideálně na nabíhajícího Davida Kološe a ten příjemní umístěnou střelou rozjásal domácí diváky. Jak se ukázalo, byla to trefa vítězná a domácím přinesla vytouženou první podzimní výhru.

Branky: 61. Uruba Ondřej, 85. Kološ David – 26. Trhlík František.

Rozhodčí: Vocelka Milan. ŽK 2:2. Diváků 80.

Sestava SK Kovodružstvo Strážov: M. Javorský (46. J. Franc) – J. Michel, M. Chaluš, J. Franc (46. M. Denk), D. Kološ, V. Čížek, O. Uruba (ŽK), T. Volf (68. O. Jánský), L. Janka, J. Hosnedl, A. Presl (ŽK) (75. M. Plíhal).

Žákava - Starý Plzenec  3:7 (2:4)

Merklín - Losiná   2:3 (0:1)

Chlumčany - Přeštice B  3:1 (2:1)