Divize 8. kolo 26.-27.9.2015

DIVIZE MUŽI A

GENERÁLKA NA POHÁR VYŠLA, NOVÉ STRAŠECÍ SI ODVEZLO Z KLATOV REKORDNÍ OSMIČKU

Před zápasem roku, kterým bude bezesporu nejen v Klatovech ale v celém Pošumaví utkání 3.kola MOL Cupu, poháru FAČR SK Klatovy 1898– Mladá Boleslav ještě čekala doma  divizní Klatovy generálka v podobě utkání 8.kola.Ta dopadla na výbornou a soupeř. Hostující Nové Strašecí si odvezlo na rozdíl od hostujících týmů v předcházejících zápasů z Klatov ne body, ale osmibrankový nářez. Domácí tímto úspěchem navázali na výhru z minulého kola z Jindřichova Hradce a přiblížili se k čelu tabulky, od kterého je dělí pouhé čtyři body! Rekordní výhrou ještě změnili statistiky tohoto ročníku na domácím hřišti dosud pasivní na aktivní skóre 13:8 a vyrovnali z pěti zápasů bilanci na 2 výhry, jednu remízu a dvě prohry. V Klatovech se hrál zápas ve kterém v tomto ročníku padlo nejvíce branek a s největším brankovým rozdílem a tudíž i rekordním skóre tohoto ročníku. Dosud v 64 odehraných zápasech (dosud Doubravka-J.Hradec 6:1). Nicméně ještě o branku zaostává za rekordem  minulého ročníku, kdy v duelu Sušice-Hořovicko prohráli domácí 0:9!

KLATOVY - NOVÉ STRAŠECÍ   8:0 (4:0)

Martin Janda

Domácí tým začal zápas opět velice dobře a již ve třetím zápase po sobě se trefil v úvodních minutách zápasu. Jmenovitě to byl Janda, který v 5. minutě po Krejčího přihrávce přeloboval brankáře. Hosté působili ospalým dojmem a klatovští hráči toho chtěli využít, jnže v cestě za druhým gólem stál buď brankář hostů nebo jeho branková konstrukce. Pojišťující branku přidal až Karel Krejčí. Ten se ve 20. minutě dobře zorientoval a dorazil balón do sítě. O dvanáct minut později už to bylo 3:0. Na pravé straně zakombinoval Žáček s Lhotkou a druhý jmenovaný posadil balón na hlavu Pavloviče, který šikovně prodloužil balón na zadní tyč. Poločas uzavřel útočník David Říský, když Janda rychle rozehrál trestný kop a Říský propálil brankáře hostů.

Hosté se nezvedli ani ve druhém poločase, a tak se řešilo pouze to, kolik branek v síti Strašecího nakonec skončí. Pátou branku přidal opět Říský, který si zaběhl za obranu a z vápna přehodil přehodil Kuta. O tři minuty později skóroval Janda z přímého kopu a úspěšnou sedmiminutovku završil Krásný po sólovém úniku. Poslední branku zápasu přidal obránce Žáček, který mohl slavit první branku v dresu Klatov.

Branky:  5. a 61. Janda Martin, 20. Krejčí Karel 32. Pavlovič Daniel 35. a 58. Říský David, 65.  Krásný Lukáš, 71.Žáček David.

Rozhodčí: Vnuk Josef - Hocek Petr, Špindlerová Zuzana. Delegát: Adamec Radim. ŽK 1:5. Diváků 150.

Sestava SK Klatovy 1898: J. Rojík – D. Řiský, D. Žáček (72. T. Gyorgy), D. Pavlovič (61. D. Dolanský), M. Janda, M. Mészáros, D. Chirinciuc (74. M. Wágner), Kotrba (68. D. Matějka), T. Lhotka, K. Krejčí (58. L. Krásný), O. Kadlec.