KP žáci starší 8. kolo 26.-27.9.2015

KP ŽÁCI STARŠÍ

LUBŠTÍ STARŠÍ ŽÁCI DRŽÍ V PŘEBORU KRAJE DRUHÉ MÍSTO

V 8.kole krajského přeboru starších žáků bodovaly všechny týmy z Pošumaví, které měly výhody domácího prostředí . Luby po velmi dobrém výkonu vítězstvím nad plzeňskou Košutkou u a vítězstvím 4:1 stále  drží svojí domácí neporazitelnost. Nýrsko bez problémů si poradilo s Nepomukem a  Sušice po remíze se sousedem v tabulce Sencem Doubravka  si připsala druhý bod za vítězství v penaltovém rozstřelu. K dalšímu venkovnímu utkání podzimní části krajského přeboru starších žáků zajížděli klatovští staršíci na půdu Baníku Stříbro. Vzhledem k vynuceným změnám v sestavě nastoupili od úvodní minuty hned dva mladší hráči ročníku 2002, kteří určitě nezklamali a přispěli k zisku cenných třech bodů ze Stříbra. Horažďovickým žákům se na hřištích venku nedaří a zde jsou stále bez bodů a ne jinak tomu bylo i Tachově.

TJ SUŠICE - SK SENCO DOUBRAVKA 3:3 (1:1) PK 5:4

Branky: 6. a 70. Mach Martin, 37. Krouský Michal – 9. Jedlička Ladislav, 55. Eliášek Jiří, 68. Hlavatý Petr. Rozhodčí: Kašpar Zdeněk. Diváků 35.

Sestava TJ Sušice: A. Václ – J. Kadlec, V. Rauner, V. Němec, M. Krouský, M. Mach, Š. Krůs, O. Soumar, P. Potužák, J. Papež, M. Potužák – J. Myslík, T. Samek, P. Hanč.

Zápis (sestavy) ZDE

BANÍK STŘÍBRO - SK KLATOVY 1898 0:1 (0:1)

Radimír Bilíček

Po počátečním oťukávání se k odraženému míči dostal P.Pretzelmayer, vysunul „mladíčka“ J.Kirpala a ten s pomocí tyče ve 4. min. otevřel skóre utkání. Tento rychlý gól domácí trochu zaskočil a i díky němu, se jim po celý I. poločas nepodařilo dostat do hry. Klatovští naopak velmi zodpovědně bránili a vyráželi k rychlým brejkům. Po jednom z nich se do samostatného nájezdu dostal P.Pretzelmayer, ale jeho ne příliš umístěnou střelu domácí brankář vyrazil. I díky tomu skončil I. poločas těsným vedením hostů.

I ve II.poločase se hra odehrávala především od jednoho pokutového území ke druhému, bez větších gólových šancí a s velkým množstvím osobních soubojů. Hosté opět poctivě bránili a i přes závěrečný tlak domácích dokázali udržet čisté konto. Po velmi obětavém a bojovném výkonu si tak odváží velmi cenné tři body. Utkání s přehledem odřídil rozhodčí A.Štökl.

Branky: J. Kirpal. ŽK 0:1. Diváků 70.

Sestava SK Klatovy 1898: O. Mareš – M. Kapusta, F. Mareš, P. Berka, M. Bilíček, D. Baxa, T. Partyngl (ŽK), Z. Krejčiřík, Kirpal, V. Petrželka, P. Pretzelmayer – T. Bachroň, M. Pytlík, M. Jiřík, D. Homolka, F. Muknšnábl.

TJ START LUBY - KOŠUTKA PLZEŇ  4:2 (2:1)

V dalším utkání KP starších žáků Ve vyrovnané první půli předváděli oba soupeři pohledný kombinační fotbal s nasazením a bojovností. Domácí se ujali vedení 1 : 0 v 10. minutě, kdy Víťa Maňas hlavou usměrnil míč do branky hostů po centru Matěje Pivoňky. O dvě minuty později, ve 12. minutě, hosté srovnali na 1 : 1, když se po rozehrávaném přímém kopu prosadil hlavou v malém vápně Vítězslav Janča. Znovu do vedení šli domácí ve 24. minutě, kdy se před soupeřovo brankou nejlépe orientoval Matěj Pivoňka a zvýšil na 2 : 1. Také do druhé půle nastoupili domácí se stejným nasazením, jako v úvodu utkání, dařila se kombinace a začali svého soupeře přehrávat. Ve 49. minutě se z trestného kopu nádherně trefil Matěj Pivoňka a svým druhým gólem zvyšoval na 3 : 1. Domácí si potom vypracovali několik vyložených příležitostí, které ale nedokázali využít. Nejprve Leon Janda z bezprostřední blízkosti trefil hlavou jen břevno soupeřovy branky, potom Pavel Flosman po nádherném uvolnění přestřelil odkrytou branku a rovněž šance Sebastiana Maláta skončila mimo branku. Až v samotném závěru, v 61. minutě, se  prosadil rychlonohý Sebastian Malát, který utekl hostujícím obráncům, obhodil si brankáře a zvýšil na konečných 4 : 1. Zasloužené vítězství a pochvala všem hráčům za předvedený výkon.

Branky: 10. Maňas Vít, 24. a 49. Pivoňka Matěj, 61. Malát Sebastian  -  12. Janča Vítězslav

Rozhodčí: Petržílka Jiří;ŽK: 3 : 2;Diváků : 50.

Sestava domácích: Přibyl Ondřej, Schejbal David, Strolený Petr, Kaiser Ondřej, Holý Jan, Hajšman Daniel, Petržeka Jaroslav, Pivoňka Matěj, Flosman Pavel, Pikhart Hynek, Gajdoš Kamil, Maňas Vít, Janda Leon, Malát Sebastian, Votava Tomáš,  Říha Jan. Hübler Ladislav a More Dominik.

SKP OKULA NÝRSKO - FK NEPOMUK  7:1 (3:1)

Branky: 6.,52. Vacek Adam, 17.,31.,48.  Mašat Filip, 42. Štuka Alexandr, 69-Gondek Patrik - 18. Agapkin Vladyslav. Rozhodčí: Hájek Zdeněk.ŽK 1:0. Diváků 50.

Sestava O.Nýrsko: A. Keřlík – Š. Švec, M. Jarko, A. Šťuka (ŽK), P. Ludvík, A. Keřlík, M. Jarko, A. Vacek, P. Gondek, F. Mašát, S. Popovych – F. Irlbek, A. Bastl.

FK TACHOV - FK HORAŽĎOVICE  7:0 (4:0)

Branky: 5.,46. Jocsik , 39.,68. Junek Jonáš, 14. Duong Viet Hoang , 20. Brejcha Jan , 65 Le Quoc Anh . Rozhodčí: Hromka Pavel. Diváků 30.

Sestava FK Horažďovice: J. Přerost – D. Jedlička, L. Polomis, M. Pitulová, M. Polena, L. Král, J. Masopust, J. Boček, J. Štěch, P. Pavalec, T. Hnídek – D. Bartoš, J. Koloros, R. Pikeš, A. Pančenko.