1.A TŘÍDA 8. kolo 26.-27.9.2015

1.A TŘÍDA

MOCHTÍN BYL V DERBY STOPROCETNĚ ÚSPĚŠNÝ NA PENALTY

Osmé kolo 1. třídy bylo pro týmy z Pošumaví bodově úspěšné. Derby se hrálo na hřišti v Žichovicích. Po nerozhodném průběhu se zde o druhém bodu rozhodovalo ve střelbě pokutových kopů. V něm prokázali pevné nervy i přesnou mušku hosté z Mochtína a napravili tím bodový výpadek z minulého kola prohrou na domácím hřišti s Baníkem Stříbro.  Doma konečně prolomili smůlu hráči FK Horažďovice, kteří o svém teprve druhém domácím podzimním vítězství rozhodli rázně dvěma góly dosaženými v první části duelu se Slavojem Žihle. Na hřištích soupeřů se dařilo i dalším dvěma týmům. Nýrsko zvládlo nejtěžší zápas podzimu na hřišti exúčastníka krajského přeboru v Horní Bříze. Pačejovu znovu potvrdil, že se mu venku daří. Minimálně branek inkasuje, a kdyby byl úspěšnější na pokutové kopy, pak by kromě své neporazitelnosti na hřištích soupeřů měl ještě v tabulce o další tři body navíc.

TJ ŽICHOVICE - TJ SOKOL MOCHTÍN  1:1 (1:0) PK 7:8

Radim Šiška

Aktéři regionálního derby druhé nejvyšší krajské soutěže diváky rozhodně nenadchli a především v  prvním poločase si mohli diváci říkat, že třeba ve Veřechově by viděli fotbal podobné kvality. Po poločase se úroveň zvedla a zápas nakonec dospěl k víceméně zasloužené dělbě bodů. Tato dělba pro nás automaticky znamená jeden bod, protože na penalty jsme marní.

První poločas snad ani nestojí za komentář. Sice jsme ho vyhráli, protože Šiška využil přesného pasu R.Beneše a obhodil brankáře Rajtmajera, ale jinak to byla bída a nic než bída. Ze strany domácích stojí za zmínku spolupráce Malého a Šišky, která však skončila v náručí brankáře hostí  stejně jako vydařený přímý kop Linharta. Hosté však šli několikrát sami na brankáře Landu a jen díky svému neumění o poločase prohrávali.

O pauze jsme se v kabině rozhodně nepochválili a po přestávce předvedli o poznání lepší výkon. Aktivní hrou jsme soupeře nutili k chybám a dostávali se do nadějných situací. V těch však Šišku dvakrát vychytal Rajtmajer a ani další příležitosti domácích nepřinesly uklidňující náskok.  Hosté toho využili a pět minut před koncem ze situace na hranici postavení mimo hru vyrovnali a po dlouhém penaltovém rozstřelu si ze Žichovic odvezli dva body.

Branky: 40.R.Šiška – 85.J.Čeleda, rozhodčí Kostelník, ŽK 5:2, diváků 60, PK za Žichovice proměnili P.Bálek, J.Frýzek, M.Špírek, J.Bálek, J.Šimáček, M.Linhart, R.Beneš, nedal J.Benedikt, hosté byli stoporocentně úspěšní.

Rozhodčí: Kostelník Lumír - Kohout Miroslav, Schneider Josef.  ŽK 5:2 . Diváků 60.

Sestava  TJ Žichovice: J. Landa – P. Bálek (ŽK), L. Mourek, J. Šimáček, R. Šiška (70. P. Kuncl), J. Bálek (ŽK), R. Beneš (ŽK), M. Linhart, J. Frýzek (ŽK), J. Malý (ŽK), J. Benedikt (46. M. Špírek).

Sestava Sokol Mochtín: P. Reitmajer – T. Dolejš, J. Dolejš, Z. Toman, J. Flodr (73. P. Zahálka), J. Čeleda, J. Cihlář (ŽK), P. Švátora (ŽK), Z. Plánička (66. J. Šťastný), P. Staněk, Z. Smolík.

Zápis (sestavy) ZDE

TJ KOŠUTKA PLZEŇ - TJ SOKOL PAČEJOV  1:1 (0:1) PK 4:2

Utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním byli lepším týmem hosté. Do první šance se sice dostali domácí, ale Kuba Kozlík byl na místě. V 15.minutě Pepa Hlůžek obešel špatně vyběhnuvšího brankáře Mravíka, ale střelu z těžkého úhlu zastavil obránce. Ve 21.minutě poslal Jarda Kubaň do brejku Hlůžka, který tentokrát už Mravíkovi nedal šanci.

Do druhého poločasu poslal košutecký trenér na hrací plochu hned tři nové hráče a domácím tato výměna prospěla. Domácí byli najednou aktivnější a agresivnější v osobních soubojích a jen skvělé zákroky Kuby Kozlíka držely hosty nad vodou. Kapituloval jen jednou, když ve vápně nepokrytý Pavel Kalaš měl dost času, aby si zpracoval míč a vyrovnal na 1 : 1. Pačejov si svou gólovku vypracoval v samotném závěru.  V 89.minutě našel centr střídajícího Petra Hosnedla na malém vápně Vaška Kláska, ale jeho hlavička šla jen těsně nad.

Utkání skončilo spravedlivou dělbou bodů a došlo na střelbu PK. Ty se hostům příliš nevedou a potvrdili to i v neděli na Košutce. Do černého se trefil pouze Honza Dytrt a Vašek Klásek, nedali Pepa Ticháček a Pavel Polena. Domácí byli ve střelbě PK stoprocentní.

Branky: 59. Kalaš Pavel – 21. Hlůžek Josef.

Rozhodčí: Jílek Aleš – Kříž Lukáš, Žák Ondřej.  ŽK 1:1. Diváků  121.

Sestava Pačejov: Kozlík – Kubáň M. – Polena  -  Šeba  -  Šmrha /73.Hosnedl P./    -  Hlůžek  - Klásek  -  Ticháček  -  Panuška  -  Dytrt  -  J.Kubaň /83.Pelouch/

FK HORAŽĎOVICE - TJ SLAVOJ ŽIHLE  2:0 (2:0)

Branky: 26. Nauš Josef, 44. Květoň Rudolf

Rozhodčí: Doksanský Tomáš - Kafka Václav, König Michal. ŽK 1:2. Diváků 90.

Sestava  FK Horažďovice: D. Macoun – T. Greger (ŽK), J. Forman, J. Janouškovec, R. Květoň (70. A. Vachuška), M. Ondrejíčka, M. Forman (ŽK) (63. M. Šašek), T. Jůda (ŽK), J. Sova, J. Boček (80. M. Kovář), J. Nauš (85. M. Vítovec).

SK HORNÍ BŘÍZA - SKP OKULA NÝRSKO   2:3 (0:2)

Stanislav Steiner

Nástup do utkání patřil hráčům Okuly,když ve 3' utkání ,Lukáš Krásný, po akci Kohouta a T,Györgyho vstřelil vedoucí branku utkání. Domácí mužstvo se pokoušelo ohrozit nýrskou branku, ale bez úspěchu. V 15' uvolnil přesnou přihrávkou Kohout, T.Györgyho a ten se nemýlil a upravil stav utkání na 0:2. Branka přinesla do hry hostů uklidnění a bylo jenom otázkou času , kdy vstřelí další branky. To se ale do konce poločasu nestalo, protože brankové šance, které si postupně hosté vytvářeli, dokázali, až nepochopitelně zahodit. Domácí mužstvo mohlo ve 41' utkání snížit stav utkání,když střelu Čermáka zlikvidoval Moravec.

Na začátku druhého poločasu zakončil samostatnou akci, Krásný slabou střelou, kterou už překonaného domácího brankáře, vykopl na brankové čáře dobíhající obránce. V 52' měli domácí brankovou příležitost, ale Čermák nedokázal usměrnit míč z malého vápna do nýrské branky. To bylo první varování pro hostující mužstvo. V 59' utkání nastřelil Krásný břevno domácí branky. V 60' utkání György T., uvolnil přesnou přihrávkou Kohouta a  ten zvýšil stav utkání na 3:0 pro Nýrsko. Do další šance se dostal v 61' Krásný ,jeho střelu domácí brankář chytil. V 68' utkání , Trefanec přesnou přihrávkou uvolnil T.Györgyho, ten postupoval sám na  brankáře, ale překopl i horní břevno domácí branky. V závěrečné čtvrt hodině, nepochopitelně, hráči Nýrska přestali hrát a dostali domácí mužstvo do zápasu. Domácí mužstvo se dostalo do velkého tlaku, jehož výsledkem bylo zkorigování výsledku. Branky domácích vstřelili v 76' Paukner a 85' Fišer. Snížení stavu utkání domácí mužstvo povzbudilo ,pro hosty bylo velkým štěstím, že se blížil konec utkání. S předvedenou hrou, ve druhém poločase, nebyl trenér hostujícího mužstva příliš spokojený a hráčům to patřičně vytkl.

Branky: 76. Paukner Martin, 85. Fišer Matěj – 3. Krásný Lukáš, 16. György Tomáš, 60. Kohout Tadeáš.

Sestava SKP Okula Nýrsko: J. Moravec – A. Antonovics (83. P. Janovský), D. Šnour, P. Výtisk, T. Kohout (ŽK), T. György, K. Kalivoda, I. György (49. D. Dolanský), L. Krásný (64. M. Trefanec), L. Korschinský, J. Lužný (ŽK).

Rozhodčí: Fillinger Miloš - Maroušek Karel, Čermák Vladimír.  ŽK 1:2. Diváků 100.