1.B třída B 6. kolo 26.-27.9.2015

1. B  TŘÍDA  B

KLUBY ZE SUŠICKA BYLY OPĚT USPĚŠNÉ NA HŘIŠTÍCH SOUPEŘŮ

Opakovaně jsou v 1.B třídě úspěšné na hřištích soupeřů oba kluby ze Sušicka. Dlouhá Ves podruhé venku za sebou remizovala, když po dělbě bodů ve Starém Plzenci kde si připsala další bod za vítězství na penalty , byla stejně úspěšná i v 6. kole ve Štěnovicích a odkud si přivezla  další dva body. Ještě větší úspěšnost prokázuje Svatobor Hrádek, který v posledním svém duelu venku zvítězil v Losiné a v tomto kole byl bodově stoprocentní i ve Starém Smolivci. Hrádečtí v roli nováčka jsou v tabulce druzí a tudíž  z týmů z Pošumaví v této soutěži jsou zatím nejúspěšnější. Výborně toto kolo zvládly i Chanovice. Ty  byly ještě po čtvrtém kole  v tabulce poslední, ale šesti body získanými za sebou  se od spodních pater odpoutaly  a jejich místo černého Petra  soutěže  si „upevnil“ po prohře ve Starém Plzenci  Strážov. Vyrovnaný souboj s lídrem tabulky sehrál doma Měčín, ale přesto na body s Chlumčany nedosáhl.

SOKOL ŠTĚNOVICE -  T. DLOUHÁ VES   1:1 (1:1) PK 2:4

Branky: 41. Volf Pavel – 2. Hubený Jan.

Rozhodčí: Špiral Václav.  ŽK 2:2; ČK 3:0 (Nový Jan , Krásný Martin a Boček Miloš  (všichni v 75.min. za pohoršující a urážlivé výroky na adresu HR) . Diváků 80.

Sestava Tatran Dlouhá Ves: J. Kodýdek – O. Goby, P. Šperl, M. Krůs, J. Mirvald, P. Pechek (ŽK), F. Blažek, J. Hubený (ŽK), P. Švec (84. P. Beránek), J. Dryje (63. S. Valvoda), F. Matějka.

Zápis (sestavy) ZDE

SOKOL MĚČÍN -  KERAMIKA CHLUMČANY  0:2 (0:1)

Branky: 33. a 90. Havlíček Jan.

Rozhodčí: Rubáš Jaroslav - Pohančeník Pavel, Schwarz Petr.  ŽK 3:4 ; ČK 1:0 (68.min. Malán  Martin - 2 ŽK) . Diváků 80.

Sestava Sokol Měčín: Jarolím – O. Jareš (51. F. Šlais), R. Kojan (46. R. Šindelář), D. Gajdůšek, L. Čejka (75. J. Vlček), J. Krotký, J. Klíma (ŽK), P. Duchek, L. Drmola, M. Malán (2 ŽK) (ČK 68), K. Bureš.

STARÝ PLZENEC - KOVO  STRÁŽOV  2:0 (1:0)

Branky: 40. Menšík Petr, 77. Zelinka Lukáš

Rozhodčí: Hucl Lukáš - Čubr Zbyněk, Picek Lukáš. ŽK 0:1. Diváků 80.

Sestava SK Kovodružstvo Strážov: M. Javorský – J. Michel (ŽK), M. Chaluš, J. Franc, D. Kološ, V. Čížek (46. M. Denk), O. Uruba (77. M. Plíhal), J. Hosnedl, T. Volf, B. Mayer (65. O. Jánský), A. Presl.

STARÝ SMOLIVEC - SVATOBOR HRÁDEK  0:2 (0:1)

Milan Brabec st.
V šestém kole zavítal Hrádek na hřiště Starého Smolivce. Malá obec, menší fotbalový stánek a téměř každý třetí občan přišel povzbudit svoje oblíbence. Zápas začal již tradičně pro hrádecké mužstvo opatrnou hrou s vyčkáváním, pro koho bude menší hřiště výhodou. K překvapení domácích příznivců to byli hráči Hrádku, kteří si stupňujícím tlakem vytvářeli šance. Ve 32. minutě se na hranici vápna uvolnil Huňáč a jeho tvrdou ránu vyrazil brankář domácích pouze před sebe, kde se ve spleti hráčů odrazil od Koláře míč k J. Brabcovi, který nezaváhal a stanovil poločasový stav na 0:1.
Druhý poločas zvýšili domácí důraz a hosté se přizpůsobili hře domácích při nakopávání míčů do prostoru velkého vápna. Zapojování domácích obránců do útočné hry přinášelo více prostoru pro hrádecké fotbalisty na půlce soupeře, čehož využil Franěk v 81. minutě samostatným únikem. Jeho střelu brankář vyrazil opět před sebe a dobíhající kapitán Holeček usměrnil míč k tyči a stanovil konečný výsledek na rozdíl dvou branek.
Pohoda panovala i při odchodu hráčů do šaten, domácí hráči v tichosti opouštěli hrací plochu, hrádečtí si vítězným rituálem zaskotačili před svými fanoušky.
Trenér domácích Jan Spour: „Tragická hra našeho týmu v 1. půli. Špatným bráněním jsme nabízeli hostům šance a bylo štěstí, že jsme obdrželi pouze jednu branku. Ve druhém poločase jsme zlepšeným výkonem dostávali Hrádek pod tlak, ale bez gólů se zápasy nevyhrávají.  Kdybychom dnes hráli dvojnásobný čas, tak asi branku nedáme“.
Trenér hostů Jiří Brabec: „Na hřiště do Starého Smolivce se nejezdí hrát hezký fotbal. Přesto jsme se v 1. půli snažili hrát po zemi a prokazovali svoje kvality. Ve 2. poločase jsme se přizpůsobili hře soupeře, což vyhovovalo domácím. Vyklidili jsme střed hřiště a s nakopávanými míči jsme se sami připravovali o výhodu. S dlouhými odkopy vynikal domácí brankář, kterému nedělal problém zásobovat spoluhráče až na hranici pokutového území. Mladí hrádečtí kluci se s tímto vypořádali“.
Branky: 32. Jiří Brabec, 81 Radek Holeček.
Rozhodčí: Nesvadba Karel; ŽK: 1:4; ČK: 0:1 (87. M. Brabec - po 2 ŽK); Diváků 60.
Sestava Hrádek: Kapr - Oliva, Skála, Kodýdek, M. Brabec – Kolář (78. Štěpán), Huňáč,  J. Brabec,  Šoural (66. Kutil) - Holeček (K),  Franěk (82. Rychtařík).

HAAS CHANOVICE - SPÁLENÉ POŘÍČÍ   5:1 (2:0)

Branky: 6.,20. a 47. Polena Michal, 52. Šlehubr Milan, 83. Šebek Jan -65. Novák Josef.

Rozhodčí: Ježek Petr. ŽK 0:3. Diváků 100.

Sestava Haas Chanovice: I. Hermanchak – J. Šulc, J. Prýmas (46. O. Skuhravý), M. Šlehubr, V. Zoubek, J. Šebek, D. Pavlovský, M. Polena, J. Polena, J. Chalupný, L. Rada (64. D. Beránek).