1.B třída B 1. kolo 22.-23.8.

1. B  TŘÍDA  B

V DERBY ZVÍTĚZILY CHANOVICE NAD MĚČÍNEM

Po 5.kole 1.B třídy  je nejúspěšnějším týmem z Pošumaví v této soutěži nováček z Hrádku. Svatobor byl i v dalším domácím duelu stoprocentně úspěšný . V tabulce se posunul na 2.místo, když předstihl Sokol Měčín, který prohrál v derby v Chanovicích. Po zisku dvou bodů za výhru na pokutové kopy ve Starém Plzenci byla také doma stejně úspěšná Dlouhá Ves . Strážov opět doma prohrál a se ztrátou tří bodů v tabulce  poslední.

TJ HAAS CHANOVICE - TJ SOKOL MĚČÍN  3:2 (0:0)

Branky: 46.Polena Michal, 74. Klásek Matěj, 83. Polena Josef – 70. Šindelář Radek, 86. Čejka Lukáš.

Rozhodčí: Hessová Tereza - Brůha Radek, Jakš Jan. ŽK 1:3; ČK 0:1 (92. Němec Dušan - kopnutí ležícího soupeře do hlavy v přerušené hře mimo souboj o míč); Diváků 100 .

Sestava Haas Chanovice: K. Soukup – J. Šulc, J. Prýmas, V. Zoubek (82. O. Srb), J. Šebek, D. Pavlovský, M. Polena, J. Polena (ŽK), J. Chalupný (46. J. Brož) (88. L. Skuhravý), L. Rada, L. Černohorský (38. J. Klásek) (42. M. Klásek).

Sestava Sokol Měčín: Jarolím (ŽK) – R. Kojan (46. O. Jareš), D. Gajdůšek, L. Čejka, J. Krotký, D. Němec (ČK 90), J. Klíma (ŽK) (61. R. Šindelář), P. Duchek (78. F. Šlais), L. Drmola (85. J. Benda), M. Malán, K. Bureš (ŽK).

Zápis (sestavy)  ZDE

T. DLOUHÁ VES - TJ STARÝ SMOLIVEC  0:0 0:0) PK  4:2

Rozhodčí: Petrželka František. ŽK 3:4 ; Diváků 120.

Sestava Tatran Dlouhá Ves: J. Kodýdek – O. Goby, P. Šperl (ŽK), J. Mirvald, P. Pechek, F. Blažek, J. Hubený, P. Švec, M. Kulhánek (ŽK), J. Dryje, F. Matějka.

SK KOVODR. STRÁŽOV - TJ SOKOL LOSINÁ 1:3 (0:1)

Branky:  90. Svoboda Zdeněk (vlastní) - 7. Veleman Martin, 80. Hrach Tomáš, 83. Hajšman Václav. Rozhodčí: Hudeček Pavel. Bez karet; Diváků 100.

Sestava SK Kovodružstvo Strážov: M. Javorský – J. Michel, M. Chaluš, J. Franc, D. Kološ, V. Čížek, O. Uruba, M. Denk, M. Plíhal (46. T. Volf), B. Mayer (80. O. Jánský), J. Hosnedl.

TJ SVAT. HRÁDEK - SK STARÝ PLZENEC 2:0 (0:0)

Milan Brabec st.

V dalším mistrovském utkání přivítal Hrádek fotbalisty ze Starého Plzence s vědomím, že po zaváhání  Měčína mohou postoupit v tabulce na druhou příčku. Hru hostů dirigoval zkušený obránce Pata a  v záložní řadě kapitán Parlásek, bývalý hráč Viktorie Plzeň.

Od začátku zápasu přinesl tento duel divákům zajímavou podívanou zásluhou obou mužstev. Hosté se předvedli v Hrádku zatím jako nejfotbalovější mužstvo. V první půli si vytvořily oba týmy po dvou šancích, ale ani jedna střela nesměřovala mezi tyče.  Vše podstatné se odehrálo ve druhé půli. O převaze domácích fotbalistů svědčí nejprve šest nevyužitých šancí oproti jedné ze strany hostujícího mužstva, kterou bravurně zlikvidoval brankář Ryba. Rozhodujícím momentem utkání byl příchod    nestárnoucího L. Kutila, který přesným pasem uvolnil Haranta, jehož centr usměrnil mezi tyče Franěk.  V 90. minutě  se při rohovém kopu vysunul do prostoru vápna i brankář hostů Slováček, ale po osvobozujícím  odkopu domácí obrany se k míči dostal Harant, který opět prokázal svoji rychlost a po sólu na prázdnou branku upravil  na konečných 2:0.

Hrající trenér hostů Josef Parlásek: „Jsem zklamaný z výsledku podle vývoje utkání. Nedali jsme góly a to rozhodlo. K utkání jsme přijeli v oslabené sestavě. Domácím gratuluji k vítězství“.

Trenér domácích Jiří Brabec (v Hrádku zvaný Mourinho): „Po vyrovnané první půli jsme opět rozhodli zlepšeným výkonem ve druhém poločase a brankami ke konci utkání. Povedlo se střídání, kdy Libor Kutil byl na začátku vítězné gólové akce. Také jsem spokojen s defenzivní činností týmu v  čele s brankářem Rybou, kdy jsme již tři zápasy v řadě neobdrželi gól“.

Záložník domácích Libor Kutil: „Plzenec je velmi kvalitní mužstvo, které se snažilo hrát fotbal. Ve druhém poločase se projevila naše lepší fyzická připravenost. Chtěl bych pochválit v naší obraně především Kodýdka s Olivou, kteří dokázali eliminovat tvůrce hry hostů Parláska. Hosty podržel výborný gólman Slováček“.

Branky: 82. Franěk Pavel., 90. Harant Tomáš.Rozhodčí: Fanfule Adam;  ŽK: 3:2; Diváků 150.

Sestava Hrádek: V. Ryba - J Oliva, V. Skála, Z. Kodýdek, M. Brabec - M. Kolář (78. L. Kutil ), T. Harant, J. Brabec,  A. Štěpán (69. L. Šoural)  - R. Holeček (K), P. Franěk (90. L. Rychtařík).