Divize 7. kolo 19.-20.9.2015

DIVIZE MUŽI A

VENKU MAJÍ TÉMĚŘ OSMDESÁTIPROCETNÍ ÚSPĚŠNOST

Po odehrání téměř poloviny podzimní části mají divizní fotbalisté SK Klatovy 1898 výrazně lepší úspěšnost na hřištích soupeřů než doma. Znovu o tom přesvědčili v 7. kole vítězstvím na hřišti v Jindřichově Hradci. Zatím co doma mají dosud na podzim třetinovou, venku je to téměř osmdesátiprocentní bodová úspěšnost.  Třeba již v dalším soutěžním duelu v sobotu proti Novému Strašecí si Klatovy doma tuto bilanci maximálním bodovým ziskem vylepší . To by byla také ta nejlepší pozvánka na zápas 3 .kola Poháru FAČR s ligovou Mladou Boleslaví, který se hraje již v úterý 29.9.od 16:30 hodin na hřišti v Klatovech!

JINDŘICHŮV HRADEC – KLATOVY 1:4 (1:3)

Martin Janda

Již v páté minutě se na půlce hřiště dostal k balónu Karel Krejčí, dovedl ho až do vápna a zakončil, jeho střelu ještě brankář stačil ztlumit, ale dobíhající Říský dorazil balón do brány - 0:1. Domácí se dostali do své první šance v 19. minutě. Přímý kop likvidoval Rojík. Ve 23. minutě dobře hlavičkoval střelec úvodní branky, ale brankář domácích předvedl parádní zákrok a střelu vyrazil na roh. Srovnáno bylo ve 25. minutě. Přímý kop tečoval jeden z hráčů ve zdi a Rojík neměl šanci - 1:1. Ve 39. minutě zahrál jeden z domácích ve vápně rukou a nařízenou penaltu proměnil Krejčí - 1:2. O pět minut později se na vápně uvolnil Říský a krásnou střelou do šibenice zvýšil náskok Klatov na 1:3.

Druhý poločas museli domácí hru otevřít, ale Klatovy poctivě bránily a vyrážely do protiútoků. Bohužel proměnili jen jeden, když se dvě minuty před koncem dostal do zakončení Krejčí, ve vápně byl podkopnut a dostal možnost kopat druhý pokutový kop v zápase. Ten proměnil a uzavřel skóre zápasu na 1:4.

Branky: Koutný Radim - 5. a 44. Řiský David, 40. a 89. Krejčí Karel

Rozhodčí: Kvaček Jan - Brychta Ondřej, Novotný Miroslav. ŽK 1:3; Diváků 134

Sestava SK Klatovy 1898: J. Rojík – D. Řiský (ŽK) (90. Z. Cibulka), M. Wágner, D. Pavlovič (85. D. Matějka), M. Janda, M. Mészáros, D. Chirinciuc, T. Lhotka (ŽK) (89. D. Dolanský), K. Krejčí, O. Kadlec (ŽK) (74. L. Krásný), M. Lukeš.