KP žáci starší 7. kolo 19.-20.9.2015

KP ŽÁCI STARŠÍ

LUBY A NÝRSKO SI PŘIVEZLY BODY, KLATOVY DOMA O DALŠÍ DVA PŘIŠLY

Ke spokojenosti z pohledu úspěšnosti v sedmém kole KP  celků z Pošumaví chybí dosud ne stoprocentní bodová úspěšnost klatovských žáků. Ti ani ve druhém domácím zápase nebodovali naplno, nicméně je třeba přiznat, že oba soupeři v Klatovech prokázali svojí kvalitu. Po vedoucích Domažlicích si dva body odvezly také Vejprnice. Luby pokračují v hvězdné podzimní sezóně nadále úspěšně. V sedmi kolech již získaly páté vítězství, které si přivezly z Nepomuku. Venku se podařilo bodovat také Nýrsko, které lépe než domácí zvládly derby v Horažďovicích. Sušice měla v tomto kole volno.

SK KLATOVY 1898 - SLAVIA VEJPRNICE  1:1 (0:1) PK 2:4

Radimír Bilíček

Ve druhém domácím zápase podzimní části krajského přeboru přivítali klatovští staršíci velmi silný tým z Vejprnic. V minulém domácím utkání předvedli kvalitní výkon a určitě na něj chtěli dnes navázat.

Od úvodního hvizdu rozhodčího M.Peny se jim to příliš nedařilo a za celých sedmdesát minut se nemohli dostat do zápasu. Hra se odehrávala především uprostřed hřiště s velkým množstvím osobních soubojů, ale bez větších brankových příležitostí na obou stranách. Alespoň jednu dokázali v 19. min. využít hosté, kdy si na přihrávku za obranu naběhl F.Ždárský a po špatné domluvě domácího brankáře s obranou otevřel skóre utkání. Tímto těsným vedením hostů skončil i I.poločas.

Po trochu hlasitější poločasové domluvě vstoupili kluci se snahou skóre změnit a ve 39. min. se to podařilo M.Barborkovi, který dokázal zužitkovat perfektní přihrávku O.Javorského, jehož do náběhu vyslal M.Bilíček. Bohužel takových příležitostí dnes bylo k vidění pomálu, a proto i ve druhém domácím utkání došlo na pokutové kopy. V nich byli opět úspěšnější hosté a odvezli si tak z Klatov i druhý prémiový bod.

Branky: 39. M.Barborka – 19. F.Ždárský.  Rozhodčí: Pena Miroslav.  Diváků 40.

Sestava SK Klatovy 1898: O. Mareš – T. Bachroň, F. Mareš, P. Berka, M. Bilíček, M. Barborka, T. Partyngl, Z. Krejčiřík, V. Petrželka, O. Javorský, P. Pretzelmayer – J. Jirotka, D. Homolka, Kirpal, F. Muknšnábl.

Zápis (sestavy)  ZDE

FK HORAŽĎOVICE - OKULA NÝRSKO   0:4 (0:1)

Branky: 28. Bastl Adam, 51. Jarko Martin, 60. Jarko Marek, 68. Povovych Srhiy.  Rozhodčí: Jakš Jan. Diváků 20.

Sestava FK Horažďovice: J. Přerost – D. Jedlička, L. Polomis, M. Pitulová, M. Polena, L. Král, J. Masopust, J. Boček, J. Štěch, P. Pavalec, T. Hnídek – D. Bartoš, R. Hlaváč, J. Koloros, A. Pančenko, R. Pikeš.

Sestava O.Nýrsko: A. Keřlík – Š. Švec, M. Jarko, A. Šťuka, P. Ludvík, A. Keřlík, M. Jarko, A. Vacek, P. Gondek, F. Mašát, S. Popovych – F. Irlbek, A. Bastl.

Zápis (sestavy)  ZDE

FK NEPOMUK - START LUBY 1:3 (0:2)

V dalším utkání KP starších žáků zajížděli lubští žáci do Nepomuka. Od začátku utkání měli hosté herní převahu, dařila se kombinace a vytvořili si několik dobrých příležitostí, z nichž zužitkovali během první půle jen dvě. V 16. minutě unikl po pravé straně Tomáš Votava a jeho přesný centr proměnil hlavou Víťa Maňas na     0 : 1. Ve 22. minutě znovu z pravé strany centroval Leon Janda a Sebastian Malát zvýšil na 0 : 2.  Ve druhé půli už hosté nehráli tak koncentrovaně, kazili spoustu přihrávek a po jedné takové nepovedené malé domů se domácím podařilo snížit na 1 : 2, když autorem branky byl Antonín Viktora. Hosté i ve druhé půli měli více ze hry, ale nedařilo se proměňovat vyložené šance. Až v samotném závěru, v 68. minutě přišlo pro hosty uklidnění v podobě branky Tomáše Votavy, který tak pečetil vítězství hostů 1 : 3.

Branky: 49. Viktora Antonín – 16. Maňas Vít, 21. Malát Sebastian, 68. Votava Tomáš.

Rozhodčí: Říha Zdeněk. ŽK 1:1; Diváků 40.

Sestava Start Luby: Sestava hostů: Přibyl Ondřej, Strolený Petr, Kaiser Ondřej, Holý Jan, Hajšman Daniel, Petržeka Jaroslav, Pivoňka Matěj, Flosman Pavel, Pikhart Hynek, Janda Leon, Maňas Vít, Málek Vladimír, Malát Sebastian, Votava Tomáš, a Říha Jan.