1.B třída B 4. kolo 12.-13.9. 2015

1. B  TŘÍDA  B

HRÁDEK SI VYZKOUŠEL JAK CHUTNÁ VENKU VÍTĚZSTVÍ

Vedle Měčína, který se veze na vítězné vlně nezůstává po čtyřech kolech nového ročníku 1.B třídy  na sebe výrazně upozorňuje bodovým ziskem   Svatobor Hrádek. Ten si v Losiné, jak chutná premiérové vítězství na hřiště soupeře . Hrádečtí se usadili za vedoucí tandem Chlumčany-Měčín s jednobodovou ztrátou na třetí místo. V tabulce si polepšila Dlouhá Ves, která konečně zabrala a přivezla si ze Starého Plzence, stejně jako předtím Chanovice dva cenné body. I přes zmiňovaný úspěch Chanovic ve Starém Plzenci tento tým zatím hledá formu z minulého ročníku, kdy mezi účastníky této soutěže zářil. Strážov v posledních ročnících v 1.B třídě nezáří, nicméně ale  stačil  dosud vždy uhrát tolik bodů, aby to stačilo na záchranu. Přeštice byly  vždy místem i v dob kdy tento tým z Pošumaví zářil v 1.A třídě  odkud body nevozil a výjimkou nebyl ani poslední nedělní duel  ve kterém stačilo domácí rezervě jediný gól na zisk třech bodů.

STARÝ PLZENEC - T. DLOUHÁ VES  0:0 (0:0) PK 4:5

Rozhodčí: Velíšek Jiří - Ruda Daniel, Šimek Luboš ;ŽK 0:2; Diváků 300.

Sestava Tatran Dlouhá Ves: R. Hanzl – O. Goby, P. Šperl (56. J. Kodýdek), J. Mirvald (ŽK) (78. P. Švajka), P. Pechek, F. Blažek (ŽK), J. Hubený, P. Švec (87. P. Beránek), M. Kulhánek, J. Dryje, F. Matějka.

Zápis (sestavy) ZDE

SOKOL ŠTĚNOVICE - HAAS CHANOVICE  3:1 (0:1)

Branky : 50. a 80. Will Jan, 54. Hostačný Václav – 29. Polena Michal.

Rozhodčí: Reiprich Václav;ŽK 3:3 ; Diváků 95 .

Sestava Haas Chanovice: Přibyl – J. Šulc, J. Prýmas, M. Šlehubr, V. Zoubek (71. M. Polena), J. Petřík (ŽK), D. Pavlovský (ŽK), M. Polena, J. Polena, J. Chalupný, L. Rada (61. D. Beránek (ŽK)).

SOKOL MĚČÍN - SOKOL MERKLÍN  2:1 (1:1)

Branky :  10. Krotký Jaroslav, 77. Němec Dušan – 4. Yankov Iiija.

Rozhodčí: Ježek Petr - Liškutín Antonín, Frgal Lukáš ;ŽK 4:1; Diváků 150 .

Sestava Sokol Měčín: Jarolím – O. Jareš (80. R. Kojan), D. Gajdůšek, L. Čejka (ŽK), J. Krotký (ŽK), D. Němec (88. F. Šlais), J. Klíma, P. Duchek, L. Drmola, M. Malán (ŽK), K. Bureš.

SOKOL LOSINÁ – SVATOBOR HRÁDEK   0:3 (0:1)

Milan Brabec st.

Nováčkovský duel se odehrál v Losiné, kde hrádečtí fotbalisté nastoupili bez dvou stabilních hráčů základní sestavy, zraněného Libora Kutila a jeho táty.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, kterým patřila úvodní čtvrthodinka a v této fázi utkání Hrádek podržel gólman  Ryba. Ve 30. minutě si k trestnému kopu postavil míč kapitán Holeček a z velkého úhlu nachytal domácího brankáře.  Do konce poločasu si už ani jedno mužstvo nevytvořilo gólovou šanci. Ve druhé půli Hrádek zcela ovládl hrací plochu. Hosté nastřelili v krátkém časovém úseku břevno a tyč a v 76. minutě se životní trefou předvedl obránce Oliva. Když v 82. minutě Harant uplatnil svou rychlost a jesličkami  brankáři zvýšil na 3:0, bylo o osudu utkání rozhodnuto.  Závěr zápasu se odehrál v poklidu, domácí už neměli sílu na zkorigování výsledku a hrádečtí fotbalisté si společně se svými fanoušky konec zápasu užívali.

Trenér domácích Jan Rous: „V první půli jsme za bezbrankového stavu nevyužili  šance, výborný brankář hostů nám nedovolil skórovat. Druhý poločas nás zkušenější, vyzrálejší mužstvo hostů  přehrálo a vítězství Hrádku je zasloužené“.

Trenér hostů Jiří Brabec: „V první půli jsem nebyl spokojen kromě brankáře s žádnou řadou našeho týmu. Po domluvě během přestávky nastoupilo na trávník jiné mužstvo. Především záložní řada ovládla střed hřiště a v tuto chvíli jsem neměl obavu o výsledek. Za předvedený výkon v druhé části utkání chci všem hráčům poděkovat a myslím si, že se začíná projevovat na naší hře vysoká účast kluků na trénincích.

Branky: 30. Holeček Radek, 76. Oliva Jan, 82. Harant Tomáš.

Rozhodčí: Sirový Václav;  ŽK 1:1; Diváků 120.

Sestava Hrádek: V. Ryba - J Oliva, V. Skála, Z. Kodýdek, M. Brabec - M. Kolář (86. J. Bureš ), T. Harant, J. Brabec,, A. Štěpán (83. Rychtařík Leoš) - R. Holeček (80. L. Šoural), P. Franěk (86. K. Jírovec).

TJ PŘEŠTICE B - SK KOVO STRÁŽOV  1:0 (0:0)

Petr Presl

Vyrovnané utkání s minimem šancí na obou stranách. Ve 43. minutě nebyla hostům uznaná vedoucí branka, pro údajný ofsajd. V 52. minutě domácí šťastnou brankou rozhodli utkání. Snaha hostů v druhém poločase o zvrat zápasu nepřinesla.

Branky : 51. Klokan Václav

Rozhodčí: Fanfule Ladislav - Fanfule Adam, Schwarz Petr ;ŽK 1:1 ; Diváků 50.

Sestava SK Kovodružstvo Strážov: M. Javorský – J. Michel, M. Chaluš, J. Franc, D. Kološ, V. Čížek, O. Uruba, M. Denk (65. T. Volf), M. Urban (65. M. Plíhal), J. Hosnedl, A. Presl (ŽK).

STARÝ SMOLIVEC - SPÁLENÉ POŘÍČÍ      3:2 (1:2)

KERAMIKA CHLUMČANY - FK ŽÁKAVA  2:0 (1:0)