1.A TŘÍDA 6. kolo 12.-13.9. 2015

1.A TŘÍDA

NÝRSKO A PAČEJOV PŘIVEZLY CENNÉ BODY

Šest kol, šest vítězství a tříbodový náskok na čele tabulky. To je bilance o které by si před zahájením tohoto ročníku 1.A třídy nechaly v Nýrsku pouze snít. Není to sen, je to realita týmu z Pošumaví, který v soutěžích dospělých drží prapor tohoto regionu zatím jako jediný a na stožáru nejvyšším. V tomto posledním kole musel fotbalový tým Okuly překovat náročnou překážku v podobě vítězství v derby v Horažďovicích. Mimo Nýrska se konečně zadařilo také Sokolu Pačejov, který znovu potvrdil, že na svého soupeře Chodský Újezd umí  a vylepšil vzájemnou bilanci odehraných tří utkání na tři vítězství za sebou. Stejně jako na jaře v  1.B třídě  , kdy Mochtín z půdy vítěze soutěže se vrátil s debaklem  i nyní, tentokrát v souboji nováčků v Plzni s Košutkou opět výsledkově propadl. Smolný začátek, i smolný konec mělo utkání domácích Žichovic se Sokolem Křimice. V 6. minutě prohrávali vlastní brankou, v 8.minutě inkasovaly podruhé a další dva slepené góly v první půlhodině utkání rozhodly o tom, že nevyzpytatelný soupeř si odveze tři body.

TJ CHODSKÝ ÚJEZD - TJ SOKOL PAČEJOV  3:4 (1:2)

V šestém kole 1.A třídy se Pačejov konečně dočkal tříbodového vítězství. A získal ho na hřišti týmu, s nímž má velmi kladnou bilanci. V loňském ročníku ho dokázal dvakrát výrazně porazit a i s tou dnešní výhrou mu dokázal ve třech zápasech nastřílet úctyhodných 13 branek. Přitom Chodský Újezd patří mezi velmi silné soupeře, praktikuje útočný agresivní fotbal, na druhé straně však  hodně inkasuje. A výsledek dnešního zápasu to jen potvrdil. Zápas se hrál už od 10 hodin a ranní odjezd v 7 hodin nebyl zrovna nejpříjemnější.

Úvod samotného utkání hostům dokonale vyšel. Už v 5.minutě centr Vítka Panušky domácí brankář Čepelák podcenil a míč k překvapení všech skončil v síti. Domácí mohli kontrovat o tři minuty později, kdy v poslední chvíli výborný obranný zákrok Patrika Žáka zmařil Peštův průnik. Ve 13.minutě dostali domácí možnost zahrávat pokutový kop po faulu v pokutovém území. Martin Trejbal se nemýlil a srovnal skóre na 1 : 1.  Další důležitý moment přišel ve 36.minutě, kdy se přes kopírák opakovala situace z úvodu utkání. Z levé strany centroval Milan Kubáň a míč opět domácí brankář špatně odhadl a ten se od tyče odrazil do sítě.

Začátek druhého poločasu přinesl povedenou akci hostů. V 51.minutě Panuška poslal přesný míč do ulice Jardovi Kubaňovi a ten zvýšil na 3 : 1 pro Pačejov.  Domácí se však však brzy vrátili do zápasu a to díky druhému pokutovému kopu, který v 59.minutě opět proměnil Trejbal. Naštěstí pro hosty se stejná situace o minutu později opakovala na druhé straně . Po faulu na J.Kubaně se k exekuci penalty postavil Honza Dytrt a vrátil Pačejovu dvoubrankové vedení.  Hosté pak kontrolovali vývoj zápasu a nepustili Újezd k výraznějšímu tlaku. V 84.minutě však zkušený Opava přehodil Kubu Kozlíka a nastartoval závěrečný nápor. O dvě minuty později mohlo být vyrovnáno! Peštovu střelu zblokoval obránce do nečekaného obloučku a ten skončil na břevně Kozlíkovy branky.  To byla ale  tečka za pohledným a dramatickým utkání, které řídil  jako hlavní Lumír Kostelník, na čarách mu  asistovali Daniel Ruda a Pavel Hromka. Delegátem zápasu byl pan Václav Havlík. ŽK  1 : 3

Branky : 15. a 55. Trejbal Martin , 83. Opava Pavel – 8. Panuška Vít, 44. Kubáň Milan, 50. Kubáň Jaroslav, 57. Dytrt Jan.

Rozhodčí: Kostelník Lumír - Ruda Daniel, Hromka Pavel; ŽK 1:3; Diváků 65.

Sestava Sokol Pačejov: J. Kozlík (ŽK) – M. Kubáň, P. Žák (80. L. Šmrha), V. Šeba (ŽK), F. Pelouch (46. J. Kubáň), J. Dytrt, V. Klásek, P. Polena (ŽK), J. Hlůžek, J. Ticháček, V. Panuška.

Zápis (sestavy) ZDE

TJ KOŠUTKA PLZEŇ - TJ SOKOL MOCHTÍN  4:1 (2:0)

Branky : 31. Forejt Tomáš, 38. Primas Milan, 74. Pekník Jan, 90. Trnka Martin

Rozhodčí: Doksanský Tomáš - Duda Václav, Hessová Tereza; ŽK 2:2 ; Diváků 100.

Sestava Sokol Mochtín: P. Kodeš – J. Dolejš, Z. Toman (ŽK), J. Flodr, J. Čeleda (38. T. Dolejš), T. Babka, J. Cihlář, J. Šťastný (80. P. Zahálka), Z. Plánička, P. Staněk, Z. Smolík (ŽK).Zápis (sestavy) ZDE

TJ ŽICHOVICE - TJ SOKOL KŘIMICE  3:6 (1:4)

Radim Šiška

Ve druhém domácím zápase v řadě jsme nenavázali na výkon z minulého týdne a po zásluze odevzdali všechny body hostům z Křimic. V souboji dvou velmi sebevědomých týmů tak uspěla místy až nafoukanost hráčů hostí. Bohužel jsme jim to umožnili vlastním mizerným výkonem.

Už v páté minutě vedli hosté 2:0. Nedokázali jsme pokrývat průnikové přihrávky Křimic a jejich hráči se tváří v tvář Landovi někdy i se štěstím prosadili. Do zápasu jsme se vrátili po čtvrthodině díky rohu Malého a zakončení Roberta Beneše. Místo vyrovnání však přišly další dva samostatné průniky Kuneše. Ten se v zakončení nemýlil a do kabin jsme šli s tříbrankovým mankem.

Po pauze jsme si vytvořili převahu, ale skórovali opět hosté. Zbytečný přímý kop z hranice vápna využil nejlepší hráč zápasu Klement. Ani za stavu 1:5 jsme nesložili zbraně a díky penaltě a krásné střele z dálky jsme zásluhou Pavla Bálka snížili na rozdíl dvou branek. Naděje na vyrovnání však netrvala dlouho, další naši chybu v rozehrávce potrestal Adam a bylo rozhodnuto. Snad se do dalších zápasů z tohoto debaklu poučíme. Děkujeme divákům, kteří nás podporovali i za velmi nepříznivého stavu.

Branky : 17. Beneš Robert, 66.(PK) a 76. Bálek Pavel - 6. Frýzek Jiří (vlastní), 8. Volena Josef, 24. a 26. Kuneš Václav, 59. Klement Martin a 78. Adam Augistin.

Rozhodčí: Fillinger Miloš - König Michal, Nesvadba Karel ; ŽK ;Diváků 70.

Sestava TJ Žichovice: J. Landa – L. Mourek (46. J. Bálek), R. Šiška, O. Musil (ŽK) (84. D. Krejčí), P. Kuncl, R. Beneš, M. Špírek (32. P. Bálek), M. Linhart (ŽK), J. Frýzek, J. Malý (64. J. Šimáček), J. Benedikt.

FK HORAŽĎOVICE - SKP OKULA NÝRSKO 0:2 (0:0)

Branky : 8. Lužný Jakub, 82. Krásný Lukáš

Rozhodčí: Pressl Václav - Bína Roman, Petrželka František;ŽK 2:1; Diváků 161 .

Sestava  FK Horažďovice: D. Macoun – M. Greger, T. Greger (ŽK), V. Vrzal, M. Šafanda, O. Stulík, M. Forman (ŽK), T. Jůda, J. Sova (46. J. Janouškovec), Květoň, M. Šašek (85. M. Kovář).

SKP Okula Nýrsko: J. Moravec – F. Kolář (29. M. Bastl), J. Lužný, K. Kalivoda, D. Šnour (59. I. György), P. Výtisk, A. Antonovics, T. Kohout, T. Rubáš (85. M. Trefanec), L. Krásný (ŽK), Z. Cibulka.