KP žáci starší 6. kolo 12.-13.9. 2015

KP ŽÁCI STARŠÍ

PÁTÝ ROK POKRAČUJE NAVLÁDA  KLATOVSKÝCH ŽÁKŮ

Již pátý soutěžní ročník pokračuje ve vzájemných zápasech nadvláda klatovských starších žáků v nad Sušicí v krajském přeboru. Další pokračování v derby Sušice-Klatovy, tedy dvou klubů, které v historii dominovaly v práci s mládeží v Pošumaví se uskutečnilo v sobotu v Sušici. Dopadlo stejně jako ty předcházející, kdy je od roku vždy stejný vítěz SK Klatovy 1989. Poněkud kratší historii v pohledu působení v KP  to je rovněž v dalším derby  mezi Startem  Luby a FK Horažďovice, které se hrálo v tomto kole v Lubech. Domácí Start přidal k předcházejícím dvěma výhrám další, když ta byla na vlas stejná jako letos na jaře, kdy hosté odjeli z Lub poraženi 4:1.  Po třech vítězstvích v úvodních zápasech již potřetí za sebou prohráli starší žáci Okuly Nýrsko, tentokráte poprvé doma  s vysoce ambiciózním celkem z Přeštic.

TJ SUŠICE - SK KLATOVY 1898  2:6 (0:3)

Branky : 48. Rauner Václav, 68. Kadlec Josef – 4. Kapusta Martin, 23. a 54.  Partyngl Tomáš, 28. Barborka Matyáš, 43. Pretzelmayer Petr.

Rozhodčí: Petrželka František ;ŽK 1:0 ; Diváků 50.

Sestava TJ Sušice: P. Hanč – J. Kadlec, T. Kutil, V. Rauner (ŽK), V. Němec, M. Krouský, M. Mach, Š. Krůs, O. Soumar, T. Mika, O. Macháček – P. Potužák, M. Kramár, M. Potužák, J. Myslík.

Sestava SK Klatovy 1898: O. Mareš – M. Kapusta, F. Mareš, P. Berka, M. Bilíček, M. Barborka, D. Baxa, T. Partyngl, Z. Krejčiřík, O. Javorský, P. Pretzelmayer – M. Jiřík, M. Pytlík, J. Jirotka, D. Homolka, Kirpal, V. Petrželka, F. Muknšnábl.

Foto z utkání Sušice - Klatovy David Kanta - Klatovský deník

TJ START LUBY - FK HORAŽĎOVICE   4:1 (3:1)

Karel Křížek

V dalším utkání přivítali domácí starší žáci na svém hřišti družstvo FK  Horažďovice. Fyzicky méně vyspělejšího soupeře nakonec přehráli 4 : 1 a udrželi si tak neporazitelnost na domácí půdě. Úvodních 20 minut prvního poločasu svého soupeře zatlačili do defenzívy, vytvořili si několik šancí a prosadili se i střelecky. Na 1 : 0 upravil v 7. minutě Tomáš Votava, kdy z úhlu prostřelil hostujícího brankáře. Na 2 : 0 zvyšoval Matěj Pivoňka po přesné přihrávce Tomáše Votavy a na 3 : 0 zvýšil v 18. minutě Leon Janda přesnou dorážkou brankářem vyraženého míče po šanci Kamila Gajdoše. Ve zbytku utkání domácí polevili v nasazení, kombinaci a až na vyjímky působili ospalým dojmem. Hosté ještě ve 21. minutě první půle snížili na 3 : 1, kdy se za domácí obranu dostal Jakub Boček a prostřelil brankáře Přibyla. Ve druhém poločasu už padl jediný gól, kdy v 51. minutě po rohovém kopu na konečných 4 : 1 dorážel zblízka do branky Petr Strolený.

Branky : 7. Votava Tomáš, 14. Pivoňka Matěj, Janda Leon, 51. Strolený Petr – 21. Boček Jakub.  Rozhodčí: Frgal Lukáš ;ŽK 1:0; Diváků 50.

Sestava domácích: Přibyl Ondřej, Strolený Petr, Kaiser Ondřej, Štilip Jakub, Hajšman Daniel, Petržeka Jaroslav, Pivoňka Matěj, Flosman Pavel, Holý Jan, Gajdoš Kamil, Maňas Vít, Janda Leon, Votava Tomáš, Holý Jakub, Říha Jan, Málek Vladimír a Hübler Ladislav.

Sestava FK Horažďovice: J. Přerost – D. Jedlička, L. Polomis, M. Pitulová, L. Král, J. Masopust, J. Boček, J. Štěch, T. Hnídek, R. Pikeš, A. Pančenko – J. Koloros, V. Král, R. Hlaváč, M. Polena.

SKP OKULA NÝRSKO - TJ PŘEŠTICE  0:3 (0:2)

Branky : 12. a 29. Hejhal Petr, 66. Vajai Josef

Rozhodčí: Plzák Martin;ŽK 1:2; Diváků 40.

Sestava O.Nýrsko: J. Jiřík – Š. Švec, M. Jarko, A. Šťuka, A. Keřlík, A. Keřlík, M. Jarko, A. Vacek (ŽK), P. Gondek, A. Bastl, F. Mašát – J. Šup, P. Ludvík, F. Irlbek, S. Popovych, D. Václavovic.