KP muži 6. kolo 12.-13.9. 2015

KRAJSKÝ PŘEBOR  MUŽI

NOVÁČKOVÉ ČAROVALI NA HŘIŠTÍCH SOUPEŘŮ

Husarský kousek se podařil oběma nováčkům z Pošumaví v šestém kole krajského přeboru. Svéradice po úspěšném vstupu do nového ročníku, kdy bodovaly s Chotíkovem a přivezly nečekané tři body v Vejprnic v dalších třech utkáních zaznamenaly bodový půst. Proto vyhlídky Svéradic na body ze Zruče , kdy domácí před týdnem překvapili  ziskem dvou bodů v Přešticích nebyly velké. Svéradice však znovu překvapily a dvěma góly nestánoucího kanonýra Vlasty Beránka získaly plný počet bodů.

V šestém kole měl velmi těžký úkol další nováček z Lub, který zajížděl k derby na půdu lídra tabulky. Znovu se ukázalo, že naděje umírá až poslední, když se Startu Luby podařilo v hodině dvanácté, v 90. minutě vyrovnat na 2:2. Sušice sice vyhrála závěrečný penaltový rozstřel, ale třetí bod chyběl k tomu, aby si udržela v čela tabulky, kde jí předstihl Rozvadov, tedy tým, který v úvodním kole Sušice hravě venku na jeho hřišti porazila.

TJ ZRUČ - FK SVÉRADICE  0:2 (0:1)

Branky : 39. a 58. Beránek Vlastimil

Rozhodčí: Havránek Martin - Šlajs Jakub, Fillinger Miloš ;ŽK 3:2; Diváků 150 .

Sestava FK Svéradice: M. Soukup (ŽK) – M. Klas (ŽK) (90. J. Rojík), M. Herout, V. Beránek, J. Lávička, S. Krejčiřík, M. Heřman, D. Klas, S. Makovec, V. Brůha, R. Kába.

Zápis (sestavy) ZDE

TJ SUŠICE - START LUBY  2:2 (1:1) PK 5:4

Radek Pikhart

Nedělní zápas v Sušici nám nakonec přinesl bod, ale kdyby byly dva, vůbec bychom se nezlobili. Bohužel v penaltovém rozstřelu jsme byli opět horším týmem. Domácí začali sebevědomě, získali převahu a už ve 4. minutě vedli 1:0. Další pohroma přišla v 26. minutě, další gólová šance domácích, při které šli těsně před brankou Aleš Čížek a útočník domácích do skluzu. Rozhodčí to posoudil jako faul - penalta a červená karta pro Čížka byl snad až příliš krutý trest. Honza Kalaš však penaltu bravurně chytil, a tím nás udržel v zápasu. A když se za chvíli trefil parádně z PK snad z 30m do šibenice Honza Voráč, šlo se do kabin za nerozhodného stavu. V druhé půli měli sice domácí herní převahu, ale do zakončení je naše obrana téměř nepouštěla. Postupem času i útočná aktivita Sušice opadala, přibývalo našich rychlých protiútoků, které podnikal hlavně Jerome Cole. Domácí přesto v 78. minutě udeřili podruhé - prosadil se hlavou po přímém kopu Varga. Naši hráči se ale nepoložili, ač hráli většinu zápasu v oslabení. Jasnou brankovou šanci měl Cole, ale jeho zakončení bylo slabé. Ale v 90. minutě skvěle uvolnil střídající Jakub Lysek Honzu Voráče, který další dělovkou nedal brankáři šanci.

Branky : 4. Králík Jaromír, 78. Varga Imrich – 34. a 90. Voráč Jan.

Rozhodčí: Šlajs Jakub - Vocelka Milan, Maroušek Karel; ŽK 2:5; ČK 0:1 (26. Čížek Aleš - zmaření zjevné brankové příležitosti - zmařil zjevnou brankovou příležitost soupeře podražením soupeře zezadu při souboji o míč cca 1 metr před brankovou čárou přibližně uprostřed branky); Diváků 250.

Sestava TJ Sušice: K. Gill – J. Kysilka, P. Matějka, M. Kalný (61. J. Melka), T. Fuchs (ŽK), J. Králík (89. M. Krejčí), J. Skála, F. Hrach (61. O. Skrbek), J. Szedemák, M. Vrhel (ŽK), I. Varga.

Sestava TJ Start Luby: J. Kalaš – K. Křížek, J. Voráč, V. Koželuh (ŽK), M. Vejskal, P. Čipera (ŽK) (83. J. Lysek), M. Sysel (ŽK) (74. V. Turner), J. Cole, K. Švárora, A. Čížek (ČK 26), M. Pivoňka.