KP žáci starší 5. kolo 5.-6.9.2015

KP ŽÁCI STARŠÍ

DOMAŽLICE SI ODVEZLY Z KLATOV ŠTASTNÉ BODY

V Klatovech došlo k prvnímu souboji dvou věčných rivalů a aspirantů na první dvě místa k rajském přeboru . Hosté z Domažlic šli do zápasu v roli favorita, když v prvních pěti kolech neztratili ani bod a také přijeli s čistým brankovým kontem. V průběhu zápasu měli více ze hry domácí, nicméně diváci se přesto žádné branky nedočkali a tak si po vyhraném penaltovém rozstřelu nakonec odvezly Domažlice body z kategorie šťastných.

Jediným skutečně šťastným ze zisku plného počtu bodů byla po výhře v Plzni na Košutce TJ Sušice. Ostatní celky z Pošumaví které startují v KP již na body nedosáhly.

KOŠUTKA PLZEŇ - TJ SUŠICE 3:5 (3:3)

Branky: 4. a 15. Hora Petr, 16. Janča Vítězslav – 24. Němec Václav, 27. Kadlec Josef, 29. Kavale Lukáš, 57. Mach Martin, 63. Rauner Václav

Rozhodčí: Kostelník Lumír ;ŽK 1:0; Diváků 50.

Sestava TJ Sušice: P. Hanč – J. Kadlec, O. Macháček, Š. Krůs, T. Kutil, V. Rauner, V. Němec, M. Krouský, L. Kavale, T. Mika, M. Kramár – M. Mach, P. Potužák, M. Potužák.

Zápis (sestavy) : ZDE

SK KLATOVY 1898 - JISKRA DOMAŽLICE  0:0 (0:0) PK 4:5

Radimír Bilíček

V prvním domácím utkání jsme přivítali momentálně vedoucí tým přeboru – Jiskru Domažlice. Historicky bývají utkání s Jiskrou velmi vyrovnané a nepadá v nich moc branek.

Ne jinak tomu bylo i dnes s tím rozdílem, že dnes se hrálo převážně podle klatovských not. Kluci do utkání vstoupili nebojácně a velmi aktivně a v první patnáctiminutovce soupeře k ničemu nepustili. Ten se na naší polovině pohyboval velmi sporadicky a prakticky naši branku vůbec neohrozil. Naše hra vynikala dobrým pohybem, rychlým napadáním hostující rozehrávky a rychlou kombinací, bohužel jenom po pokutové území hostů. Náznaky šancí byly pozornou obranou hostů pokryty a tak jsme brankáře Jiskry ohrožovali pouze nepřesnými střelami z dálky. I z tohoto důvodu skončil I. poločas bez branek.

Do II. půle šli kluci s odhodláním vstřelit branku a rozhodnout tak zápas ve svůj prospěch. Tlak si opět vypracovali, ale šancí na ohrožení hostující branky bylo jako šafránu. Když už jsme si ji vypracovali, nebo se do ní dostali, selhalo zakončení, kdy jsme se většinou snažili hledat přihrávkou spoluhráče, místo střely na branku. Největší šanci zápasu měl v 55. min. T.Partyngl, kdy si perfektně naběhl středem hřiště, ale jeho střelu hostující brankář dokázal vyrazit na rohový kop. I proto zápas nakonec skončil bez branek a o prémiovém bodu tak musel rozhodnout penaltový rozstřel. Ten ve svůj prospěch nakonec v šesté sérii rozhodli ve svůj prospěch Domažlice a mohli se tak dnes radovat ze dvou, pro ně velmi šťastných bodů. Utkání s přehledem odpískal rozhodčí L.Frgal.

Rozhodčí: Frgal Lukáš ;ŽK 1:0 ; Diváků 60 .

Sestava SK Klatovy 1898: O. Mareš – M. Kapusta, F. Mareš, P. Berka, M. Bilíček, M. Barborka, D. Baxa, T. Partyngl, Z. Krejčiřík, O. Javorský, P. Pretzelmayer – T. Bachroň, M. Pytlík, J. Jirotka, D. Homolka, Kirpal, Marek, F. Muknšnábl.

DYNAMO ZČE PLZEŇ -  OKULA NÝRSKO  3:1 (2:0)

Branky: 33. a 48. Josefík Tomáš, 35. Talůžek Lukáš

Rozhodčí: Duspiva Václav; ŽK 0:1; Diváků 40.

Sestava O.Nýrsko: J. Jiřík – P. Ludvík, M. Jarko, M. Jarko (ŽK), A. Šťuka, A. Bastl, P. Gondek, A. Vacek, A. Keřlík, A. Keřlík, F. Mašát – F. Irlbek, Š. Švec, S. Popovych, J. Šup, D. Václavovic.

TJ PŘEŠTICE - START LUBY   3:1 (2:0)

Po třech vydařených utkáních na domácí půdě zajížděli lubští starší žáci na hřiště TJ Přeštice. Domácí měli od začátku zápasu mírnou převahu, dařila se jim kombinace a vytvořili si několik šancí. Hosté nehráli s takovým nasazením, jako v domácích utkáních a umožnili tak soupeři skórovat. V závěru první půle, ve 30. minutě, na 1 : 0 otevřel skóre Matyáš Jánský z pokutového kopu, ve 33. minutě po nedůrazu v obraně zvýšil na 2 : 0 Josef Vajai. Na začátku druhé půle se hostům podařilo snížit na 2 : 1, když ve 38. minutě po trestném kopu Matěje Pivoňky dorazil do branky vyražený míč Víťa Maňas. Jejich nasazení ale zlomila třetí branka domácích, kterou vstřelil ve 48. minutě Matyáš Jánský. Do konce utkání měli ještě domácí dvě velké šance, ale hosty podržel brankář David Schejbal a tak utkání skončilo vítězstvím domácích v poměru 3 : 1.

Branky: 33. Vajai Josef, 30. a 48. Jánský Matyáš – 38. Maňas Vít.

Rozhodčí: Štökl Adam ;ŽK 5:0, ČK 1:0 (Hejhal Petr) ; Diváků 55.

Sestava hostů: Schejbal David, Strolený Petr, Kaiser Ondřej, Štilip Jakub, Holý Jan, Petržeka Jaroslav, Flosman Pavel, Pivoňka Matěj, Pikhart Hynek, Gajdoš Kamil, Maňas Vít, Janda Leon, Malát Sebastian, Votava Tomáš, Holý Jakub, Říha Jan, Málek Vladimír a Hodek Jaroslav.

FK HORAŽĎOVICE - BANÍK STŘÍBRO  0:8 (0:2)

Branky: 9. a 55. Klimeš Lukáš, 19., 45. ,51.,57. a 63. Demeter Aleš, 48. Koželuh Pavel

Rozhodčí: Brůha Radek ;  Diváků 20.

Sestava FK Horažďovice: J. Přerost – D. Jedlička, L. Polomis, M. Pitulová, L. Král, J. Masopust, J. Boček, J. Štěch, T. Hnídek, R. Pikeš, P. Pavalec – A. Pančenko, D. Bartoš, A. Faltys, V. Král, J. Koloros.

FK TACHOV - DYNAMO H. TÝN  7:0  (4:0)

FK NEPOMUK - SLAVIA VEJPRNICE  3:8 (0:7)