1.B třída B 3. kolo 5.- 6.9.2015

1. B  TŘÍDA  B

STRÁŽOV OBRAL O BODY VEDOUCÍ CHLUMČANY

Ani ve třetím kole 1. B třídy sk. B si týmy v domácím prostředí svojí pošramocenou pověst z úvodního kola nového ročníku příliš nevylepšily. Platí to jak o Chanovicích, které doma prohrály již druhé utkání. Po Losiné si v tomto kole odvezly body fotbalisté do Starého Smolivce. Žádnou velkou díru do světa doma neudělala ani Dlouhá Ves. Do třetice sice v souboji s týmy z jižního Plzeňska konečně dosáhla na bod, ale při výhodě domácího hřiště nemůže být jeden bod za remízu s nováček s Losiné důvodem ke spokojenosti. Ke dvěma výhrám přidal cenný bod Sokol Měčín,  který přivezl ze Štěnovic  a v tabulce má na druhém místě stejný počet bodů jako vedoucí Chlumčany. Lidr tabulky poprvé ztratil body, když prohrál na pokutové kopy svůj duel ve Strážově, Pro domácí Kovo to znamená první bodový zisk v tomto ročníku. Nováček z Hrádku si druhou domácí výhrou, tentokráte nad rezervou Přeštic si opět polepšil v tabulce a ze čtvrtého místa ztrácí na čelo tabulky pouhý jeden bod.

SOKOL ŠTĚNOVICE - SOKOL MĚČÍN   1:1 (1:0)  PK 4:3

Branky: 7. Boček Michal – 67. Němec Dušan

Rozhodčí: Hucl Lukáš ;ŽK 1:2;  Diváků 150.

Sestava Sokol Měčín: Jarolím – O. Jareš, R. Kojan (80. M. Čejka), D. Gajdůšek, L. Čejka (ŽK), J. Krotký, D. Němec, J. Klíma (ŽK), L. Drmola (76. K. Bošek), M. Malán, K. Bureš.

Zápis z utkání (sestavy) ZDE

HAAS CHANOVICE - STARÝ SMOLIVEC  0:3 (0:3)

Branky: 10. Strejc Jan, 15. a 18.Strejc Otomar.

Rozhodčí: Komanec Petr ;ŽK 2:3; ČK 0:1 (40. Strejc Jan – druhé napomenutí v utkání);  Diváků 120.

Sestava Haas Chanovice: L. Skuhravý (21. Přibyl) – J. Šulc, J. Prýmas, V. Zoubek (46. J. Petřík), O. Srb, D. Pavlovský, M. Polena, D. Beránek (60. L. Rada), J. Polena, O. Skuhravý (ŽK), J. Chalupný (ŽK) (70. M. Polena).

T. DLOUHÁ VES - SOKOL LOSINÁ  1:1 (0:0) PK 4:5

Branky: 52. Pechek Petr – 80. Hrach Tomáš.

Rozhodčí: Rubáš Jaroslav ;ŽK 5:1;  Diváků 100.

Sestava Tatran Dlouhá Ves: R. Hanzl – O. Goby (77. F. Matějka), P. Šperl (ŽK), M. Krůs, J. Mirvald (ŽK), P. Pechek (ŽK), F. Blažek (ŽK) (65. S. Valvoda), J. Hubený, P. Švec (ŽK), M. Kulhánek (70. P. Švajka), J. Dryje.

SK STRÁŽOV - KERAMIKA CHLUMČANY  1:1 (0:0) PK 5:4

Petr Presl

Strážov se konečně dočkal prvních mistrovských bodů v novém ročníku. S vedoucím celkem soutěže dokázal hrát vyrovnanou partii po celý zápas. Po několika šancích domácích hráčů v průběhu prvního poločasu, které mohly při troše štěstí skončit brankou skončila první část utkání bez branek. Hosté si příležitost ke vstřelení branky za celé utkání nevypracovali a přesto vedli náhodnou střelou z velké vzdálenosti 0:1 , když překvapivému nákopu hostujícího Havlíčka pomohl do sítě domácích poryv větru. Domácí nerezignovali a jejich tlak po několika střídáních přinesl nakonec v 88.minutě zasloužené vyrovnání skóre utkání, když přesnou přihrávku Aleše Presla mezi obránce zužitkoval přesným obstřelem David Kološ. Do konce utkání už zbylo příliš málo času na úplný zvrat a tak si alespoň v penaltovém rozstřelu domácí zajistili druhý bod do tabulky, když měli více štěstí, než hosté z Chlumčan. Nutno dodat, že za bojovný výkon a větší počet brankových příležitostí v zápase si domácí hráči bod navíc zasloužili a snad ukázali , že mají na víc, než spodní patra v tabulce soutěže.

Branky: 88. KOloš david – 61. Havlíček Jan

Rozhodčí: Rada Jiří - Plzák Martin, Fanfule Adam ;ŽK 3:2;  Diváků 90.

Sestava SK Kovodružstvo Strážov: M. Javorský – J. Michel, M. Chaluš, J. Franc (ŽK), D. Kološ, V. Čížek, O. Uruba (ŽK) (75. M. Plíhal), M. Denk (75. B. Mayer), L. Janka (31. T. Volf), J. Hosnedl (46. Z. Vítovec), A. Presl (ŽK).

SVATOBOR HRÁDEK - PŘEŠTICE B  2:0 (0:0)

Milan Brabec st.

V Hrádku se představil soupeř, který předvedl doposud nejkvalitnější hru. Celý první poločas přinesl opatrnou hru s vyčkávací taktikou, s dobrou defenzivou a ani jedno mužstvo si nevytvořilo jasnou  gólovou šanci. Bohužel ve 40. minutě hráč hostů Jan Viktora z boku fauloval Libora Kutila ml., který byl z hřiště odnesen na nosítkách a přítomný lékař konstatoval zlomeninu levé nohy a všichni doufáme, že následky nebudou ještě závažnější. Na 20. minut byl zápas přerušen a poločas byl dohrán bez zájmu domácích hráčů. V pondělí bude Libor v Plzni operován a všichni mu přejeme brzkého uzdravení a návrat mezi kamarády. Druhý poločas začal Hrádek aktivně a šance domácích narůstaly.  V 50. minutě se mezi stopery protáhl Miroslav Kolář a domácí vedli 1:0. Po vstřeleném gólu převzali hosté na 15. minut iniciativu a několik slibných akcí nedotáhli do gólové koncovky. K závěrečnému náporu zavelel kapitán domácích Radek Holeček a tvrdou ranou z úhlu uzavřel v 81. minutě stav utkání na konečných 2:0. Vítězství domácího mužstva bylo zasloužené.

Hodnocení trenéra Přeštic pana Tomáše Benedikta: „Naši hráči nedodrželi pokyny, které jsem před zápasem udělil. Svým laxním přístupem k utkání a pozdním přístupem k míči jsme prohráli zaslouženě. Hrádečtí fotbalisté budou patřit do horní poloviny tabulky“.

Hodnocení trenéra Hrádku pana Jiřího Brabce: „Chci poděkovat všem hráčům, že zápas v klidu dohráli.  V této chvíli je pro mě těžké hodnotit zápas. Nejdůležitější je zdraví Libora a za celé mužstvo mu přeji brzké uzdravení.

Branky: 50. Kolář Miroslav, 81. Radek Holeček

Rozhodčí: Schwarz Petr, Rubáš Jaroslav, Štěpán Zdeněk; ŽK 1:3; ČK 0:1 (87. M. Fornouz za druhé napomenutí během zápasu); Diváků 100.

Sestava Hrádek: V. Ryba, M. Brabec, Z. Kodýdek, J. Oliva, R. Holeček (K), J. Brabec,  L. Kutil st. (43. V. Skála), T. Harant, A. Štěpán (87. L. Šoural), L. Kutil ml. (40. M. Kolář),  P. Franěk (88. T. Adamec).  Zápis z utkání (sestavy) ZDE