Divize 5. kolo 5.-6.9.2015

DIVIZE MUŽI A

TŘETÍ LETOŠNÍ NÁVŠTĚVA MILEVSKA BYLA OCENĚNA JEDNÍM BODEM

Po třetí letos a podruhé v průběhu léta zajížděly Klatovy k utkání do Milevska. V prvním na jaře v divizním klání vyhráli domácí 2:1, druhé  hrané v závěru července v předkole Poháru FAČR přineslo výhru 0:3 SK Klatovy 1898 a třetí duel se hrál v neděli , kdy bylo na pořadu 5.kolo divize. Očekávalo se, že v boji o mistrovské body budou domácí , kteří měli v tabulce pouhé tři body kousat a to se také potvrdilo. Od 27.minuty vedli, ale v závěru byli nakonec rádi, že dokázali na vedoucí branku Klatov Petra Kotrby odpovědět mět minut před koncem vyrovnáním a v penaltovém rozstřelu ještě svůj bodový zisk vylepšili na dva body. Hosté byli za svojí třetí letošní misi v Milevsku oceněni jedním bodem.

MILEVSKO – KLATOVY 2:2 (1:0) PK 5:4

Martin Janda

Zápas začal pro Klatovy velice dobře. Jandův trestný kop na zadní tyč tečoval v klubku hráčů jeden z klatovských hráčů a balón zapadl do sítě. Jenže radost hráčů zmařil pomezní rozhodčí, který k údivu všech zvedl praporek a signalizoval ofsajd. To Klatovy trochu srazilo do kolen a poprvé inkasovaly. Ve 27. minutě si naběhl na standardní situaci kapitán domácích a hlavou otevřel skóre.

Do druhé půle vlétly úplně jiné Klatovy a domácí měli veliké problémy. Do velké šance se dostal Krejčí, jeho dobrou střelu ale brankář reflexivně vyrazil. A tak se o vyrovnání postaral kapitán Milan Mészáros, který přijal Lukešovu nabídku ke skórování a ve skluzu dopravil balón do sítě. Deset minut před koncem se po Pavlovičově přihrávce do otevřené obrany řítil na gólmana Kotrba a nezaváhal - 1:2. Jenže Milevsko má Koutníka, který jakýkoli trestný kop okolo šestnáctky pošle do sítě. O tom se přesvědčil brankář Rojík pět minut před koncem - 2:2.

Penaltový rozstřel nabídl sedm sérií. Jako první neuspěl Lukeš. Poté postupně proměnili Janda, Krejčí, Chirinciuc a Lhotka. V dalších sériích ale domácí brankář vychytal Pavloviče a Kotrbu a domácí si připsali o bod víc.

Branky: 27. Kosobud Jiří, 85. Koutník František – 57. Mészáros Milan, 81. Kotrba Petr

Rozhodčí: Petřík Jan – Severýn Vojtěch , Novotný Miroslav . ŽK 2:3; Diváků 70.

Sestava SK Klatovy 1898: J. Rojík – D. Řiský (86. L. Krásný), D. Pavlovič (ŽK), M. Janda, M. Mészáros, D. Chirinciuc, T. Lhotka (ŽK), Kotrba, K. Krejčí (ŽK), O. Kadlec (74. M. Wágner), M. Lukeš.