KP žáci starší vložené 2. kolo 2.-3.9.

KP ŽÁCI STARŠÍ

V DERBY PORAZILY LUBY NÝRSKO

Fotbalový krajský přebor starších žáků pokračoval v rámci druhého anglického týdne ve středu a čtvrtek dalším vloženým kolem. V něm po třech zápasech doma poprvé hráli starší žáci Nýrska, kteří dosud neztratili ani bod v Lubech . Domácí na rozdíl od jarního zápasu, který prohráli doma 0:2 tentokráte stejným výsledkem vyhráli a bodově se dotáhli na svého soupeře, který byl dosud neúspěšnějším kolektivem z Pošumaví. Poněkud pomaleji, než jsme byli v předcházejících ročních KP  zvyklí se rozehrávají Klatovy. Nicméně jejich vysoká výhra v tomto kole v  H.Týně naznačuje, že už nabírá klatovským tým ten správný

soutěžní rytmus.

TJ SUŠICE - TJ PŘEŠTICE SUŠICE   0:6 (0:1)

Branky : 5.,46. a 65. Jánský Matyáš, 44. Hejhal Petr, 53. Kubeš Radek  a 60. Vajai Josef.

Rozhodčí: Jakš Jan ; ŽK 1:0; Diváků 30.

Sestava TJ Sušice: P. Hanč – J. Kadlec, O. Macháček, Š. Krůs, T. Kutil, V. Rauner, V. Němec (ŽK), M. Krouský, O. Soumar, L. Kavale, T. Mika – M. Prášek, M. Kramár, M. Mach, P. Potužák, M. Potužák, A. Václ, J. Myslík.

TJ START LUBY - SKP OKULA NÝRSKO  2:0 (0:0)

Domácím se zatím na vlastním hřišti daří, což potvrdili v dalším vloženém utkání s Nýrskem.  Hosté z Nýrska byli v derby utkání favoritem, neboť zatím neztratili ani bod a daří se jim i střelecky. Domácí ale hráli pozorně v obraně a nedovolili hostujícím útočníkům se individuálně prosadit. Ve vyrovnaném utkání nakonec rozhodla větší bojovnost domácích, kteří se ve druhé půli prosadili i střelecky a dvěma vydařenými útočnými akcemi rozhodli o svém vítězství. Nejdříve v  57. minutě unikl hostující obraně Kamil Gajdoš a svým gólem zvyšoval na 1:0, na konečných 2:0 upravil v 61. minutě Víťa Maňas, kdy proměnil centr Tomáše Votavy.

Sestava domácích: Schejbal David, Strolený Petr, Kaiser Ondřej, Štilip Jakub, Holý Jan, Petržeka Jaroslav, Flosman Pavel, Pivoňka Matěj, Pikhart Hynek, Gajdoš Kamil, Maňas Vít, Janda Leon, Málek Vladimír, Votava Tomáš, Holý Jakub, Říha Jan, Hübler Ladislav a Přibyl Ondřej.

Branky: 57. Gajdoš Kamil, 61. Maňas Vít

Rozhodčí: Koura Radim ; ŽK 2:2; Diváků 40.

Sestava Start Luby: D. Schejbal – P. Strolený, O. Kaiser (ŽK), J. Štilip, J. Holý, J. Petrželka, M. Pivoňka, P. Flosman, H. Pikhart, K. Gajdoš (ŽK), V. Maňas – L. Janda, V. Málek, T. Votava, J. Holý, J. Říha, L. Hübler, O. Přibyl.

Sestava O.Nýrsko: J. Jiřík – P. Ludvík, M. Jarko (ŽK), M. Jarko, A. Šťuka, A. Bastl, P. Gondek, A. Vacek, A. Keřlík, A. Keřlík, F. Mašát (ŽK) – F. Irlbek, Š. Švec, S. Popovych.

FC DYNAMO H. TÝN - SK KLATOVY 1898  0:8 (0:3)

Radimír Bilíček

Druhým a posledním vloženým kolem pokračoval krajský přebor starších žáků, tentokrát jsme zajížděli na půdu nováčka do Horšovského Týna.

Na perfektně připraveném hřišti byl k vidění souboj nezkušených domácích a soutěží ostřílených hostů. Úvodních deset minut bylo spíše seznamovacích, ale postupem času fotbalovější hosté přidávali na tempu a začali přicházet první šance. I díky nedůrazu a možná malé odvaze vzít řešení vypracované šance na sebe se skóre měnilo až v 18. min., kdy se do listiny střelců zapsal poprvé M.Barborka. Až po tomto gólu se kluci uklidnili a začali proměňovat další šance. Do konce I.poločasu si stačili vypracovat náskok tří branek, kdy se trefil T.Partyngl a znovu M.Barborka.

Do II.půle vstoupili klatovští staršíci opět aktivně a pravděpodobně i s možností zlepšení si střeleckého sebevědomí uzamkli domácí na jejich polovině. Z tohoto tlaku dokázal ve 42. min. vytěžit další gól M.Barborka a zkompletoval tím tak svůj hattrick. Ve 47. min. se hezky uvolnil M.Pytlík a jeho přesná střela se odrazila od tyče za záda domácího brankáře – 0 :5. O šest minut později se v pokutovém území nejlíp zorientoval J.Kirpal a zvyšoval na 0 : 6. V poslední desetiminutovce se kluci prosadili ještě dvakrát a to po pravé straně, nejprve po nádherném vysunutí proměnil svůj nájezd kličkou brankáři a střelou do prázdné brány M.Bilíček. O tři minuty později se stejný hráč proměnil v nahrávače a po úniku z pravé strany předložil míč nabíhajícímu O.Javorskému, který uzavřel skóre na konečných a zasloužených 0 : 8.

Branky: 31. a 42.Barborka Matyáš, 18. Barborka Matyáš, 21. Partyngl Tomáš, 47. Pytlík Michal, 64. Bilíček Matyáš, 67. Javorská Ondřej .

Rozhodčí : Plzák Martin; ŽK 0:1; Diváků 40.

Sestava SK Klatovy 1898: O. Mareš – T. Bachroň, F. Mareš, P. Berka, M. Bilíček, M. Barborka, D. Baxa, T. Partyngl (ŽK), Z. Krejčiřík, O. Javorský, P. Pretzelmayer – M. Pytlík, J. Jirotka, M. Kapusta, Kirpal, Marek, D. Homolka, F. Muknšnábl.

TJ JISKRA DOMAŽLICE - FK HORAŽĎOVICE  7:0 (4:0)

Branky: 11.,19. a 30. Bilík Kryštof, 9. a 66. Souček Tomáš, Matěj, 53. Váchal Matěj , 66. Fořt Vojtěch.

Rozhodčí Hálek Pavol Bez karet; Diváků 30.

Sestava FK Horažďovice: J. Přerost – D. Jedlička, L. Polomis, L. Král, J. Masopust, J. Boček, J. Štěch, T. Hnídek, V. Bartheldy, R. Pikeš, P. Pavalec – A. Pančenko, D. Bartoš, A. Faltys, V. Král, J. Koloros.