1.B třída B 2. kolo 29. – 30.8.2015

1. B  TŘÍDA  B

CHANOVICE SI V NEMOHLY STĚŽOVAT NA NEDOSTATEK ŠTĚSTÍ

Pokud si někdo z účastníků 1.B třídy v tomto kole nemohl stěžovat na nedostatek štěstí, pak to rozhodně nebyly Chanovice. Tento tým ještě minutu před koncem v zápase ve Starém Plzenci prohrával 1:0. Závěrečné minuty již na hřišti týmu, který v minulém ročníku ve skupině C obsadil třetí místo, ale patřili hráčům. Ti nejprve srovnali Lukášem Radou na konečných 1:1, aby si po té v penaltovém rozstřelu připsali vítězství a cenné první dva body do tabulky. Ostatní týmy z Pošumaví již takové štěstí venku neměly. Strážov po boji a těsném prohře 2:1 nechal body na půdě neznámého soupeře, který v minulém ročníku tabulky 1. B třídy ve skupině A obsadil šestou příčku tabulky. Hrádek v prvním kole doma zazářil vítězstvím nad Merklínem. Na půdě favorizovaných Chlumčan prohrával po poločase o dvě branky. Naději vzkřísil po hodině hry sice kontaktní gól Haranta, nicméně domácí jim šanci na vyrovnání nedali a po výhře v Dlouhé Vsi si připsali další tříbodový skalp celku z Pošumaví. Jediným kolektivem z Pošumaví mající po dvou kolech plný počet bodů je Měčín, který po výhře ve Starém Smolivci zvládl i domácí duel a je v tabulce ve společnosti trojlístku s plným počtem bodů (1.Chlumčany, 2. Spálené Poříčí) na 3.místě.

SOKOL MĚČÍN - FK ŽÁKAVA  2:1 (2:0)

Domácí si dobře zapamatovali poslední prohru 0:2 s hosty na svém hřišti. Touha po úspěšné odvetě vyšla a touto výhrou otočili bilanci vzájemných zápasů v podobě šesti výher, 2 remíz a pěti proher ve svůj prospěch.

Branky: 43. Klíma Jan, 44. Bureš Karel – 75. Šimáček Jan .

Rozhodčí: Burda Václav - Škarda Jiří, Kořan Josef ; ŽK 2:1; Diváků 120.

Sestava Sokol Měčín: Jarolím – O. Jareš, R. Kojan (75. F. Šlais), D. Gajdůšek, L. Čejka, J. Krotký, D. Němec (ŽK), J. Klíma, R. Šindelář, M. Malán, K. Bureš (ŽK).

SOKOL MERKLÍN - SK STRÁŽOV  2:1 (2:1)

Po brankové přestřelce v poslední čtvrthodině první půle  si již oba soupeři vystříleli veškerý svůj střelecký prach a s hubeným  vítězstvím si domácí již vystačili.

Branky: 32. a 39. Liška Jaromír – 40. Presl Aleš .

Rozhodčí: Fanfule Adam - Štěpán Zdeněk, Rubáš Jaroslav ; ŽK 3:0; Diváků 80.

SK Kovodružstvo Strážov: M. Javorský – J. Michel, M. Chaluš, J. Franc, D. Kološ (79. B. Mayer), V. Čížek (76. M. Denk), O. Uruba, M. Urban, T. Volf (86. M. Plíhal), J. Hosnedl, A. Presl.

KERAMIKA CHLUMČANY - TJ SVATOBOR HRÁDEK  4:1 (2:0)

Milan Brabec st.

Po předvedeném výkonu v Dlouhé Vsi  oprávněně ambiciózní celek domácích přivítal na svém trávníku fotbalisty Hrádku. Do utkání vstoupili aktivněji domácí, kteří si vypracovali několik slibných šancí. Od 25. minuty převzali iniciativu hosté a když už se hrádečtí viděli v šatně přišel trest po chybách obránců. V 41.minutě centr z pravé strany našel volného Václava Duška a domácí vedli 1:0. O dvě minuty později Jiří Brabec zmařil jasnou brankovou příležitost nedovoleným způsobem a Václav Dušek oprávněnou penaltou zvýšil na rozdíl dvou branek. Bolestnější pro hostující celek bylo vyloučení středního obránce. Druhý poločas začal zcela jinak než ten první. Hrádek v deseti bojoval a nebyla náhoda, že Tomáš Harant v 62. minutě nechytatelnou střelou snížil na kontaktní gól. Pro hosty svitla naděje, ale jen do 63. minuty, kdy  po zbytečném zaváhání s odkopem vsítil Havlíček Jan třetí branku a tentýž hráč uzavřel v 72. minutě skóre na 4:1. Kazem utkání byl v 82. minutě likvidační faul zezadu na střídajícího Jana Olivu a rozhodčí bez zaváhání vyloučil domácího hráče. Tři body získali domácí fotbalisté zaslouženě.

Branky: 41. a 43.(PK)  Dušek Václav, 63. a 72. Havlíček Jan – 62. Harant Tomáš.

Rozhodčí: Fanfule Ladislav - Hálek Pavol, Rada Jiří ; ŽK 2:0; ČK 1:1 (82. Tomášek Lukáš za podražení soupeře ze strany v nepřerušené hře bez snahy hrát míč – 42. Brabec Jiří – za zmaření zjevné brankové příležitosti soupeře podražením zezadu při souboji o míč ) ; Sestava Hrádek: V. Ryba, L. Kutil st., J. Brabec; L. Šoural (70. J. Oliva), M. Brabec, A. Štěpán, J. Brabec (ČK 42), L. Kutil ml. (75. L. Rychtařík), R. Holeček (K), T. Harant,  M. Kolář, P. Franěk) ; Diváků 50

SK STARÝ PLZENEC - TJ HAAS CHANOVICE  2:2 (1:1) PK 5:6

Závěr utkání lépe zvládli Chanovice. Nejprve minutu před koncem vyrovnali a pak byli také úspěšní i v penaltovém rozstřelu, kdy jejich branku hájil jako po celé utkání zkušený šestačtyřicetiletý veterán Ladislav Skuhravý !

Branky: 14. Šindelář Michal, 85. Parlásek Josef – 26. vlastní (Pata T.), 89. Rada Lukáš.

Rozhodčí: Kovářík Tomáš - Šlajs Jakub, Hudeček Pavel ; ŽK 1:2; ČK 0:1 (83.druhé napomenutí) Diváků 80.

Sestava Haas Chanovice: L. Skuhravý – J. Šulc, J. Prýmas, M. Šlehubr, V. Zoubek (58. O. Skuhravý), O. Srb (67. L. Rada), J. Šebek, D. Pavlovský, M. Polena (63. D. Beránek), J. Polena (2 ŽK) (ČK 83), L. Černohorský.

PŘEŠTICE B - TJ T. DLOUHÁ VES  2:1 (0:0)

Branky:  63. Klokan Václav , 70. Bešta Pavel – 88. Švajka Petr

Rozhodčí: Duspiva Václav - Lhoták Luděk, Kanta Vlastimil; ŽK 1:3; Diváků 80.

Sestava Tatran Dlouhá Ves: J. Kodýdek – O. Goby, P. Šperl, M. Krůs, J. Mirvald (ŽK), P. Pechek (ŽK) (75. S. Valvoda), J. Riepl (68. F. Blažek), J. Hubený, P. Švec (65. P. Švajka (ŽK)), M. Kulhánek, J. Dryje.

TJ SOKOL LOSINÁ - TJ S. SPÁLENÉ POŘÍČÍ  0:2 (0:1)

TJ STARÝ SMOLIVEC - TJ SOKOL ŠTĚNOVICE  1:1 (1:1) PK 4:2