1.A TŘÍDA 4. kolo 29.- 30.8.2015

1.A TŘÍDA

LUKÁŠ KRÁSNÝ POJISTIL HATTRICKEM NÝRSKU VEDENÍ

Nýrsko v roli lídra tabulky zajíždělo ve 4. kole 1.A třídy již ke svému třetímu utkání na hřiště soupeře. O to cennější je fakt, že i po tomto kole si udrželo vedení v tabulce. Na umělé trávě Slavoje Žihle přitom šlo právě o vedení v tabulce, kdy v případě úspěchu mohli domácí hosty, na které ztráceli jeden bod v čele vystřídat. Proti byl ale Lukáš Krásný, talentovaný fotbalista z farmářského týmu SK Klatovy 1898, který dvěma slepenými góly v závěru první půlhodiny a třetí brankou v úvodu druhé půle zaznamenal čistý hattrick a rozhodl o tom, že body se z tohoto duelu povezou do Nýrska.   Důležitý zápas z pohledu obou aktérů se hrál v Plzni Černicích. Oba soupeři domácí ani Pačejov nerozehráli nový soutěžní ročník podle svých představ a byli v tabulce před tímto kolem se 2 body na dělitelném 13. místě. Proto každý bod byl pro oba cenný, nicméně tím úspěšnějším byl Pačejov, který si tentokráte vedl lépe než ve Kdyni, kde svůj penaltový rozstřel prohrál a z černic si odvezl nesmírně cenné dva body. Penaltový rozstřel po dělbě bodů ve Stříbře absolvovaly rovněž Žichovice, ale na rozdíl od Pačejova tak úspěšní, již podruhé v tomto ročníku nebyly.

SLAVOJ ŽIHLE - SKP OKULA NÝRSKO  1:3 (1:2)

Branky: 39. Vrána Matěj – 28.,30. a 52. Krásný Lukáš

Rozhodčí: Maroušek Karel - Fillinger Miloš, Sladký Stanislav ; ŽK 4:2; Diváků 100.

Sestava SKP Okula Nýrsko: J. Moravec – F. Kolář, J. Lužný (ŽK), K. Kalivoda (ŽK), D. Šnour, I. György (85. M. Brož), P. Výtisk, T. Kohout, M. Bastl (65. O. Kadlec), L. Krásný (90. K. Kalivoda), Z. Cibulka.

SOKOL PLZEŇ - ČERNICE - TJ SOKOL PAČEJOV  1:1 (1:1) PK 3:4

Nečekané ztráty z domácích zápasů velely Pačejovu bodovat na hřištích soupeřů. V sobotu jim byl překážkou loňský účastník krajského přeboru, tým Sokola Plzeň - Černice. Trenér Luboš  Vašica udělal některé zásadní změny v sestavě, tou nejvýraznější bylo zařazení Vítka Panušky na post stopera. Pačejov byl od začátku aktivnější a hrálo se většinou na půlce domácích.  Bohužel v 16.minutě přišla první vážnější akce domácích, rohový kop a neobsazený kapitán Miloš Laibl pohodlně hlavou poslal Černice do vedení.  Obdržená branka hosty nesrazila i byli to oni, kteří i následně diktovali tempo hry. Ve 36.minutě se ocitl Honza Dytrt sám před brankářem Daňkem, ale nedal. Na druhé straně krátce nato vychytal Kuba Kozlík černického Marka Semana. Ve 40.minutě pronikl Vašek Klásek odvážně obranou a  vyrovnal na 1 : 1.

Po změně stran se hrál vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách.  V 71. minutě musel hasit Kozlík šanci domácích po průniku středem obrany. Největší šance Pačejova měl v 74. a 75.minutě Honza Dytrt. Hlavně ta druhá byla z kategorie 100%.  Utkání v řádné hrací době skončilo remízou a o zisku bonusového bodu rozhodla střelba ze značky pokutového kopu. Pačejov penalty kopal i ve dvou předchozích zápasech se Kdyní a Žihlí, ale ani jednou nebyl úspěšný. Napotřetí to už vyšlo, a tak si z Černic odváží cenné, ale  zasloužené tři body. Úspěšnými střelci PK byli Honza Dytrt, Vašek Klásek, Lukáš Šmrha a Pepa Ticháček.

Branky: 17. Laibl Miloš – 40. Klásek Václav .

Rozhodčí: Schneider Josef - Duda Václav, Kanta Vlastimil ; ŽK 2:5.

Sokol Pačejov: J. Kozlík – M. Kubáň, P. Žák (ŽK), V. Šeba, J. Dytrt, J. Kubáň (ŽK), V. Klásek, P. Polena, J. Ticháček, V. Panuška, P. Hosnedl (55. J. Hosnedl) (84. M. Šmrha).

TJ BANÍK STŘÍBRO - TJ ŽICHOVICE  1:1 (0:0) PK 5:3

Radim Šiška

Ve Stříbře se hrál fotbal téměř bez šancí, který diváky určitě nenadchnul a nakonec skončil dělením bodů. Domácí berou body dva, hosté v penaltách už podruhé neuspěli. Žichovice se od začátku zápasu prezentovali poctivou defenzivou. Stříbro si vytvořilo náznaky šancí, především po našich špatně zahrávaných standartkách, ale čistou gólovku celý zápas nemělo. My jsme v prvním poločase dopředu nepředvedli nic, jedinou trochu nadějnou příležitost hned v úvodu nevyužil Špírek. Poločas tak skončil bez branek.

Po poločase se hra mírně otevřela a my mohli jít do vedení. Hlavou však nezamířil přesně P.Bálek ani Benedikt a R.Beneš zakončení uspěchal. Do vedení tak šli domácí, když nepovedenou střelu z hranice vápna dorazil metr před brankou do sítě Bůžek. Hosté se vrhli do útoku a deset minut před koncem se jim vyrovnat Robertem Benešem, kterému hlavou připravil zakončení Pavel Bálek. Závěr zápasu byl nervózní ze všech stran, ale na skóre se již nic nezměnilo.

V penaltách byli domácí bezchybní, za hosty proměnili P.Bálek, M.Špírek a J.Frýzek, nedal J.Benedikt.

Branky: 59. Bůžek Tomáš – 79. Beneš Robert.

Rozhodčí: Homr Michal  - Šálková Helena, Valenta Martin; ŽK  0:3 ; Diváků 160.

Sestava TJ Žichovice: J.Landa - L.Mourek, J.Frýzek, J.Benedikt, M.Linhart - J.Beneš (32. J .  Bálek), P.Bálek, R.Beneš, J.Malý (78.J.Šimáček), M.Špírek - R.Šiška

CHODSKÝ ÚJEZD - TJ SOKOL MOCHTÍN 4:2 (1:2)

Branky: 37. Pikl Petr, 50. Pešta Josef, 53. Trejbal Martin, 79. Chval Pavel – 27. Smolík Zbyněk, 40. Cihlář Jaroslav (PK)

Rozhodčí: König Michal - Čermák Vladimír, Jílek Aleš ; ŽK 3:2; Diváků 80.

Sestava Sokol Mochtín: P. Kodeš – J. Dolejš, Z. Toman, J. Čeleda (ŽK), T. Babka, J. Cihlář, P. Švátora, J. Šťastný, Z. Plánička, P. Staněk, Z. Smolík (46. P. Zahálka) (86. J. Rašek).

FK HORAŽĎOVICE - FK NEPOMUK  4:1 (1:0)

Branky: 34. Boček Jan, 72. a 79.a 86.  Forman Michael – 69. Voráček Tomáš

Rozhodčí: Havránek Martin, Hucl Lukáš; ŽK 3:2; Diváků 180.

Sestava FK Horažďovice: J. Rybár – M. Greger, J. Janouškovec (61. L. Zdichynec), V. Vrzal (61. M. Šašek (ŽK)), M. Forman, Květoň, T. Greger (ŽK), T. Jůda (ŽK), J. Sova, J. Nauš, J. Boček.