Divize 3.kolo 22.-23.8.2015

DIVIZE MUŽI A

VENKU KLATOVY ÚSPĚŠNĚ DOHÁNĚLY, CO DOMA ZTRATILY

Po více než šesti létech se střetli hráči obou klubů znovu o mistrovské body v divizi. Sobotní výhra na jihu Čech pod reflektory znamená pro Klatovy první tři body získané v novém ročníku venku . Co Klatovy ve středeční  předehrávce 4.kola   s K. Vary doma po prohře 1:4 ztratily v Třeboni opět zpět získaly a nyní se mohou v týdnu v klidu připravovat na páteční 2. kolo Poháru FAČR . Utkání s účastníkem NFL Baníkem Most   se hraje 28.8. 2015 od 17:00 hodin na hřišti Rozvoj v Klatovech . Pro Klatovy bude určitou ztrátou neúčast Tomáše Lhoty, který v Třeboni byl po dvou ŽK minutu před koncem vyloučen a proti Mostu si bude odpykávat za toho vyloučení disciplinární trest. Nový disciplinární řád platný od 1.7. 2015 až na dvě výjimky nezná pojem podmíněný trest …

KLATOVY – TŘEBOŇ  0:1 (0:0)

Martin Janda

V šesté minutě utkání se po rychlém brejku a nahrávce Pavloviče dostal do zakončení Kadlec, jenže brankář dobře vyběhl a zmenšil střelecký úhel. K další střele se dostal Lukeš, ve 13. minutě pálil z hranice vápna do připraveného Skály.V 18. minutě musel brankář domácích zasahovat znovu, Krejčí střílel v dobré pozici jen doprostřed brány. Další šance přišla až ve 30. minutě. Krejčího další střelu, tentokrát z úhlu vyrazil třeboňský brankář na rohový kop. První šance domácích přišla až ve druhé minutě nastavení, kdy domácí hráč střílel z hranice velkého vápna metr vedle tyče Jaroslava Rojíka.

První branka padla krátce po změně stran. Krejčího centr ze standardní situace si našel Říský a hlavou překonal brankáře domácích. O pět minut později mohl zvýšit Lhotka, po pěkné kombinaci se ocitl v dobré střelecké pozici, ale pálil jen do brankáře a následné dvě dorážky Krejčího byly zblokovány. První střela domácích mezi tyče byla k vidění až v 57´ po rohovém kopu hlavičkoval domácí hráč do rukavic Rojíka. Klatovy lépe kombinovaly a domácí zase hrozili svoji výškovou převahou ze standardních situacích. Žádnou větší šanci si ale nevypracovali. Nepochopitelná věc se udála v 89. minutě, kdy byl střídán hostující hráč Lhotka. Hlavní rozhodčí mu na pokyn pomezního rozhodčího za údajné zdržování (i přesto, že Lhotka k postranní čáře běžel) udělil druhou žlutou kartu a pravděpodobně tak přijde o pohárový duel s Mostem. Na skóre tato situace ale nic nezměnila a po zodpovědném výkonu si Klatovy připsaly tři body.

Branka: 50. Říský David

Rozhodčí Wolfram Pavel; ŽK 3:4; ČK 0:1 (90. Lhotka Tomáš po 2 ŽK); Diváků 350.

Sestava SK Klatovy 1898: J. Rojík (ŽK) – D. Řiský, M. Wágner, D. Žáček (ŽK), D. Pavlovič (81. M. Mészáros), M. Janda, D. Chirinciuc, T. Lhotka (2 ŽK) (ČK 90), K. Krejčí, O. Kadlec (93. T. Gyorgy), M. Lukeš.Zápis z utkání –sestavy, střelci : ZDE

ZČE PLZEŇ  - ČÍŽOVÁ    5:2 (2:0)