KP muži 3. kolo 22.-23.8

KRAJSKÝ PŘEBOR  MUŽI

SUŠICE SI UDRŽELA PRVNÍ MÍSTO,

LUBY A SVÉRADICE DOMA NA BODY NEDOSÁHLY

Magnetem 3.kola krajského přeboru byl přímý souboj o první místo Přeštice – Sušice. V roli lídra tabulky šli do tohoto duely hráči z města na Otavě . Svojí úlohu v Přešticích  zvládli a i po tomto kole se udrželi na čele tabulky. Po úspěšných dvou prvních kolech si na domácím hřišti vybrali v tomto kole černý den Svéradice a Luby . Oba nováčkové a shodně prohráli 1:3.

PŘEŠTICE – SUŠICE  1:1 (1:1) PK 5:6

Branky: 37. Klokan Václav (PK) - 8. Vrhel Miroslav

Rozhodčí Pálek Ondřej; ŽK 1:5 ; diváků

Sestava  Sušice: K. Gill – M. Kalný (ŽK), M. Vrhel (ŽK), R. Kočí, J. Szedemák (ŽK), J. Kysilka (68. F. Hrach), T. Fuchs, P. Matějka (20. J. Melka (ŽK)), J. Skála (90. P. Hubáček), O. Skrbek (ŽK), J. Skuhra.

Zápis z utkání (sestavy, branky) ZDE

LUBY – CHOTÍKOV 1932  1:3 (1:2)

Branky: 41. Švátora Karel  - 3. Chotěborský Dominik, 16. Lopata Miroslav, 74. Kluska Jaroslav. Rozhodčí: Burda Miloš; ŽK 3:4; Diváků 160.

Sesrava TJ Start Luby: J. Kalaš – K. Křížek, J. Voráč (ŽK) (67. A. Čížek), V. Koželuh, M. Vejskal, P. Čipera, M. Sysel(ŽK) (83. P. Kvítek), J. Cole (ŽK) (83. J. Lysek), K. Švárora (87. P. Sysel), V. Turner, M. Lávička.

SVÉRADICE – RAPID PLZEŇ  1:3 (0:1)

Václav Dušek

Poklidný zápas, který pro domácí skončil tradičním pouťovým výsledkem posledních let, to znamená prohrou. Domácí hráči byli po celý zápas lepším mužstvem, ale oproti minulým zápasům si vypracovali jen minimum šancí. Když se zdálo, že první poločas dospěje k bezbrankové remíze, došlo na hranici velkého vápna ke střetu svéradického Chaloupky a útočníka hostů, které rozhodčí posoudil jako faul a k velkému překvapení všech, nařídil proti domácím pokutový kop. Ten proměnil s přehledem Trojanec a hosté šli do šatny s jednobrankovým vedením. Druhých 45 minut se  skoro celá odehrávala na polovině Rapidu, ale bylo to ze strany Svéradic bez myšlenky a většina akcí končila na pozorné obraně zkušeného týmu z Plzně. Jeho hráči hrozili z rychlých protiútoků a jeden takový se jim povedl v 69. minutě, kdy střídající Davídek zakončil povedenou akci do odkryté obrany. O dvě minuty později se mohl zápas zdramatizovat. Rozhodčí Šiška totiž viděl v penaltovém území hostů hru rukou a kopal se další pokutový kop. Míč si postavil kanonýr Beránek, ale  brankář Beke jeho úmysl vystihl a nedopustil změnu skóre. I v dalšímprůběhu pokračovala úporná snaha domácích ještě se zápasem něco udělat, ale jejich úsilí ukončila v 83. minutě další rychlá zteč hostů na jejímž konci byl úspěšný střelec Trojanec, který svým druhým gólem prakticky rozhodl zápas. V poslední minutě se svéradickým fotbalistům podařila alespoň kosmetická úprava, když rohový kop Herouta poslal do sítě nekompromisní hlavičkou Vonášek.  Přesto je třeba hráčům nováčka soutěže poděkovat za kvalitní výkon, kterému však tentokrát scházelo to pověstné štěstíčko.

Branky: 90. Vonášek Jan - 43. a 83.  Trojanec Matěj, 69. Davídek Tomáš.

Rozhodčí: Šiška Pavel; ŽK 3:1; Diváků 282.

Sestava FK Svéradice: J. Rojík – J. Vonášek, M. Herout, V. Beránek, M. Chaloupka (ŽK) (74. J. Lávička), S. Krejčiřík (ŽK) (79. M. Klas), M. Heřman, S. Makovec (ŽK), T. Klíma (87. D. Klas), V. Brůha, R. Kába.

Ostatní výsledky

TJ ROZVADOV   - TJ ZRUČ  2:0 (1:0)

Branky: 12. Zemlička Jaroslav , 57. Hána Patrik

Rozhodčí Homr Michal; ŽK 2:1; Diváků 120.

JISKRA DOMAŽLICE B   -  FC DYNAMO H.TÝN  6:0 (2:0)

Branky: 16. a 76.  Vojtko Ivo, 38. Hrubý Martin, 46. a 51. Bláha Libor, 51. Buršík Martin.

Rozhodčí Havránek Martin; ŽK 0:2 ; Diváků 149.

SSC BOLEVEC  - SK SLAVIA VEJPRNICE  0:4 (0:3)

Branky: 2. Spišský Dominik , 28. Biedermann Jiří, 30. Multrus Jiří, 70. Löwy Michal

Rozhodčí Křen Jiří;  bez karet; diváků 110.

FC ROKYCANY  - TJ SOKOL LHOTA  1:3 (1:1)

SLAVOJ MÝTO A  -  1 FK HOLÝŠOV  1:2(0:2)