1.B třída B 1. kolo 22.-23.8.

1. B  TŘÍDA  B

DUEL NOVÁČKŮ POD SVATOBOREM VYHRÁK HRÁDEK

Do nového ročníku 1.B třídy vstoupil tou správnou nohou vedle Měčína také nováček soutěže Svatobor Hrádek. V minulém ročníku o záchranu hrající Měčín  si přivezl výhru ze Starého Smolivce. Bez ztráty kytičky po úvodním kole je také Hrádek, který byl doma úspěšný v duelu nováčků s Merklínem. Další týmy z Pošumaví , přestože měly výhody domácího prostředí již tak úspěšné nebyly. Chanovice na svém hřišti přenechaly body   Losiné , která se po roční pauze z důvodu sestupu opět do této soutěže jako dlouholetý účastník  úspěšně vrátila. O slabších podzimních začátcích Tatranu Dlouhá Ves se ví, ale že si nechají odvést tři body z domácího hřiště, tak to se přesto nečekalo. Obdobně jako Dlouhá Ves dopadl doma rovněž Strážov, který o své vysoké porážce od Žákavé rozhodl slabým výkonem již v prvním poločase, který prohrál hladce 0:3.

CHANOVICE – LOSINÁ  2:3 (1:2)

Branky: 29. Polena Michal, 87. Černohorský Lukáš - 34. Hajšman Václav, 41. Tyc Ondřej, 72. Votípka Jan . Rozhodčí Liškutín Antonín ; ŽK 1:1; Diváků 80.

Haas Chanovice: K. Soukup – J. Šulc, M. Šlehubr, V. Zoubek, O. Srb, J. Šebek, D. Pavlovský, M. Polena (72. L. Rada), D. Beránek (53. O. Skuhravý), J. Polena (13. J. Prýmas (ŽK)), L. Černohorský.

Zápis z utkání (sestavy, branky) ZDE

DLOUHÁ VES – CHLUMČANY  3:5 (2:2)

Branky: 24. Pechek petr, 27. Valvoda Stanislav, 80. Krůs Martin - 7. a 38. Kraus Jan, 47. Benedikt Tomáš, 69. a 85. Tomášek Lukáš.

Rozhodčí Kanta Vlastimil ; ŽK 3:2; Diváků 110.

Sestava Tatran Dlouhá Ves: R. Hanzl – O. Goby, S. Valvoda (ŽK) (67. P. Trčan), P. Šperl, M. Krůs, J. Riepl, P. Pechek, J. Hubený, P. Švec, M. Kulhánek (ŽK), J. Dryje (43. F. Blažek).

STARÝ SMOLIVEC  – MĚČÍN  1:2 (1:1)

Branky: 10. Růt Jiří - 45. a 72. Čejka Lukáš.

Rozhodčí: Krauz jan; ŽK 3:1; Diváků 75.

Sestava Sokol Měčín: Jarolím – O. Jareš (46. R. Šindelář), D. Gajdůšek, L. Čejka (ŽK), J. Krotký, D. Němec, J. Klíma, P. Duchek (76. F. Šlais), L. Drmola (87. M. Čejka), M. Malán, K. Bureš.

STRÁŽOV - ŽÁKAVA 1:4 (0:3)

Branky: 80. Kološ David (PK) - 24. Šimeček Jan, 30. a 61. Boukal Matěj, 33. Skala Michal

Rozhodčí: Nesvadba Karel; ŽK 0:3; Diváků 115

Sestava SK Kovodružstvo Strážov: M. Javorský – J. Michel, M. Chaluš, M. Denk, D. Kološ, V. Čížek, T. Volf (68. B. Mayer), M. Plíhal (46. L. Janka), J. Franc, J. Hosnedl, A. Presl.

Foto z utkání Strážov-Žákava Miroslav Sedlmaier

HRÁDEK – MERKLÍN   4:2 (2:0)

Milan Brabec  st.

V prvním mistrovském utkání 1.B třídy splnili fotbalisté Svatoboru Hrádek to, v co početní  přítomní příznivci domácích věřili. Potvrzení dobré výkonnosti z přípravných utkání a zisk tří bodů. Zkušený tým z Merklína předvedl na hrádeckém hřišti kvalitní hru, především důraz v osobních soubojích.   Přesto se mladý domácí tým prosadil již v 6. minutě, kdy Jiří Brabec proměnil pokutový kop nařízený za úmyslné hraní rukou. Ve 28. minutě uvolnil Radek Holeček Pavla Fraňka a domácí zvýšili náskok. Když byl ve 34. minutě vyloučen hráč hostů Kamil Kubát, očekávali domácí fandové zvýšení brankového rozdílu. Ještě v první půli se neprosadil Pavel Franěk po samostatném úniku od půlky hřiště, a když tentýž hráč nepřehodil bezmocně ležícího brankáře hostů, převzali hosté na počátku druhého poločasu aktivitu. Mladým, 20-ti letým domácím hráčům se trochu rozklepala kolena, což se projevilo v 51. minutě zaváháním na pravé straně obrany a hostující Oldřich Haník snížil křižní střelou na rozdíl jediného gólu. Snahu hostů přibrzdil stoper, který školácky namazal Antonínu Štěpánovi a ten nekompromisně prostřelil hostujícího brankáře. Hra měla spád a již za 2. minuty hosté penaltou snížili opět na rozdíl jediné branky. Kapitán domácích fotbalistů Radek Holeček napravil své předchozí zaváhání a v 67. minutě uvolnil rychlého Tomáše Haranta a stav se změnil na konečných 4:2.  Vítězství domácích bylo naprosto zasloužené. Menším stínem utkání byla v 90. minutě srážka hostujícího a domácího hráče při hlavičkovém souboji a jejich odchod z hrací plochy.

Branky: 6. Jiří Brabec(PK), 28. Pavel Franěk, 58. Antonín Štěpán, 67. Tomáš Harant  - 51. Oldřich Haník, 60. Daniel Kříž

Rozhodčí: Hálek Pavol - Fanfule Ladislav, Fanfule Adam; ŽK 1:1; ČK 0:1 (34. Kamil Kubát); Diváků 200.

Sestava Hrádek: Václav Ryba, Libor Kutil st., Jiří Brabec, Luboš Šoural (77. Jan Oliva, 90. Leoš Rychtařík), Milan Brabec, Miroslav Kolář (ŽK), Radek Holeček, Libor Kutil ml. (73. Václav Skála), Tomáš Harant,  Antonín Štěpán,  Pavel Franěk (87. Tomáš Adamec)

Ostatní výsledky:

TJ SOKOL ŠTĚNOVICE  - SK STARÝ PLZENEC  2:1 (2:1)

Branky: 14. a 34. Boček Michal - 27. Parlásek Josef

Rozhodčí Volf Michal ; ŽK ; ČK 1:1 (58. Knížek Jiří -85. Pata Tomáš ; Diváků 200.

TJ S. SPÁLENÉ POŘÍČÍ - TJ PŘEŠTICE B  1:0 (0:0)

Branky: 83. Brudna Filip (PK)

Rozhodčí : Říha Zdeněk; ŽK 3:3;