Hrádku se generálka podařila, Strážov ještě musí ladit doma s Měcholupy

TJ SVATOBOR HRÁDEK    SK KOVODRUŽSTVO STRÁŽOV   5:1(1:1)

Milan Brabec

Miroslav Sedlmaier

Hrádečtí fotbalisté si po třech vítězných přípravných utkáních s Volyní,  Malým Borem a Střelskými Hošticemi pozvali na generálku před podzimními boji 1. B třídy fotbalisty SK Kovodružstvo Strážov. Poslední přípravné utkání mělo dát odpověď, jak jsou obě mužstva připravena na nový soutěžní ročník. Spokojenější mohou být domácí. Kvalitní příprava pod vedením trenéra Jiřího Brabce se projevila především ve druhé půli. První poločas se odehrál za mírné převahy domácích hráčů a již ve 2. min. se po kombinaci domácí ujali Pavlem Fraňkem vedení. Hostům se v 35. minutě podařila srovnat skóre po chybě ve středu obrany a nedůsledném vyběhnutí brankáře domácích. Ve 2. poločase už Hrádek na hřišti dominoval. Neustálý pohyb, kombinační a kolektivní hra domácích stavěla Strážovské často do role statistů a odměnou pro domácí příznivce byly 4 branky v síti hostů. V 55. minutě přidal druhý gól opět Pavel Franěk, třetí branku v 67. minutě vstřelil Antonín Štěpán, v 78. minutě Tomáš Harant tvrdou ranou z vápna nedal brankáři hostů šanci a skóre uzavřel nádhernou střelou z přímého kopu v 82. minutě Libor Kutil ml.  Zápas řídil rozhodčí Jakš.

Strážov, který přijel k utkání s minimálním počtem hráčů, a proto musel celý zápas odehrát i jejich  trenér Petr Presl . Skutečnou poslední generálku absolvuje v úterý 18.8 na svém odpočatém parádním, doslova výstavním pažitu ve Strážově. Od 18:00 hodin na něm nastoupí vedoucí tým okresního přeboru TJ Měcholupy.

V neděli 23.8 od 16:00 hodin to bude ve Strážově vypukne naostro úvodním zápasem 1. B třídy Strážov _ Žákava