KP muži 2. kolo 15.-16.8.2015

KRAJSKÝ PŘEBOR  MUŽI

V KRAJSKÉM PŘEBORU BEZ PORÁŽKY

Po nadějném stupu do  krajského přeboru, kdy v prvním kole trojlístek z Pošumaví získal osm z devíti možných bodů si tento vysoký standard udržel i v kole druhém. To se také projevilo v tabulce, Sušice s plným počtem bodů vede, Svéradice s jednobodovou ztrátou je čtvrtá a Startu Luby po dvou kolech odehraných na hřištích soupeřů patří místo páté.

SVÉRADICE  POSLALY FAVORITA NA DNO TABULKY

Těžký soupeř v podobě druhého týmu minulého ročníku KP čekal venku jednoho z nováčků přeboru ve Vejprnicích. Domácí Slávie  během 26 minut získali tříbrankové vedení, po první půli vedla již pouze 3:2 a na konci zápasu již jí z tohoto vedení nezbylo vůbec nic. Když po přestávce stříleli pouze branky hosté, na domácí nezbylo nic a po dvou kolech šli ke dnu tabulky!

SUŠICE ZAČALA VE VELKÉM STYLU A VEDE TABULKU

Pět branek viděli diváci v Sušici, čtyři v síti hostů a jeden v brance Sušice a všechny vstřelili domácí, když jeden z nich byl vlastenec. Nicméně co je důležité, domácí ani ve druhém zápase nezaváhali a usadili se na čele tabulky.

V SOUBOJI NOVÁČKŮ SAHALY LUBY PO TŘECH BODECH

Podruhé za sebou zajížděly Luby k utkání na hřišti soupeře. Po nečekané výhře na hřišti v Bolevci , kde se Startu dosud vůbec nedařilo dokázal i v dalším duelu , že to nebyl úspěch náhodný. V zápase dvou nováčků na hřišti vítěze posledního ročníku 1.A třídy ve Lhotě znovu Luby sahaly po třech bodech, když dvakrát vedly , ale domácí tři minuty před koncem znovu srovnali a z naděje na bod nakonec vykřesali ještě jeden bod navíc z úspěšného penaltového rozstřelu.

SK SLAVIA VEJPRNICE - FK SVÉRADICE  3:5 (3:2)

První poločas zajímavého zápasu přinesl divokou přestřelku, kterou už ve 4. minutě začal hostující Vonášek, když po rohovém kopu doklepl hlavičku Káby.  Netrvalo dlouho a hosté mohli vést o dvě branky, Heřman se protáhl kolem domácích obránců, krásně zacentroval, ale na malém vápně zcela volný Vlasta Beránek netrefil hlavou  odkrytou domácí branku.  V desáté minutě však už bylo skóre srovnané, to když se Multrus zbavil dvou hráčů Svéradic a z pětadvaceti metrů se trefil přesně k tyči.  Za dalších pět minut si vzali hosté vedené zpět, Beránek si zpracoval před vápnem balon a utaženou střelou k tyči nedal gólmanovi šanci. Radost z vedení však trvala pouze jednu minutu, obrana Svéradic propadla a ťukes domácích hráčů zakončil Biedermann střelou do prázdné branky. Brankový obrat pak zakončil tentýž hráč, když ve 26. minutě proměnil pokutový kop nařízený za faul Jiřince. Druhé dějství začali hosté velmi aktivně a hráči Vejprnic se prakticky dlouhé minuty jen bránili. Převaha to však byla dlouho neefektivní, ale přesto nebylo o dramatické okamžiky nouze. Nejdříve Heřman těsně minul branku domácích a zanedlouho jeho střela  orazítkovala dokonce pravou tyčku a ven vyletěla mezi brankářem a brankovou čarou. Důležitým faktorem zápasu pak bylo vyloučení domácího Miloty, který na polovině hřiště zezadu bez míče zkopl Standu Makovce a rozhodčí Šimek okamžitě vytáhl červenou kartu. V 70. minutě pak přišlo zasloužené vyrovnání, Beránek našel křižným pasem zcela volného Kábu a ten nekompromisní dělovkou prostřelil domácího brankáře. A zanedlouho  hosté  využili přesilovku podruhé a po kombinační akci se ocitl sám před gólmanem Jiřinec a střelou k tyči upravil na 3:4. Bezmoc domácích pak ještě potvrdil Beránek, když přesnou střelou  zakončil svoje sólo z levé strany - 3:5. Zbývající minuty se odehrály pod kontrolou fotbalistů ze Svéradic, kteří si odvážejí ze hřiště jednoho z favoritů soutěže překvapivé tři body, ale po předvedeném výkonu naprosto zasloužené.

Branky: 10- Multrus , 17. a 26. Bierermann Jiří – 4. Vonášek Jan, 16. a 82. Beránek Vlastimil, 70. Kába Roman, 76. Jiřinec Michal.

Rozhodčí: Šimek František - Šauflová Jana, Volf Michal  ; ŽK 2:2; ČK 1:0 (58.Milota Zdeněk - podražení soupeře zezadu v nepřerušené hře bez snahy hrát míč); Diváků 100 .

Sestava Svéradice : Sestava Svéradice : Rojík Jan  - Vonášek Jan,Jiřinec Michal(ŽK),Beránek Vlastimil(90.Klas Daniel), Chaloupka Martin(61.Klas Martin),, Krejčík Stanislav(66.Herout Miroslav), Heřman Miloš ,Makovec Stanislav,Klíma Tomáš,Brůha Václav,Kába Roman (83.Lávička Jakub)

TJ SOKOL LHOTA - START LUBY 2:2 (0:1) PK 7:6

Radek Pikhart

Zápas druhého kola KP na zrekonstruovaném hřišti v Plzni - Lhotě přinesl divákům jistě zajímavou podívanou završenou penaltovým rozstřelem, pro domácí s vítězným koncem. Na výborně upraveném trávníku hřiště menších rozměrů přinesl zápas podle očekávání velké množství osobních soubojů a standartních situací. Počáteční nápor domácích se nekonal, důsledné napadání rozehrávky Lhoty bylo v 19. minutě úspěšné, když Švátora získal míč a Koželuh pak střílel z hranice šestnáctky do odkryté branky domácích. Lhota poté přidala, získala územní převahu, největší šanci z VPK zlikvidoval po zaváhání lubské obrany Kalaš.

Ale druhý poločas začaly Luby aktivně, několik slibných akcí se však nepodařilo dotáhnout do koncovky, navíc musel být pro nevolnost z vedra střídán Pavel Čipera. V 58. minutě byl faulován střídající Aleš Čížek, po druhé ŽK musel lhotský Kučera předčasně pod sprchy. Po VPK Michala Lávičky hlavičkuje Čížek na Švátoru, jehož hlavičku brankář Lhoty s námahou vyráží na roh. Na druhé straně ale následoval hrubý faul stopera Pivoňky (ŽK) a z nařízeného VPK vyrovnal dorážkou nekrytý kanonýr Strejček. Lhota, ač v deseti, získávala herní převahu. V 81. minutě vysunul po levém křídle Čížek dobře hrajícího Švátoru, který unikl obráncům a střelou z úhlu překvapil i brankáře Lhoty - 1:2. Vyrovnání se Lhota dočkala v 87. minutě nenápadnou tečovanou střelou ze střední vzdálenosti. Poté byl Lubům ještě zcela zbytečně po druhé ŽK vyloučen Pivoňka. Nutno říci, že utkání skončilo spravedlivou remízou.

Branky: 19.Koželuh Vojtěch , 81. Švátora Karel – 64. Strejček Matěj, 87. Čejka Lukáš

Rozhodčí: Hodek Jakub - Šlajs Jakub, Lego Jan ;ŽK 2:4, ČK 1:1 (58- Kučera Miroslav – 88.Pivoňka Marek- oba po 2 ŽK) ; Diváků 327 .

Sestava Luby : Kalaš Jan  - Křížek Karel,Voráč Jan (74.Kvítek Patrik),,Koželuh Vojtěch (ŽK), Vejskal Martin,Sysel Marek(89.Sysel Petr),Čipera Pavel(56.Čížek Aleš),Švátora Karel (85. Šleis Karel),Turner Václav,Pivoňka Marek,Lávička Michal.

TJ SUŠICE - JISKRA DOMAŽLICE B 4:1 (2:0)

Branky: 8. a 58. Vrhel     Miroslav, 44. Kalný Martin (PK), 46. Szedmák  Jakub –  55. Matějka Rozhodčí: Lhoták Luděk - Havránek Martin, Vocelka Milan ;ŽK 2:2; Diváků 373 .

TJ Sušice: K. Gill – M. Kalný, M. Vrhel (ŽK), R. Kočí, J. Szedemák, J. Králík (42. T. Fuchs), J. Kysilka, P. Matějka, J. Skála (83. M. Krejčí), O. Skrbek (66. J. Melka), J. Skuhra (77. F. Hrach (ŽK)).

SK Rapid Plzeň – Přeštice 1:2 (1:0)

Branky: 13. Popelka Jan – 70. Bešta Pavel, 88. Klokan Václav

Rozhodčí: Hájek Zdeněk - Šálková Helena, Schneider Josef  ;ŽK 3:2 ; Diváků 152.

FC Dynamo H.Týn - TJ Rozvadov 1:3 (0:0)

Branky: 89. Pinc Michal -  67. Viterna Jan, 75. Žemlička Jaroslav, 83.Karoubek Tomáš

Rozhodčí: Bogdan Gabriel - Havránek Martin, Pálek Ondřej  ; ŽK 1:2; Diváků 120.

TJ Zruč - Slavoj Mýto  3:2 (1:0)

Branky: 31. a 79. Křen Daniel, 86. Král Adam – 51. Švejda Martin , 87.Tyc Martin

Rozhodčí: Černý Tomáš - Burda Miloš, Kříž Lukáš  ;ŽK 1:2; Diváků 200.

FC Chotíkov 1932 - SSC Bolevec  4:3 (2:1)

Branky: 32. a 65. Lopata Miroslav, 41. Prais Martin, 62. Hartl Jiří.

Rozhodčí: Štökl Jiří - Křen Jiří, Bína Roman ;ŽK  0:2 ; Diváků 60 .

FK Holýšov - FC Rokycany Holýšov  5:0 (3:0)

Branky:  11.,14. a 89. Jeniš Petr, 23. Majlát Petr, 90. Kaas Václav.

Rozhodčí: Mazán Jan - Štökl Jiří, Hájek Zdeněk ;ŽK  3:4 ; Diváků  185 .