1.A TŘÍDA 30. kolo 13.-14.6. 2015

1. A  TŘÍDA

BARÁŽ SI O POSTUP DO KRAJE ZAHRAJÍ LUBY

V posledním kole 1.A třídy se bodově prosadily všechny týmy z Pošumaví . Závěrečné kolo této soutěže potvrdilo, že to byl pro Pošumaví úspěšný soutěžní ročník. Toto kolo  přineslo nečekané rozuzlení o účastnících baráže o postup do krajského přeboru. Náš region měl dvě želízka v ohni,  Pačejov a Luby. Blíže k účasti v baráži měl nakročeno Pačejov , což ještě platilo po prvním poločase v Nepomuku , ale koncovku lépe zvládl domácí tým , ziskem třech bodů  se posunul v konečné tabulce na 5.místo a Pačejov odsunout na místo šesté . Účast v baráži si prakticky zajistily Luby v hodině dvanácté  výhrou v penaltovém  rozstřelu nad  Slavojem Stod. Při stejném počtu bodů s Nepomukem o pořadí rozhodla v konečné tabulce lepší bilance ze vzájemných zápasů, které byly pro Luby v tomto ročníku oba vítězné. Nýrsko se doma rozloučilo vysokou výhrou nad Diosem Nýřany a hosty touto prohrou odsoudilo k sestupu do 1.B třídy. Další adept na přímý sestup Slavoj Žihle sice prohrál na hřišti domácích Svéradic, které slavily postup do kraje, ale  výsledek v Nýrsku jim vynesl poslední naději , záchrany v baráži. Hráči Žichovic se se svým úspěšným trenérem Karlem Krejčím, který u týmu končí a v poslední duelu na lavičce za něho koučoval V. Chod rozloučili ziskem dvou bodů venku se Sokolem Křimice.

STOD - LUBY  3: 3 (2: 1) PK 3:5

Branky: Karlíček 2, Tlustý - Turner, Voráč, Švátora; ŽK: 2:2,  diváků 80.

SVÉRADICE - ŽIHLE  5: 3 (2: 2)

Domácí si poslední zápas užívali, zato hostům šlo o všechno. V případě prohry a úspěchu Nýřan v Nýrsku by přímo sestupovali. Ve Svéradicích tak bojovali doslova o život, 3x vedli, ale domácí dokázali vždy rychle srovnat a ve druhém poločase si vytvořili velkou převahu, kterou korunoval poprvé vedoucí brankou z přímého kopu Vlasta Beránek. V závěru pak uklidil míč za záda brankáře hostů Jiřinec a utkání bylo záhy ukončeno. Domácí tak mohli odstartovat oslavy postupu do krajského přeboru, který si zahrají po 31 letech.

Branky: 24.Beránek Vlastimil, 45.Makovec Stanislav, 56.Jiřinec Michal, 73.Beránek Vlastimil, 88.Jiřinec Michal - 23.Peterka Stanislav, 36.Peterka Stanislav, 48.Otcovský Robert. ŽK 2:2

Sestava Svéradice: M.Soukup - Z.Prokopec, Herout, Vonášek, Sova - Kába, Jiřinec, Makovec, Brůha, Lávička (58.Chaloupka) - Beránek

NEPOMUK - PAČEJOV 2:1(1: 1)

Poslední kolo mělo svůj náboj. Pačejov byl ve hře buď o přímý postup do KP nebo o baráž , na tu mohl pomýšlet v případě vítězství i Nepomuk.

Úvod vyšel lépe hostům a první tutovku měl ve 12.minutě po centru Pepy Ticháčka na hlavě Jarda Kubaň. Gólman Baroch jeho střelu reflexivně vytáhl na roh. Na druhé straně ve 14.minutě po křídle pronikl Jakub Vosyka, předložil míč do malého vápna, kde jej neuvěřitelně minuli oba bratři Baranové. V 16.minutě vychytal Kuba Kozlík další šanci Miroslava Švece. V těchto chvílích se hrál oboustranně pohledný útočný fotbal, bylo totiž patrné, že oba týmy musí hrát na vítězství. Ve 24.minutě Honza Dytrt uvolnil Pepu Ticháčka a jeho křížná přízemní střela jen těsně minula branku domácích. Ve 31.minutě opět unikl skvěle hrající Vosyka, ale Kozlík byl opět na místě. Ve 38.minutě se poprvé měnilo skóre. Dytrt centroval

a Baroch tentokrát na Kubaňovu hlavičku nedosáhl. Nepomuk se vyrovnání dočkal v nastaveném čase 1.poločasu, když kdo jiný než Vosyka poněkolikáté pronikl po levém křídle a jeho přihrávku tentokrát přetavil ve vyrovnávací branku Michal Baran. I po změně stran se hrál kvalitní fotbal. V 57.minutě nedokázali na půlce hosté zastavit rychlonohého Vosyku, který svůj brejk využil ke vstřelení rozhodující branky a korunoval svůj  excelentní výkon. Pačejov pak vše vsadil na útok, ale prakticky jedinou šanci na vyrovnání měl v 85.minutě, když po průniku střídajícího Petra Bokra střílel Jarda Kubaň, ale Baroch byl na místě. Naopak domácí měli v závěru několik příležitostí při průnicích do otevřené obrany hostů, kteří hráli na hranici rizika. Zápas  s přehledem řídila   trojice rozhodčích  Josef Schneider, Karel Maroušek a Vlastimil Kanta. Delegátem zápasu byl Karel Muller. ŽK:   3 : 1; Diváků: 200.

Branky : 38. Jaroslav Kubaň  - 45.+ 2  Michal Baran , 57. Jakub Vosyka. Sestava Pačejov:  Kozlík J.  -   Kubaň M.   -   Žák P.   -   Pelouch F.  -  Polena P./65.Pavelec P.  -   Ticháček J.  -  Panuška V  -   Hlůžek J. /77. Bokr P./ -  Klásek V.   – Dytrt J.  -   J.Kubaň

NÝRSKO – NÝŘANY 5:0 (1: 0)

Stanislav Steiner

Utkání , ve kterém domácí mužstvo potřebovalo získat jeden bod,aby se vyhnulo baráži, skončilo nakonec jasným vítězstvím. Hosté z Nýřan prakticky za celý zápas neohrozili vážněji domácí branku. Zato domácí hráči se opět předháněli v zahazování slibných příležitostí ke skórování. Vstřelit vedoucí branku se podařilo Petru Výtiskovi až  v 39' utkání ,když jeho střela z úhlu skončila v brance dobře, chytajícího brankáře hostů.

Ve druhém poločase pokračovala hra na jednu branku ,ale jenom s tím rozdílem ,že domácí konečně zpřesnili zakončení a výsledkem bylo jasné vítězství domácího mužstva.V 70' utkání došlo ke střídání u domácího mužstva,kdy odstoupil za potlesku diváků  Rosťa Šteiner,pro kterého to byl poslední zápas, dle jeho vyjádření, v dresu nýrského áčka.Hráči a diváci mu za jeho dlouholetou činnost potleskem poděkovali.

Utkání skončilo zaslouženým vítězstvím domácího mužstva a je jenom škoda ,že hráči Nýrska, se nedokázali v některých předcházejících utkáních přinutit k lepším výkonům, protože herně mají na víc než jak skončili v tabulce. Tak snad až v příští sezoně.

Branky: 39. a 61. Výtisk ,  52. Lužný(PK), 58. Kohout, 75. György  ; ŽK: 0:1; diváků 100. Rozhodčí: Čermák Vladimír - Vocelka Milan, Škarda Jiří. PS Havránek Václav

Sestava Nýrsko  :Moravec Jiří - Šteiner Rostislav/70' Bastl Miroslav/,Lužný Jakub,Presl Aleš/63' Trefanec Michal/,Kolář František- Kalivoda Karel ml,Šnour Daniel,Kohout Tadeáš,Výtisk Petr/71' Janovský Petr/-György Ivo/79' Korschinský Lukáš/ ,Rubáš Tomáš / 60' Antonovics Andrei/. Trenér : Kalivoda Karel st.

KŘIMICE - ŽICHOVICE 4: 4 ( 3: 1)PK 3:4

L. Mourek
K poslednímu zápasu sezóny jsme odjeli bez trenéra Krejčího, který se omluvil z rodinných důvodů ( přijel za ním na návštěvu bratr z Litvínova). Trenérské taktovky se premiérově chopil Olda Chod.
Samotný zápas nabídl dva rozdílné poločasy a ve finále asi spravedlivou dělbu bodů. My jsme se dostali do vedení hned v úvodu, když Butnaru prošel středem obrany domácích a zakončil přesně k tyči. To bylo bohužel z naší strany všechno a až do konce poločasu už hráli jen domácí. Naše hra byla chaotická, špatně jsme bránili, dali jsme si i vlastního góla, navíc domácí nedali penaltu, a že jsme prohrávali jen o dva góly pro nás bylo celkem milosrdné.
Po pauze jsme začali hrát organizovaněji a důsledněji. Odměnou nám bylo několik protiútoků a vyrovnání. Butnaru a P.Bálek si vyměnili role a vzájemně si připravili střely do odkryté branky. Domácí byli jako opaření a nevěděli, co hrát. Bohužel jsme v této fázi zápasu další gól nepřidali a domácí nás potrestali ze standartní situace a dostali se znovu do vedení. Zaskakující trenér Chod pak udělal dvě důležité změny, když na hřiště poslal Roberta Beneše jako brankáře( Rojík šel hrát do pole ) a pak i velezkušenou legendu Láďu Stulíka. Velké šance na vyrovnání zahodili Špírek, Šiška a Butnaru, al e nakonec jsme se dočkali. Roh v poslední minutě nastavení totiž hlavičkoval do sítě  Rojík a stejně jako před rokem v Losiné ozdobil svůj výkon gólem. V penaltách se zase předvedl Robert  Beneš, který z pěti penalt čtyři vystihnul a dokonce dvě chytil a vychytal nám bonusový bod.
Před sezónou bylo naším cílem hrát do 4. místa, doplatili jsme na úzký kádr a velký počet zranění, ale i tak 8. místo a 48 bodů je nejlepší historický výsledek klubu, a tak je na místě všem, kteří se na tom podíleli, poděkovat.
Branky Žichovic: Butnaru 2, P.Bálek, Rojík. Penalty proměnili: L.Stulík, M.Špírek, I.Butnaru, R.Šiška
Sestava: J.Rojík – L.Mourek, M.Šinál, J.Šimáček, J.Beneš (70.R.Beneš) – I.Butnaru, J.Bálek, R.Šiška, M.Špírek, D.Krejčí – P.Bálek (80.L.Stulík)

(-26)

Poznámka: čistě teoretická pravděpodobnost postupů, sestupů a účasti v barážích  vycházející podle RS P KFS čl. 4 . Rozhodující bude verdikt řídící STK KFS v Plzni!!!!

Postup do KP

Baráž o KP s týmy,  které skončily v KP na 13. a 14.místě

Baráž o záchranu s týmy, které skončily v 1.B třídě ve skupinách A,B,C na 2.místě